יום הולדת לזאב רווח, סיפור של צבע, תלווה לי את אשתך, גברת דאוטפייר, אדון לאון, השקר הטוב, המפרץ, גוף מארח
חדש בטלוויזיה - יום שישי, 14 באוגוסט, 2015 / שי שגב

החל מהיום, יום הולדת לזאב רווח, ערוץ הקולנוע הישראלי 


ערוץ yes קולנוע ישראלי חוגג יום הולדת 75 לזאב רווח, אחד מכוכבי הקולנוע הגדולים בישראל. שחקן, במאי ותסריטאי שליצירתו ולעשרות הדמויות שגילם לאורך השנים יש מקום של כבוד בפנתיאון הישראלי. 9 ימים, 25 סרטים. בין הסרטים שישודרו: מיתה טובה, בית"ר פרובנס, טיפת מזל, גונב מגנב פטור, אדון ליאון, רק היום, חסמבה ונערי ההפקר, פנתר לבן, המובטל בטיטו, יופי של צרות ועוד.

10:00 סיפור של צבע | Hero Of Color City, ערוץ Yes5


בכל לילה קמים הצבעים של ילד קטן לתחייה, יוצאים מהקופסה ועוברים לעיר הצבעים. כשאחד מהצבעים מוביל בטעות את הדמויות המפחידות שבציורים הלא גמורים אחריו, צריכים כל הצבעים לצאת להרפתקה מסעירה ומלאת חוויות להניס אותם מעירם. מדובבים לעברית: מיה קדוש, בר כספי. במאים: פרנק גלדסטון. ארה"ב, 2014. סיפור חלש, חסר דימיון וכל רגש אמנותי. ציון: 


13:30 תלווה לי את אשתך | Lend Me Your Wife, ערוץ הקולנוע הישראלי


קומדיה. ששון קונה מסעדה, אך את הקליינטים גונבת בעלת עסק מתחרה. על מנת למשוך לקוחות, מפיץ ששון שמועה כי אשתו אלמנה פנויה. שחקנים: זאב רווח, אריה מוסקונה, יונה אליאן. במאי: זאב רווח. ישראל, 1988.

17:00 גברת דאוטפייר | Mrs. Doubtfire, ערוץ Yes5


לציון שנה למותו של הקומיקאי, רובין וויליאמס, אחד מסרטיו החשובים. וויליאמס מצחיק ומרגש בתפקיד אב גרוש שמתחזה לאומנת בריטית חביבה, על מנת שיוכל לבלות יותר זמן עם ילדיו. שחקנים נוספים: סאלי פילד, פירס ברוסנן. במאי: כריס קולומבוס ("שכחו אותי בבית"). ארה"ב, 1993. רעיון יפה ומרגש, אבל רעיון שכבר מוצה בהוליווד על ידי ג'ק למון ודסטין הופמן. ציון: 


18:10 אדון ליאון | Mr. Leon, ערוץ הקולנוע הישראלי


קומדיה. אדון לאון מגיע לארץ עם אשתו ובתו. בתו השחקנית מתאמנת לתפקיד בסרט בעזרת תינוקה של חברתה, ואביה, שבטוח שזה תינוקה של בתו, מסבך את העניינים. שחקנים: משה איבגי, זאב רווח. במאי: זאב רווח. ישראל, 1982.

21:30 השקר הטוב | The Good Lie, ערוץ Yes1


דרמה נוגעת ללב המבוססת על סיפור אמיתי. ארבעה פליטים ממלחמת האזרחים מסודן מוצאים מקלט בארה"ב, שם מקבלת את פניהם בחורה אמריקנית המסייעת להם בחיפוש עבודה בארץ החדשה והלא מוכרת. המפגש בין הקבוצה לבחורה הצעירה מוליד מסע מורכב, מרגש ויוצא דופן בין התרבויות השונות. שחקנים: ריס ווית'רספון, קורי סטול ("בית הקלפים"), עמנואל ג'אל. במאי: פיליפ פלארדו ("אדון לזהאר"), ארה"ב, 2014. הסרט אינו ממוקד, אבל נוגע ללב. ציון:
 


22:00 המפרץ | The Bay, ערוץ Hot פאן


מותחן אימה ריאליסטי, בבימויו של בארי לווינסון ("איש הגשם"), שמתנסה לראשונה בז'אנר האימה. כאוס ובהלה מתעוררים בעיירה קטנה במרילנד, ארה"ב, בעקבות אסון אקולוגי נורא שגרם למגיפה. שנים ספורות לאחר האסון, עיתונאי מקומי מחליט לחקור את האמת המזעזעת שמאחוריו, ואוסף קטעים שצולמו בזמן אמת בטלפונים ניידים שהרשויות דאגו להחרים. שחקנים: קריסטן קונולי, פרנק דיל, אנתוני ריינולדס, ג'יין מקניל, כריסטופר דנהאם. בימוי: בארי לווינסון. ארה"ב, 2012. מותחן אימה עם עלילה מוכרת, אך עדיין מפתיע ומזוויע. ציון: 


23:25 גוף מארח | The Host, ערוץ Hot פאן


דרמת הרפתקאות עתידנית על פי רב המכר של סטפני מאייר ("דמדומים"). חייזרים פולשים לכדור הארץ כדי להציל אותו מפני בני האדם שמחריבים אותו. לשם כך הם משתלטים על גופם של בני האדם ומוחקים את זיכרונם. בחורה צעירה בשם מלאני מצליחה לשמור על הזהות שלה לאחר השתלטות חייזרית. היא מנסה ליצור קשר עם ניצולים אנושיים אחרים, תוך שהיא מנהלת דיאלוג פנימי עם הנשמה שהושתלה בתוכה. מלאני מצליחה לברוח למדבר, חוברת לקהילה של חוואים ומנסה להגן בחור שבו התאהבה ושאר הקרובים לה. שחקנים: סירשה רונן, מקס איירונס, דיאן קרוגר, וויליאם הארט. בימוי: אנדרו ניקול. ארה"ב, 2013. תסריט גרוע ומשחק ממש לא אמין מביאים לסרט מעייף, עד כדי מגוחך. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !