גו פיש, ג'יימי אוליבר: ארוחות ב-15 דקות, התמונה הגדולה עם קאל פן, 400 המלקות, אבולה
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 14 ביוני, 2015 / שי שגב

01:30 גו פיש | Go Fish, ערוץ MGM


דרמה. סיפור אהבה בין שתי נשים, האחת ביישנית וסגורה והשנייה נועזת ובטוחה בעצמה, בסרט המציג את עולמה של קהילת הלסביות בשיקגו. שחקנים: גווינביר טרנר, וי. אס ברודי. במאית: רוז טרוש. ארה"ב, 1994. סרט אמנותי עצמאי, שחור לבן, מן הראשונים לחשוף את הקהילה הלסבית בקולנוע. ציון:
 


18:00 ג'יימי אוליבר: ארוחות ב-15 דקות | Jamie's 15 Minute Meals, ערוץ האוכל


ג'יימי אוליבר לוקח את קונספט האוכל המהיר למחוזות חדשים. אוליבר יכין במטבחו שבאסקס מנות מאוזנות תזונתית לכל ימות השבוע. וכן, את כל המנות ניתן להשלים במהלך 15 דקות קסומות.

20:00 התמונה הגדולה עם קאל פן | The Big Picture With Kal Penn, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


בהנחייתו של קאל פן ("האוס", "הרולד וקומר"), נחשוף את העובדות המפתיעות על נושא מסוים (בין היתר: כסף, סקס, אוכל, פשיעה, הגירה וספורט (ניצור מפות, ועזרים ויזואליים נוספים שיאפשרו לנו להבין כיצד העולם פועל, איך הגענו לכאן? ואפילו, לאן אנחנו הולכים?... כל זאת תוך כדי חקירת הסיפורים המרתקים של האנשים והקהילות האמיתיות שמאחורי הנתונים.

22:00 400 המלקות | The 400 Blows, ערוץ Yes3


סרטו הראשון של פרנסואה טריפו - אחד מסרטי ההתבגרות הידועים והמשפיעים של הקולנוע וכמובן אחד מסרטי הדגל של הגל הצרפתי החדש. הסרט מתאר את ילדותו של אנטואן דונל, הסרט הראשון בסדרה שתלווה את חייו. טריפו היה מועמד לאוסקר על כתיבת הסרט, וזכה בשני פרסים בפסטיבל קאן, כולל פרס הבימוי. שחקנים: ז'אן-פייר ליאו, קלייר מורייר, אלבר רמי. במאי: פרנסואה טריפו. צרפת, 1959. סרט אמיתי, כן, מלא סימפתיה ואהדה, ובעיקר שובר לב - על ילדות בצרפת בשנות ה-50. ציון:
 


22:10 אבולה | Ebola Frontline, ערוץ 8


סרט מצמרר מבית ה-BBC, המתעד באמצעות יומני וידאו של צוות המתנדבים הרפואי - את הטיפול בקורבנות וירוס האבולה, שקטל את חייהם של כ-9,000 בני אדם מאז שהתפרץ בפברואר 2014. בעזרת מצלמות שהוצמדו למשקפיהם של מתנדבי הארגון 'רופאים ללא גבולות' בסיירה ליאון שבאפריקה, מקבלים תמונה בלתי אמצעית על הקשיים הפיזיים - העבודה בחום הלוהט בחליפות פלסטיק והנפשיים – הטלטלה שבמעבר מרגעים קשים מנשוא בהם צריך להפריד ילד חולה מהוריו השבורים לרגעי שמחה עילאיים כשחולה מבריא ועוזב את המרכז הרפואי. BBC ,2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !