ספיישל עמוס גיתאי, קדמה, על כלבים וגנבים, כרמל, קדוש, תכנית בריחה, חטופה: סיפורה של האנה אנדרסון
חדש בטלוויזיה – יום שישי, 13 בנובמבר, 2015 / שי שגב

13:30 ספיישל עמוס גיתאי, ערוץ הקולנוע הישראלי


מחווה עם סרטיו של עמוס גיתאי, אדריכל בהכשרתו, שהפך לאחד הבמאים הישראליים המוכרים בעולם. גיתאי הוא בן בית בכל פסטיבלי הקולנוע הנחשבים, וסגנונו הייחודי הקנה לו מקום של כבוד בין במאי הקולנוע העכשוויים המוערכים בעולם. בסרטיו מככבים השחקנים המובילים בארץ (מוני מושונוב, חנה לסלאו, ששון גבאי, יעל אבקסיס ועוד) ובעולם (נטלי פורטמן, סמנתה מורטון, ז'ולייט בינוש ועוד). בין סרטיו של גיתאי בערוץ: "קדוש", "כיפור", "אזור חופשי" ו-"קדמה", ובבכורה טלוויזיונית הסרטים: "שיר ערש לאבי" ו-"כרמל".

13:30 קדמה | Kedma, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמה. סיפורם של מעפילים העולים ארצה בראשית מלחמת השחרור בספינה קדמה. הם נאלצים לעמוד מול האנגלים המבקשים לגרשם חזרה לאירופה. שחקנים: מוני מושונוב, סנדי בר. במאי: עמוס גיתאי. ישראל / איטליה / צרפת, 2002.

17:00 על כלבים וגנבים |
One Hundred and One Dalmatians, ערוץ Yes5


סרט האנימציה הקלאסי של אולפני וולט דיסני, שהציג את אחת מהדמויות המרשעות המפורסמות בהיסטוריה, קרואלה דה ויל, והעלה את הפופולאריות של הכלבים הדלמטיים בכל העולם. זוג כלבים דלמטיים מגייסים את כל כלבי לונדון, למסע להצלת 15 גוריהם המתוקים שנחטפו. דיבוב: דב רייזר, לימור שפירא, גילת אנקורי, שלמה בר שביט. במאים: קלייד ג'רונימי, המילטון לוסק, וולפגנג רייתרמן. ארה"ב, 1971. בידור ללא הפסקה והמרשעת בלתי נשכחת, זהו אחד מסרטי ההנפשה הטובים והמשעשעים ביותר של דיסני. ציון:
 


20:25 כרמל | Carmel, ערוץ הקולנוע הישראלי


סיפורו האישי של עמוס גיתאי בסרט המורכב כיומן אינטימי ומספר בסדרה של אפיזודות אירועים אישיים וציבוריים מחיי הבמאי. בשמו ובשם אמו אפרתיה ז"ל, מעלה הבמאי את השקפתו על ההיסטוריה, המלחמה והזיכרון. הסרט משלב אלמנטים אוטוביוגרפיים - זיכרונות, מסמכים אישיים, חומר ויזואלי ספרותי וגם אלמנטים עלילתיים שהופכים לחומר קולנועי, כאשר בו זמנית מתחקר את עצם שאלת הפעולה העיצובית הכרוכה בעשיית סרט. גיתאי עצמו מופיע בסרט לצד בני משפחתו, וקרן מור וששון גבאי.

22:00 קדוש | Kadosh, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמה. שתי אחיות במשפחה חרדית בשכונת מאה שערים בירושלים. סיפור של דיכוי מיני וחברתי. שחקנים: יעל אבקסיס, יורם חטב, סמי הורי, ליא קניג, מיטל ברדה. במאי: עמוס גיתאי. ישראל, 1999.

22:00 תכנית בריחה | Escape Plan, ערוץ Hot גולד


מותחן פעולה, היוצר שיתוף פעולה מענג בין שני כוכבי עבר, שטרם נס ליחם בתפקידים הראשיים: סילבסטר סטאלון וארנולד שוורצנגר. ריי ברסלין, מומחה ייחודי לבריחה המהווה סמכות של ממש בתחום שיפור תנאי השמירה, מוכיח שוב ושוב כי הוא מצליח להימלט מכל מתקן כליאה. זאת, עד שהוא נשלח למקום סודי ביותר ושם הוא מגלה כי איש לא מתכוון לדאוג לו ולמעשה קיומו נשכח לחלוטין. רק כאשר הוא חובר לאסיר אחר, השניים יכולים לשרטט תוכנית מתוחכמת של בריחה מהמקום הנורא, שנמצא תחת ניהולו של מפקד סאדיסט. אקשן מבית היוצר של הבמאי והתסריטאי השבדי, מיקאל הפסטרום ("מחיר הבגידה", "פולחן"). ארה"ב, 2013. 
אתם לא באמת הולכים לראות סרט פעולה עם סטאלון ושוורצנגר בגלל העלילה או איכות הדיאלוגים. לכן "תוכנית בריחה", פרק חדש בעלילות שני הגיבורים, יספק אתכם. לא פחות, אבל גם לא יותר. ציון: 

22:00 חטופה: סיפורה של האנה אנדרסוןKidnapped: The Hannah Anderson Story, ערוץ לייפטיים


הסרט מבוסס על סיפורה האמיתי של האנה אנדרסון. האנה הייתה נערה אמריקאית, בת 16, שנחטפה באוגוסט 2013 על ידי ג'יימס לי דימאג'יו, חבר קרוב של אבי המשפחה, שהיה מאוהב בה. האנה נחטפה אחרי שדימאג'יו רצח את אמה ואת אחיה הקטן וגופותיהם נמצאו בביתו. ה-FBI פצח במצוד אחרי דימאג'יו והאנה עד שאותרו ודימאג'יו נורה ומת, והאנה הועברה לבית חולים. יומיים אחרי ששוחררה, העלתה סרטון לרשת והחלה לענות לשאלות הגולשים ולשתף אותם בחוויות שלה, כולל תמונות מחייכות. מיד הציגו אותה כלוליטה פתיינית והחלו לפקפק באמינות סיפורה. האם באמת נחטפה? האם פיתתה אותו ומה חלקה בפרשה? הסרט בוחן את סיפורה המרתק (הרשויות הוכיחו מעל כל ספק שהאנה נחטפה) של תרבות שמורגלת לנורמות חברתיות מקורבן חטיפה ולא מסוגלת להכיל התמודדות מסוג אחר. שחקנים: סקוט פטרסון ("בנות גילמור"), ג'סיקה אמלי ("הארטלנד"). ארה"ב, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !