אזרח מס' 4, תעלומת אמיליה ארהרט, כתום זה השחור החדש 3, היפה והחיה 3
חדש בטלוויזיה - יום שני, 15 ביוני, 2015 / שי שגב

21:00 אזרח מס' 4 | Citizenfour, ערוץ Yes דוקו + ערוץ 1 + ערוץ 8


זוכה אוסקר 2015 לסרט התיעודי הטוב ביותר. מותחן דוקומנטרי עוצר נשימה, הפורש, דקה אחר דקה, שמונה ימים מסמרי שיער בחדר מלון בהונג קונג, בהם נפגשו יוצרת הסרט, לורה פויטרס, ועמיתה העיתונאי הבריטי, גלן גרינוולד, עם אדוארד סנודן – החושף בפניהם לראשונה את רשת ההאזנות חסרת הגבולות (והלא חוקית) שפרשה ארצות הברית בחסות טראומת 11.9. סנודן, הוא אזרח מס' 4 (כך חתם על המיילים האנונימיים ששלח ללורה ולגלן בתחילת הדרך), חוזר ומדגיש שהוא לא רוצה שהתקשורת תתמקד בו ותפספס את העוצמה והחשיבות של הדלפותיו. סנודן, גיבור אמיתי, מתגלה כצעיר מאופק באופן מפתיע, גם כשהוא מבין את ההשלכות, הכוללות בין השאר נתק מוחלט ממשפחתו והליכה לעתיד לא ידוע. בימוי: לורה פויטרס; מפיק אחראי: סטיבן סודרברג. 114 דקות, ארה"ב, 2014. סרט תיעודי על גבול המותחן-אימה, החושף מוסר, אידיאולוגיה וערכים בכל הקשור לחיים במאה ה-21. ציון: 


21:00 תעלומת אמיליה ארהרט | Finding Amelia Earhart, ערוץ הטיולים


ריק גילספי, מומחה לחילוץ שרידים בים, יוצא עם צוות מומחים לחפש את מטוסה של הטייסת האגדית, אמיליה ארהרט, שנעלמה בלי זכר ב-1937. האם הוא וצוותו יצליחו לאתר אותו ולפתור תעלומה בת 75 שנים?

22:00 כתום זה השחור החדש 3 | 3 Orange Is the New Black, ערוץ Hot פלוס


הסדרה חוזרת בעונתה השלישית של הדרמה הקומית. ספוילר - אחרי היעדרות מתוקשרת מהעונה הקודמת, לורה פרפון ("מופע שנות ה-70") עושה את חזרתה המצופה כאלכס, ומופיעה בכל פרקי העונה השלישית, אבל היא לא לבד. העונה תצטרף לליצ'פלד גם סטלה (אושיית האופנה האוסטרלית רובי רוז), אסירה שחוש ההומור הסרקסטי והמראה המהפנט שלה לוכדים מידית את תשומת לבן של חלק מהנשים, ביניהן פייפר ואלכס. עוד מצטרפים לשורות בית הסוהר – מארי סטינבורגן ("מלווין והאוורד"), שתגלם את אמו של הסוהר המושמץ פורנסטש; לורי פטי ("ליגה משלהן"), שהתארחה בעונה הקודמת כלולי; ובלייר בראון ("דוגוויל"), הקומיקאי מייק בירביגליה ומרשה סטפני בלייק ("הארכיטקט") בתפקידים שפרטיהם לא נחשפו. כמו כן, קוהאן גילתה שהעונה החדשה תכלול דמות המבוססת על מרתה סטיוארט וטרם ידוע אם לוריין טוסיינט ("סיכון מחושב"), שגילמה את 'וי', תשוב לעונה החדשה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !