הישרדות בשלט רחוק, אריזות, חסרי בושה - עונה 5, חתן
יום רביעי, 14 בינואר 2015 / שי שגב

21:00 הישרדות בשלט רחוק | Remote Survival, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


לאדם הממוצע יש 50% סיכוי לשרוד בשממה לבד למשך יותר מ-24 שעות. אחד מארבעה יחזיק מעמד 48 שעות. אבל מה אם אותו אדם יכול לקבל עצות הישרדות ממומחה שיכול להדריך אותו להגיע למקום בטוח צעד אחר צעד? האם הם יצליחו לצאת מהמצב ללא פגע? האם מומחה להישרדות בטבע יכול לעזור לאדם ללא כל ידע בנושא לצאת מהשממה?

21:00 אריזות, ערוץ Yes דוקו


מה הסוד שמסתתר בקלסר המכתבים המאובק? ברק תמיד ידע שסבא שלו רוצח. רק עכשיו היה לו האומץ לשאול מה הסיבה. התא המשפחתי שלו מתפרק כשכל אחד מבני משפחתו החל לעבור שינוי משמעותי בחייו: אחרי יציאתו מהארון הוא נוסע ללימודים בווינה והוריו מחליטים לעבור לארה"ב בזמן בו אחותו נמצאת בשיאם של טיפולי פוריות. רגע לפני שמשפחתו מתפזרת בין שלוש יבשות מתגלה קלסר מכתבים מאובק החושף טרגדיה מעברם המשפחתי. כמו בחיים, גם בסרט המכתבים מעיבים על הסיפור והדינאמיקה המשפחתית והופעתם לאורכו מציגה תא משפחתי חם ואוהב המתקיים בצל טרגדיה. הסרט עוקב, מנקודת מבטו של הבמאי, אחר 3 דורות של נשים. אחותו, אשר נלחמת לבנות משפחה; אמו - שלמרות המעבר לחו"ל תעשה כל שביכולתה כדי לשמור על המשפחה מאוחדת; וסבתו, שבמשך שלושים שנה לא דיברה על משפחתה שלה. בין חיפושי דירה בארה"ב לשאיבת ביציות, בין בחורים חולפים באוסטריה לאהבה ראשונה, מסופר סיפור על עדות וזיכרון, על אהבה ובדידות. על רקע דרמה מהעבר, קונפליקטים מההווה ותהיות על העתיד נשאלת השאלה עד כמה רחוק ניתן ללכת למען האהבה? בימוי, צילום והפקה: ברק רותם | עריכה: רוני בן גל | מוזיקה: אורי פרוסט. ישראל, 2015. 

22:15 חסרי בושה 5 | Shameless 5, ערוץ Hot3


העונה החדשה של הקומדיה המצליחה ביותר של רשת Showtime, בכיכובם של וויליאם ה. מייסי ואיימי רוסום. ספוילר - העונה החדשה נפתחת בקיץ, ומוצאת את הגלאגרים מתמודדים עם היתרונות והחסרונות של התחדשות אישית וסביבתית. כאשר השכונה שלהם מתחילה לעבור ג'נטריפיקציה, בני המשפחה יוצאים למאבק על הבית שלהם ובמקביל בוחנים מחדש את עברם הכאוטי, בתקווה לבנות לעצמם עתיד טוב יותר. לעונה החדשה מצטרף דרמוט מלרוני ("החתונה של החבר שלי", "אוגוסט: מחוז אוסייג'"), שיגלם את הבוס החדש של פיונה שמשתקם מהתמכרות וסגנון חיים פרוע, ויהפוך למושא אהבתה החדש. מלבדו, מגיעים העונה להופעות אורח השחקנית הישראלית שני אטיאס, סטיב קאזי ("Warriors"), סשה אלכסנדר ("ריזולי ואיילס"), פטריק פישלר ("אבודים") ובוג'לה נובקוביק ("שטן"). 

23:05 חתן | Bridegroom, ערוץ 8 (הוט) 


שיין ביטני וטום בריידגרום חלקו את חייהם במשך 6 שנים - עד מותו של טום בנסיבות טראגיות. משפחתו, שלא קיבלה את זהותו המינית, אסרה על שיין להגיע להלוויה ולקחה את רכושם המשותף. זהו סיפור שהחל באהבה ענקית והסתיים במוות מיותר ולא ברור. אהבה גדולה שהוציאה את הרוע והשנאה ממשפחתו של טום והפכו את חיי אהובו המתאבל לקשים מנשוא. ביום השנה הראשון למותו של טום, פרסם שיין סרטון מצמרר על סיפור אהבתם תחת הכותרת 'זה יכול לקרות גם לכם'. הסרטון הבהיר יותר מכל מה קורה כשאהבה כה גדולה לא מעוגנת בחוק. הוא גולל את הרגעים היפים של השניים לאורך 6 השנים, ואת הטרגדיה והייסורים שחווה שיין בעקבות מותו של טום. תוך שבוע ימים הפך הסרטון לוויראלי עם למעלה מ-2 מיליון צפיות ביוטיוב. ארה"ב, 2013. זוכה פרס אהוב הקהל – פסטיבל טרייבקה 2013; זוכה פרס הסרט הטוב ביותר – פסטיבל Outfest, לוס אנג'לס 2013; זוכה פרס אהוב הקהל – פסטיבל Inside Out, טורונטו 2013. הסרט עשוי פשוט מאוד, אך בהחלט מרגש. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !