אופניים נגד מכוניות, סיפור חצי רוסי, אי ללא חוק, איך לעשות אהבה עם אישה, איך להתחיל עם נשים קשות להשגה
חדש בטלוויזיה – יום שני, 14 בדצמבר, 2015 / שי שגב

21:00 אופניים נגד מכוניות | Bikes vs Cars, ערוץ Yes דוקו


האופניים הם כלי מדהים לשינוי. אקטיביסטים וערים בכל העולם מתקדמים לתפיסה חדשה. אך האם הכוחות הכלכליים החזקים יאפשרו לזה לקרות? הפקקים האינסופיים שמתסכלים נהגים הפכו קשים מתמיד. מאידך, הזעם בכבישים פלוס תכנון עירוני לקוי שמים את רוכבי האופניים בסכנת נפשות והם דורשים נתיבים מיוחדים. אלא שתעשיית הרכב מוכרת יותר מכוניות מאי-פעם – מיליארד מכוניות נמצאות על הכבישים היום, ועד 2020 המספר יגיע לשני מיליארד. כך שהקרב אינו הוגן: אקטיביסטים ופוליטיקאים שנלחמים לשינוי המצב, עומדים בפני תעשיית מכוניות, דלק ובנייה שמגלגלת מולטי-מיליארדי דולרים ומשתמשת באמצעים רבים כדי להשאיר את החברה תלוית-מכוניות. הבמאי פרדריק גרטן ("אמאל'ה, התאגיד השתגע") חוקר את הדרמה הגלובלית של תנועת הרכבים: הוא עוקב אחר כמה אנשים מרחבי העולם – מסאו-פאולו, דרך קופנהגן ועד אל.איי, שנלחמים לייצר שינוי מהפכני בתחבורה העולמית, שינוי שישפיע על כל תחומי החיים. 58 דקות, שבדיה, 2015. הסרט אינו מחדש משהו שלא ידענו קודם לכן, אלא חוזר על מנטרות ידועות בנושא תכנון עירוני ופחות על בטיחות הנוסעים וההולכים. ציון:
 


22:00 סיפור חצי רוסי | Love & Dance, ערוץ הקולנוע הישראלי


חן בן ה-11 הוא חצי רוסי – חצי ישראלי. הוא גר באשדוד עם אביו רמי (אבי קושניר) צלם חתונות צברי ומחוספס ואמו לנה (אוקסנה קורוסטישבסקאיה) - מלצרית רוסיה יפה ושברירית. בשל הפערים התרבותיים בין הצבר לעולה, ומחלוקות בנוגע לחינוך הבן המשותף, ההורים חיים בריב כמעט מתמיד, וחן, ילד רגיש וביישן מטבעו, נמנע מקשרים עם בנות גילו. כל זה משתנה כאשר חן פוגש את נטלי ומתאהב בה ממבט ראשון. כמו רבים מילדי העולים מרוסיה, נטלי היפהפייה והמסתורית היא רקדנית מצטיינת בחוג לריקודים סלוניים, וחן מבין שכדי לזכות בלבה יהיה עליו להצטרף לחוג, בתקווה להיות בן זוגה. ישראל, 2006.

22:00 אי ללא חוק | Lawless Island, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


אי ללא חוק מביאה את סיפורם של אנשים אשר החליטו להשאיר מאחוריהם את החיים במסגרת החברה הרגילה ובחרו בחיים מסוג אחר, החיים בקהילה מרוחקת באלסקה בפורט פרוטקשיין. סיפורי ההישרדות של היחידים ושל הקהילה כולה, כשהאחד אינו יכול להתקיים בלי השני. הם צדים, דגים, מטמינים מלכודות, מגדלים פירות וירקות וכורתים עצים לצורך חימום. בכל הצלחה או הישג הם מתחלקים עם הקהילה. כולם נותנים ומקבלים מפורט פרוטקשיין. הסיכון גבוה, הארץ קשוחה ולא סלחנית, הים קר וסוער והעזרה רחוקה. כל סיפור מתאר סכנה גדולה אך עם הסיכון, מגיעה גם תמורה יותר משמעותית מהישרדות בלבד: עולם של יופי, חופש וביטחון של קהילה חפה מאילוצי הבירוקרטיה. בפורט פרוטקשיין אין כבישים, אין ממשלה ואין שוטרים, זוהי הסיבה שגיבורי הסדרה חיים שם. זהו עולם מוגן ומנותק מפני שאר החברה האנושית.

22:00 איך לעשות אהבה עם אישה | How to Make Love to a Woman, ערוץ MGM


אנדי לא מצליח לספק את זוגתו בין הסדינים. כשלתמונה נכנס אקס של החברה, אנדי חושש לקשר ויוצא למסע חינוכי בין לסביות לכוכבות פורנו. שחקנים: ג'וש מאיירס, איאן סומרהלדר, קן ג'ונג. במאי: סקוט קלבר. ארה"ב, 2010.

23:30 איך להתחיל עם נשים קשות להשגה | How to Seduce Difficult Women, ערוץ MGM


הסרט בחלקו דוקו וחלקו מבוים, עוקב אחרי אמריקנים שמנסים להתחיל עם נשים. כדי להציל את המצב הם מביאים מומחה צרפתי שינסה ללמד אותם את רזי תורת החיזור ולהשיג את אשת חלומותיהם. במאי: ריצ'ארד טמתצ'ין. ארה"ב, 2009. חוסר בהומור או טעם הופכים את הסרט למביך במיוחד. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !