דיקטה 3, הקללה של פניקס, באנג! סיפורו של ברט ברנס, ויסלר, יחידות המוות הנאציות
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 14 בנובמבר, 2018 / שי שגב

דיקטה 3 | 3 Dicte, ערוץ Hot VOD


דרמת מתח שבדית של רשת TV2, המבוססת על הדמויות מסדרת רבי המכר של אלזבת' אגהולם. ספוילר - בעונה השלישית, דיקטה מתמודדת עם האתגר הגדול מכל כשבעלה, בו (דאר סלים, "הגשר"), נחטף ומוחזק כבן ערובה בסוריה.

21:00 הקללה של פניקס | Phoenix, ערוץ Yes דוקו + ערוץ Yes VOD


פניקס, בן 32, נולד וגדל בקהילת האפריקנים העבריים בדימונה. כשהיה בן 3 אביו גורש מהקהילה לאחר שניסה לחשוף כמה מהסודות הכמוסים שלה, ומאז מספרים בדימונה שפניקס קיבל את הקללה של אביו. דוד קרוב מתוך הקהילה ניצל את בדידותו ובמשך שנים רבות אף אחד לא ידע מה עובר על הילד הקטן. פניקס חי בפוסט טראומה. פיסול וכתיבת שירים שומרים עליו שפוי ברגעים בהם הזיכרונות שוב משתלטים. הוא מחליט לחזור אל הקהילה שהפנתה לו גב ואל הוריו שלא הצילו אותו בזמן, הוא רוצה להבין איך כל זה קרה לו ולהניח את הסיפור הזה מאחור. פניקס יודע שמגיע לו להיות מאושר. בימוי, הפקה ותסריט: ענת תל מנדלוביץ'. 70 דקות, ישראל, 2018.

22:00 באנג! סיפורו של ברט ברנס | Bang! The Bert Berns Story, ערוץ Hot8 + ערוץ Hot VOD


אולי מעולם לא שמעתם על ברט ברנס אבל אתם מכירים את השירים הנצחיים שהוא כתב והפיק. ארסנל השירים שלו כולל את הלהיטים הגדולים:Twist & Shout, Cry to Me, Tell Him, Piece of My Heart, Cry Baby, Hang On Sloopy, I Want Candy, Everybody Needs Somebody to Love. ברנס היה מהיוצרים הבולטים של עידן הזהב של הרית'ם אנד בלוז. תחת חסותה של חברת התקליטים הענקית 'אטלנטיק רקורדס' ניהל קריירה שכל כולה רוקנרול ולמעלה מ-50 שירים שכתב נכנסנו למצעד הפזמונים במשך כשבע שנים. ארה"ב, 2016.

22:20 ויסלר Crankworx Whistler, ערוץ Extreme


סרט תיעודי על תחרות אופני ההרים, קראנקוורקס, המתרחשת בויסלראשר בקולומביה הבריטית.

23:15 יחידות המוות הנאציות | Einsatzgruppen: The Nazi Death Squads, ערוץ ההיסטוריה


מיני סדרה, הבוחנת לעומק את האַיְינְזַצְגְרוּפֶּן ('עוצבות המבצע'), ששימשו גורם מרכזי בהשמדת יהודים במזרח אירופה במלחמת העולם השנייה, בנוסף לאסירים סובייטים וצוענים רומנים. הסדרה כוללת עדויות של ניצולים לצד עדויות של נאצים לשעבר, החושפים את ההוצאות ההמוניות להורג בידי עוצבות המבצע של הרייך השלישי. יחידות רצח ניידות אלו, שבראשן עמדו מפקדים בעלי השכלה אקדמאית נרחבת, והסתייעו במשימתם בשורת משתפי פעולה מקומיים, רצחו בשיטתיות למעלה ממיליון יהודים בזמן המלחמה.


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !