טרנסג'נדר – The T Word ספיישל, נברסקה, רחמים
יום חמישי, 12 בפברואר, 2015 / שי שגב

20:50 טרנסג'נדר - ספיישל | The T Word, ערוץ MTV


דוקומנטרי חדשני בהגשתה של השחקנית לברן קוקס. חייהם של שבעה טרנסג'נדרים אמריקניים צעירים, כיצד נחישותם לנהל אורח חיים אותנטי סייעה להם להפוך לאדם שרצו להיות. קוקס, שגם הפיקה את הסרט, ידועה בזכות גילום דמותה של סופיה ברסט בסדרת הלהיט "כתום הוא השחור החדש", וכמי שהייתה לטרנסג'נדרית המוצהרת הראשונה שזכתה במועמדות לאמי בטגוריית המשחק.

21:30 נברסקה | Nebraska, ערוץ Yes1


דרמה מרגשת. גבר מבוגר ועקשן הבטוח שזכה בפרס כספי גדול, וזאת בעקבות דואר פרסומי שהגיע אליו, מחליט לנסוע לנברסקה לדרוש את הפרס. על אף שברור לכולם שזו תרמית, האב לא מוותר, ובלית ברירה מצטרף אליו למסע הארוך בנו הצעיר. בדרך עוצרים השניים אצל המשפחה המורחבת, אותה לא ביקרו זה זמן רב, ושם עולים מחדש המשברים המשפחתיים ושגיאות העבר. בתוך כל זה, מחדשים האב והבן את הקשר ולומדים למצוא בעצמם, וזה בזה, את מה שחשבו שאיבדו כבר מזמן. שחקנים: ברוס דרן ("מונסטר"), וויל פורטה ("סאטרדיי נייט לייב"), ג'ון סקוויב. במאי: אלכסנדר פיין ("היורשים"). ארה"ב, 2013. מועמד לשישה פרסי אוסקר 2014, כולל הסרט, הבמאי, השחקן הראשי ושחקנית המשנה. מועמד לחמישה פרסים בגלובוס הזהב 2014; זוכה פרס השחקן בפסטיבל קאן ועוד. 
סרט נוגע ללב, ומלווה בלא מעט הומור קר ומריר. דרן מעניק ביצוע מצוין, שקט למדי ובלתי נשכח. ציון: 

22:00 רחמים, ערוץ הקולנוע הישראלי

סרט הביכורים של יניב אמודאי, קומדיה שחורה המספרת את סיפור מסעם ההזוי של רחמים ומשה. רחמים - עובד נקיון קטן, לוזר מזדקן, טוב לב וחולמני שחי בבדידות בבית הוריו, מעביר את חייו בחזיונות ודמיונות על הלוויה המפוארת שתהיה לו כשימות, אך לא עושה דבר עם חייו. משה - מתנקש זוטר, שלומיאל ואנוכי שעובד כמחסל לפרנסת משפחתו שחונקת אותו וממררת את חייו. בעקבות מפגש מקרי שזימן הגורל, השניים רוקמים עסקה שבבסיסה הרעיון לרמות את אותו גורל ולביים מוות גרנדיוזי והלוויה מפוארת לרחמים. שחקנים: יגאל עדיקא, שלום אסייג, מורן אטיאס, דרור קרן, צביקה הדר וגברי לוי. במאי: יניב אמודאי. ישראל, 2007.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !