קצת יותר בריא, 30 שנה בבידוד: סיפורו של מארק דה-פריסט, מועד לפורענות, אהבה למכירה
יום שלישי, 12 במאי, 2015 / שי שגב

17:30 קצת יותר בריא עם אפרת אנזל, ערוץ הבריאות


אפרת אנזל תארח משפחות עם התמודדויות שונות: משפחה בה הילדים בררנים ולא מוכנים לאכול דבר פרט לפסטה יבשה, משפחה בה ההורים קרייריסטים ולא מוצאים פנאי לבשל במהלך השבוע, גרוש פלוס שניים שלא יודע דבר על המטבח ועוד. במהלך התכנית תסתייע אנזל בצוות של דיאטנית ושפים על מנת לעזור למשפחות. בין השפים שיתארחו: ניצן רז, עומר מילר, אבי ביטון, אורי שביט, מתן אברהמס ואורי נבון.

22:00 30 שנה בבידוד: סיפורו של מארק דה-פריסט | The Life and Mind of Mark DeFriest, ערוץ Yes דוקו


הסיפור מאחורי מי שכונה 'הודיני' בעקבות ניסיונות הבריחה המרובים שלו מהכלא. בגיל 19, נשלח מארק דה-פריסט לכלא על גניבת כלים שירש מאביו (לכאורה...). מדוכא ממות אביו ומכליאתו הלא מוצדקת, ביצע מארק 13 ניסיונות בריחה מהכלא. ההתנהגות הלא ממש שפויה שלו, העלתה את שאלת הכשירות המנטאלית שלו. או אז טען הפסיכיאטר ד"ר ברלאנד בפני בית המשפט שמארק זייף את מחלת הנפש שלו. הטענה הזו סללה את הדרך לכליאה ממושכת של מארק בכלא הידוע לשמצה של פלורידה. במשך 30 שנה ישב מארק בבידוד, ללא אפשרות חנינה, עם תאורה מועטה וללא קשר עם בני-אדם. כאשר בריאותו מגיעה לנקודה קריטית, ד"ר ברלאנד מפציע שוב, והפעם עם אבחנות חדשות ומפתיעות הסותרות את אבחנתו הראשונית, כאלה שיכולות לשנות את חייו של מארק לנצח. באמצעות יומנים שכתב וקטעי אנימציה, מספר הסרט העוצמתי סיפור טראגי ומותח, המעלה שאלות קשות לגבי המוסר של מערכת המשפט והכליאה. בימוי: גבריאל לונדון. 92 דקות. קנדה, 2014. האישיות המיוחדת של דה-פריסט מרתקים אף מן הדוקו המיוחד והמסקרן. ציון: 


22:00 מועד לפורענות | Starred Up, ערוץ Yes3


נחשב לסרט הפריצה של השחקן הצעיר ג'ק או'קונל, שזכה עליו בפרסים רבים כולל פרס הבאפט"א לפרס הכוכב העולה של 2014. הסרט עצמו הועמד לשמונה פרסי הקולנוע הבריטי העצמאי (בן מנדלסון זכה בפרס שחקן המשנה) וזכה בטקס פרסי הקולנוע האירופאי. על אף גילו הצעיר ובשל התנהגותו חסרת הרסן, נשלח אריק לאגף הבוגרים של בית הכלא, בו כלוא גם אביו, אותו כמעט לא ראה מעולם. לאחר עוד כמה תקריות אלימות, נשלח אריק לטיפול, ולראשונה פוגש מישהו אשר רואה בו משהו מעבר לנער בעייתי. שחקנים: ג'ק או'קונל ("לא נשבר"), בן מנדלסון ("המקום בתוך היער"), רופרט פרינד ("הומלנד"). במאי: דיויד מקנזי ("חוש מושלם"). בריטניה, 2013. סרט חכם, מרגש, לעיתים קצת קשה לצפייה, אך בהחלט דרמת כלא משובחת. ציון:
 


22:55 אהבה למכירה | Love for Sale, ערוץ 8


השחקן רופרט אוורט ("החתונה של החבר שלי") יוצא למסע פרובוקטיבי, חקרני ומשעשע ברחבי בריטניה, צרפת, הולנד וישראל, כדי לנסות להבין: מדוע אנשים מוכרים מין, ולמה אנשים קונים סקס? במסעו, רופרט פוגש מגוון עובדים מתעשיית המין ולקוחות שעוזרים לו לענות על שאלות אלה. הם נעים בין זונות בפריז ונערות ליווי יוקרתיות בלונדון, לבין גברים צעירים בבריטניה שרוצים לאבד את הבתולים שלהם לזונות ועד לסלבריטאי בינלאומי ידוע שהיה קונה קבוע של שירותי מין. עם שנינות וניצוץ בעיניים, רופרט צולל לתוך עולם מפוקפק ושפל שלעיתים מצליח אפילו לרגש כדי להראות את האמת על חייהם של זונות והאנשים שמשלמים להם. אנגליה 2014. סדרה בת 2 פרקים, 50 דקות כל אחד, בשידור יומי.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !