רקדניות קטנות 5, סוטול תרבותי, הפשיטה 2
יום שלישי, 14 באפריל, 2015 / שי שגב

22:00 רקדניות קטנות 5 | Dance Moms 5, ערוץ לייפטיים


ריאליטי העוקב אחר הסטודיו המפורסם לריקוד של אבי לי מילר בו ילדות צעירות מתחרות על אור הזרקורים והאימהות שילחמו על רגעי התהילה של בנותיהן בכל מחיר. כל שבוע מילר מחליטה מי הרקדנית המצטיינת של אותו השבוע על פי התחרות וההתנהגות של הרקדניות. האימהות מלוות את בנותיהן במהלך החזרות, הכנת התלבושות, התחרויות עצמן וכמובן דרך ההתמודדויות הנפשיות, ההצלחות והכישלונות הלא קלים לרקדניות. מה שהופך את הסדרה למרתקת היא האמהות. מצד אחד הן אוהבות את בנותיהן, מצד שני, הן לוקחות את הדאגה הזו הרבה יותר מדי רחוק. הסדרה בודקת כל הזמן את הגבול הדק שבין להיות אימהות תומכות לדורסות. הבעיה העיקרית היא שבסופו של יום הרקדניות הן רק ילדות קטנות ושאפתניות שמשתוקקות לשמח את אימא.

22:00 סוטול תרבותי | The Culture High, ערוץ Yes דוקו


מהן העובדות והאינטרסים שמאחורי הטיעונים בעד ונגד הלגליזציה של הקנאביס? עם תקציבים של מיליארדים למלחמה בסמים וגידול בלתי-נתפס במעצרים של אנשים בגין אחזקה בארה"ב (כמעט מיליון איש בשנה), הוויכוח הסוער על חוקיות הקנאביס מגיע למימדים אפיים. באמצעות סוכנים סמויים לשעבר, פרופסורים מהאקדמיה, סֶלבּס (כמו סנופ דוג, ריצ'ארד ברנסון, אד ברנס ועוד), מביא הסרט דיון מרתק ומעמיק, משעשע לפרקים ופוקח-עיניים, על הסוגיה הלוהטת, וההשפעה שיש לה על החברה כולה. בימוי: ברֶט הארווי. 120 דקות. ארה"ב, 2014.

22:00 הפשיטה 2 | The Raid 2: Berandal, ערוץ Yes3


סרט ההמשך ללהיט משנת 2011, "הפשיטה", שהפך במהרה לקלאסיקת אקשן. עלילת הסרט מתחילה שעתיים אחרי סיום הראשון, ואז קופצת כמה שנים קדימה, שם אנחנו פוגשים שוב את השוטר ראמה, הלוקח על עצמו משימה מסוכנת להסתנן לתוך סינדיקט הפשע ולהפילו, ומגלה שהשחיתות הגיעה רחוק מאוד למעלה. המלחמה בפשע תעבור בכלא, במרדפי מכוניות, קרבות יריות ומכות, עם סצנות אקשן שומטות לסת. שחקנים: איקו אואייס, אריפין פוטרה, טיו פאקוסודאו, ג'ולי אסטל. במאי: גארת' אוונס ("הפשיטה"). אינדונזיה, 2014. הסרט אמנם עתיר אנרגיה ועשיר בקטעי אלימות ופעולה, אך פחות מאורגן ואנליטי מקודמו בסדרה. בעיקר למעריצי הסרט הראשון, וחובבי דם או גפיים וראשים ערופים. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !