ג'רזי בל, ילדים פושעים, תודה ששיחקת, סאן לורן
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 13 באוקטובר, 2015 / שי שגב

18:45 ג'רזי בל | Jersey Bell, ערוץ החיים הטובים


ג'יימי פרימאק סוליבן היא יחצ"נית מצליחה מניו ג'רזי שביססה את עסקיה המצליחים בלוס אנג'לס. חייה משתנים מן הקצה אל הקצה לאחר נישואיה לבחיר ליבה, מייקל סוליבן, הרווק המבוקש ביותר בפרבר היוקרתי מאונטין ברוק שבאלבמה. כעת, עם המעבר למדינה הדרומית, נאלצת ג'יימי להסתגל לסביבה מסורתית שאינה ערוכה תמיד להתמודד עם נשים חזקות ועצמאיות.

22:00 ילדים פושעים | Kid Criminals, ערוץ 8


סדרה בשני פרקים על מתקן כליאה ידוע לשמצה לנוער באינדיאנה שבארה"ב. הנערים והנערות בו בגילאים 13 עד 15, ביצעו פשעים מחרידים. הסדרה מביאה את סיפור חייהם של העבריינים, על מה שהשאירו מאחור – ועל המציאות שיחזרו אליה עם שחרורם. האסירים הצעירים מספרים בגילוי לב על העבירות הקשות שביצעו ועל החיים בכלא, בו אגף שמור לעבריינים אלימים ואגף שמור לעברייני מין. באמצעות ראיונות עם חברי צוות מתקן הכליאה ועם בני משפחותיהם של הכלואים, המתמודדים גם הם עם הפשע ותוצאותיו. אנגליה, 2015.

22:00 תודה ששיחקת | Thank You For Playing, ערוץ Yes דוקו


כשג'ואל בן השנה אובחן כחולה בסרטן סופני, אביו, ראיין גרין, מעצב משחקי וידאו מצליח, מחליט לאמץ גישה ייחודית כדי להתמודד עם המציאות החדשה עמה משפחתו צריכה להתמודד: הוא מתחיל לעבוד על משחק יוצא דופן, שישנה לעד את מה שרוב האנשים חושבים על משחקי וידאו. 'הדרקון הזה, סרטן', הוא משחק אינטראקטיבי שבאמצעותו יחווה המשתמש את החוויה של הורה לילד עם סרטן. הסרט עוקב אחר ראיין ומשפחתו דרך יצירת המשחק הזה, במקביל למציאות היומיומית של הטיפול בג'ואל. מהקלטות דיאלוגים למשחק באולפן, דרך כינוסי גיימינג - הקונספט של המשחק החדש נוגע בכולם. זוהי עדות מעוררת מחשבה וקורעת לב על כוחה של האמנות, על שימושיה של הטכנולוגיה במאה ה-21, ועל המשמעויות של תיעוד חוויה אנושית עמוקה במדיום האמנותי של העידן הממוחשב: משחק הוידיאו. בימוי: דייויד אוסיט, מליקה זוהלי-ווראל. 80 דקות, ארה"ב, 2015.

22:00 סאן לורן | Saint Laurent, ערוץ Yes3


נציג צרפת לאוסקר. השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן וזכה בפרס. היה מועמד לעשרה פרסי סזאר כולל הסרט הטוב ביותר וזכה בפרס עיצוב התלבושות. הסרט קיבץ להופעות אורח כמה מהשחקנים הידועים ביותר של אירופה, כמו ולריה ברוני-טדסקי, הלמוט ברגר, ולריה דונזלי ועוד. ביוגרפיה קולנועית על עלייתו לצמרת של ענק האופנה, איב סאן לורן. הסרט מתאר באופן חופשי ומשוחרר עשורים בחייו, ממסלול למסלול, ממסיבה למסיבה. בזמן שהפך למעצב הנחשב ביותר בעולם, הוא התמודד עם שדיו הפנימיים, הסקס, אישיותו התמכרויות ואנשים שסביבו. שחקנים: ז'ספר אוליאל, לואי גארל, ג'רמי רנייר, ליה סיידו. במאי: ברטרנד בונלו. צרפת, 2014. הסרט מלא בהפתעות, אך מוזר באותה מידה. יחד עם זאת, עדיין לא עושה חסד עם גיבור האופנה. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !