רילינגטון פלייס, תיקים מן העבר
חדש בטלוויזיה – יום חמישי, 13 באפריל, 2017 / שי שגב

22:00 רילינגטון פלייס | Rillington Place, ערוץ Yes Oh


מיני סדרה חדשה בת שלושה חלקים מבית ה-BBC, המבוססת על הסיפור האמיתי והמזעזע של הרוצח הסדרתי הידוע לשמצה ג'ון רג'ינלד כריסטי. משפט הרצח והסיקור העיתונאי סביבו היו לסנסציה בבריטניה ולמאורע לאומי שאין מי שלא מכיר אותו בממלכה. הסדרה שופכת אור על דמותו המפלצתית והמתעתעת של כריסטי ויחסיו עם אשתו. ב-1950 הוצא להורג טימותי אוונס באשמת הריגת ביתו התינוקת ג'רלדין ואשתו בריל (ג'ודי קומר, כוכבת "שלוש עשרה" ו-"דוקטור פוסטר"), אך עד לרגעיו האחרונים אוונס עמד על כך שהוא חף מפשע. שנים לאחר מכן גילוי מבעית חשף ששכנו – העד המרכזי של התביעה, כריסטי – לא זו בלבד שרצח את בריל וג'רלדין הקטנה, אלא הרג במו ידיו שש נשים נוספות, וביניהן גם את אשתו אסטל. טים רות' וסמנת'ה מורטון מגלמים את רג' ואסטל, בדרמת המתח המתרחשת באפלת ביתם ברחוב רילינגטון פלייס 10, ומנסה לדמיין את מערכת היחסים בין כריסטי, אשתו והזוג אוונס הצעירים והחפים מפשע. איך הצליח כריסטי לחמוק מעונש על פשעיו כל כך הרבה זמן, איזו השפעה מעוותת היתה לו על בריל וטימותי ואיך הצליח להונות את השופט והמושבעים לכדי כך שישלחו אדם חף מפשע אל מותו?

23:25 תיקים מן העבר | Cold Case Files, ערוץ לייפטיים


10 שנים אחרי שירדה מן המסכים, הסדרה "תיקים מן העבר", שהייתה מועמדת לפרסי אמי, זוכה לחידוש, בהפקתם של יוצרי "הג'ינקס" וקריינות של דני גלובר. ישנם 120,000 תיקי פשע לא מפוענחים בארצות הברית ורק 1% מהם ייסגרו. הסדרה תחשוף מקרים מרתקים של תיקים חדשים שהיו קרים במשך שנים רבות ותספר את סיפורם של הבלשים שהחליטו לפתוח אותם מחדש. הבלשים משחזרים את אירועי הפשע, חושפים גילויים חדשים ומפתיעים, שמכניסים את הצופים עמוק לתוך המקרים הטרגיים הללו. הבלשים מסתמכים על טכנולוגיות פורצות דרך לזיהוי פלילי, תוך שימוש במדיה החברתית כדי לעזור לפצח את מקרי הפשע ולהגיע לאמת – מה שמאפשר למשפחות של הקורבנות לסגור מעגל. כל פרק בעונה החדשה עוקב אחרי מקרה אחד שנשאר לא מפוענח במשך שנים. המקרה מתעורר לחיים באמצעות עדויות של הבלשים ובני המשפחה של הקורבנות, שמשחזרים את מה שעבר עליהם במשך החקירה והשנים שעברו מאז.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !