חלומות אדירים, חברות פתוחה, אלכסנדר והיום הנורא, האיום, המבאס והגרוע ממש, מעבר לסקס, יאיר: בדמי לעד תחיי, אנשים כתומים, מכתבים לג'ולייט, איש מבוקש מאוד
חדש בטלוויזיה - יום שבת, 13 ביוני, 2015 / שי שגב

13:25 חלומות אדירים | Mighty Fine, ערוץ Hot פריים


דרמת פשע המתרחשת בארה"ב של שנות ה-70. ג'ו פיין הוא איש עסקים יהודי מצליח מברוקלין. חייו של פיין מתחילים להשתבש לאחר שהוא מעביר את העסק שלו ואת משפחתו לניו אורלינס - שם הוא נקלע לקשיים אישיים וכלכליים ומסתבך בהלוואה מאיש מאפיה מקומי. שחקנים: צ'אז פלמינטרי, אנדי מקדואל, ג'ודל פרלנד, בימוי: דבי גולדשטיין. ארה"ב 2012. סרט עם כוונות טובות שנופל בכל מכשלה קולנועית - אם זה בעלילה, משחק או בימוי. ציון:
 


16:42 חברות פתוחה | Date And Switch, ערוץ Yes3


קומדיית נעורים. שני חברים טובים עושים ביניהם הסכם לסייע אחד לשני לאבד את הבתולין לפני ליל נשף סיום התיכון. תפנית מפתיעה מתרחשת כאשר אחד מהם יוצא מהארון. שחקנים: ניקולס בראון, האנטר קופ, דקוטה ג'ונסון ("50 גוונים של אפור"), ניק הופרמן ("רחוב ג'אמפ 21"). במאי: כריס נלסון. ארה"ב, 2014. סרט קלישאתי, ללא מסר ברור, מתאים לקומדיות הנושנות שנעשו לפני 30 שנה - לא מתאים להיום. ציון:
 


17:00 אלכסנדר והיום הנורא, האיום, המבאס והגרוע ממש | Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day, ערוץ Yes5 + שעה 22:00 בערוץ Hot גולד


יום לפני יום הולדתו ה-11, חווה אלכסנדר את אחד מאותם ימים נוראים בהם הכל משתבש – מסטיק בשיערו, שריפה שנגרמה באשמתו ועוד צרות מרגיזות שכאלו. כדי להוסיף על ההרגשה המזופתת, נראה שלשאר בני משפחתו בכל הולך בקלות והם כלל לא מבינים מה הבעיה. מתוסכל הוא מבקש שליום אחד הם יחוו את מה שהוא מרגיש. ואכן, ביום המחרת נראה שמזלם הטוב של הוריו ואחיו נגמר, והמשפחה כולה צריכה להתמודד עם עוד יום נורא, איום מבאס וגרוע ממש, ולצאת חזקים יותר ומאוחדים בסופו. שחקנים: סטיב קארל, ג'ניפר גארנר. במאי: מיגל ארטטה. ארה"ב, 2014. סרט משעשע, המשתדל להתאמץ מעבר לקריטריון זה. מבדר לכל המשפחה, אך לא יכנס לפנתיאון הקלאסיקות. ציון:
 


18:30 מעבר לסקס | After Sex, ערוץ MGM


דרמה. שמונה זוגות, בשלבים שונים של מערכת היחסים, מנהלים שיחות עומק לאחר הסקס. שחקנים: מילה קוניס, דייב פרנקו. במאי: אריק אמדיו. ארה"ב, 2007.

21:00 בדמי לעד תחיי, ערוץ ההיסטוריה


תעודה מרתקת הסוקרת את חייו, פועלו ומותו של אברהם שטרן (יאיר בשמו המחתרתי), מנהיג מחתרת הלח"י. לפני 73 שנה, ב-12 בפברואר 1942 נרצח על ידי הבריטים בדירת מסתור בלב תל אביב. שטרן היה איש רב-פעלים ומעללים - משורר, הוגה דעות ומנהיג מחתרת מיתולוגי. ייחודו של הסרט, הוא במסע האישי שעורך בנו, איש התקשורת, יאיר שטרן, שנולד חודשים ספורים לאחר הרצח, בשבילי החיים והפעילות של אביו.

22:00 אנשים כתומים | Orange People, ערוץ הקולנוע הישראלי


סרטה החדש של חנה אזולאי הספרי ("שחור"). דרמה-קומית נשית שדרך סיפורה יוצא הדופן עוסק במפגש בין המסורתי והמודרני, העולם הישן והחדש ושאלות של זהות. במשך שנים נוהרים בני העדה המרוקנית אל סבתא זוהרה (ריטה שוקרון) ביפו כדי שתחלום את העבר של משפחותיהם במרוקו. זוהרה, אוחזת בחפץ שלהם נרדמת וחולמת את ילדותה בהרי האטלס. כשהיא מתעוררת, היא נותנת להם עצה לחיים והם משלמים לה כסף רב. לאחרונה תש כוחה של סבתא זוהרה וקשה לה לחלום, היא מחפשת מחליפה. בלילות היא בודקת את העיניים של נכדתה זוהר (מיטל גל סויסה) אך הן ריקות, ואילו הבת שלה סימון (אסתי ירושלמי), שכן יודעת לחלום מסרבת להחליף אותה. סימון לא רוצה לחלום לאנשים, היא רוצה רק לעבוד במסעדה הקטנה שלה בבת ים. סבתא זוהרה יוצאת למאבק נגד המסעדה של סימון בעזרתו של ז'קי (יורם טולדנו), בעלה של סימון, אבל סימון לא מוכנה לסגור את המסעדה. העניינים מסתבכים כשפאני (חנה אזולאי הספרי), אחותה של סימון, שפית מצליחה מפריז, שנעלמה לפני 16 שנה, חוזרת כדי לעזור לאחותה. היא מזכירה לה איך מבשלים ומעוררת יצרים מן העבר. ישראל, 2014. בימוי לא אחיד הנקלע למבוך של קלישאות אתניות ופמניסטיות. לפחות המטבח המרוקני נראה נהדר. ציון:
 


22:00 מכתבים לג'ולייט | Letters to Juliet, ערוץ לייפטיים


אמנדה סיפריד, גאל גרסיה ברנאל וונסה רדגרייב מככבים בקומדיה רומנטית קלילה. סופי היא נערה אמריקנית הנופשת בורונה. במהלך ביקור באתר המוקדש ליוליה ורומיאו, היא פוגשת בקבוצת מתנדבות מקומיות אשר לוקחות על עצמן לענות למכתבים שכתבו נשים מכל רחבי העולם. המכתבים, הממוענים ליוליה, מתארים סיפורי אהבה אישיים. מכתב אחד מ-1957, תופס את תשומת ליבה של סופי ומביא אותה לשכנע את הכותבת שלו לטוס לורונה כדי לאתר את אהבתה האבודה. המסע המשותף של השתיים, בליווי הנכד הספקן של הכותבת, יביא אותן לגלות מחדש מהי אהבה אמיתית. במאי: גארי ויניק ("מלחמת הכלות"). ארה"ב, 2010. שחקנים יפים ורעננים, אבל הדיאלוג מטופש והסרט צפוי עד כדי בחילה. ציון:
 


22:00 איש מבוקש מאוד | A Most Wanted Man, ערוץ Yes4


מותחן ריגול, על פי ספרו של ג'ון לה קארה. גבר צ'צ'ני מוסלמי בורח מארצו ומסתנן באופן לא חוקי לגרמניה ומהר מאד מעורר את חשדם של גורמי החוק. הם מאמינים שהוא הגיע במטרה לבצע פיגוע, ומתחילים לעקוב אחריו. בהדרגה הופך הפליט לכלי במשחק מתוחכם בין ארגוני הביון המבקשים לנצל את נוכחותו כדי לשים את ידם על דגים שמנים ומסוכנים בהרבה. שחקנים: פיליפ סימור הופמן, רייצ'ל מקאדמס, רובין וויט, ווילם דפו. במאי: אנטון קורבין ("האמריקאי"). ארה"ב, 2014. 
אחת מהופעות המסך האיכותיות ביותר של פיליפ סימור הופמן, ומצער מאוד שגם אחת ההופעות האחרונות שלו. זהו אינו סרט פעולה, אלא סיפור צנוע ומלנכולי שמעניק הצצה אל עולמם של אנשי הצללים. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !