הנשר הגדול, בעמק האלה, ספילברג
חדש בטלוויזיה – יום שבת, 14 באוקטובר, 2017 / שי שגב

21:15 הנשר הגדול, כאן 11


סדרה דוקומנטרית בת שלושה פרקים על דמותו המרתקת ומעוררת המחלוקת של הרמב"ם. יש הטוענים כי הרמב"ם, או הנשר הגדול כפי שהוא מכונה, וודאי היה מופתע מאחוזת הקבר שנבנתה לו בטבריה, וממראה המאמינים שבאים להשתטח על קברו. אך כמו כל מיתוס, גם כשמדובר ברמב"ם, לכל אחד יש גרסה משלו; מימין ומשמאל, לאנשי האקדמיה ולרבנים, אצל החרדים, הדתיים הלאומיים או החילונים. הסדרה מתחקה אחר סיפור חייו, הגותו רחבת ההיקף, כתביו המהפכניים ותפיסותיו החלוציות ומעוררות המחלוקת של מי שהפציע בשמי היהדות במאה ה-12 ושהשפעתו עליה נותרה בעינה גם היום ב-2017. בנוסף, חושפת הסדרה, ממה הושפע האיש שנותר דמות בלתי מפוענחת? באיזו שפה דיבר וחשב? מה היו המאורעות שעיצבו את חייו? ויותר מכל, עד כמה נוכחות תפיסותיו בישראל ובעולם היהודי של ימינו. יוצר ומפיק הסדרה: אורי רוזנווקס

22:00 ספילברג | Spielberg, ערוץ Hot HBO 

לפרטים נוספים, ראו יום ראשון, 08 באוקטובר, 2017, בשעה 22:00 בערוץ Yes דוקו

22:00 בעמק האלה | In the Valley of Elah, ערוץ לייפטיים


החייל האמריקני מייק דירפילד חזר משירותו בעיראק ומאז נעלמו עקבותיו. האנק דירפילד, אביו של מייק, הוא איש צבא בעברו. כאשר הוא ואשתו, ג'ואן, מקבלים את הידיעה אודות מייק, האנק אורז תיק ויוצא למסע במטרה לאתר את בנו. אמילי סאנדרס, שוטרת חדשה במשטרת ניו מקסיקו, מוצאת עצמה אחראית על החקירה, ונאלצת, בעל כורחה, לעזור להאנק בחיפושים. ככל שהחקירה מתפתחת ופרטים שערורייתיים נחשפים, אמילי והאנק נאבקים אל מול הצבא האמריקני במטרה לשמור על זכויותיהם לחקור את הפרשה בעצמם. לאט לאט, עד הגילוי המפתיע, עולמו של האנק מתערער, והוא מגלה שהמוסד והערכים עליהם ביסס את חייו אינם מה שחשב שהם. שחקנים: שרליז ת'רון, טומי לי ג'ונס, ג'יימס פרנקו, סוזן סרנדון. במאי: פול האגיס. ארה"ב, 2007. הסרט אמנם כבד, איטי ודי דיכאוני, אך התסריט טוב והמשחק של לי ג'ונס עוד יותר. ציון:
 


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !