מנהל לילה, הרובוט של בן, סודותיו של האפיפיור יוחנן פאולוס
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 15 ביוני, 2016 / שי שגב

21:00 מנהל לילה | The Night Manager, ערוץ AMC


דרמת מתח בת שישה חלקים, בהפקה משותפת של AMC ו-BBC, המבוססת על רב- המכר של מחבר ספרי המתח והריגול, ג'ון לה קארה. ג'ונת'ן פיין (טום הידלסטון, "הנוקמים", "ת'ור"), חייל לשעבר ומנהל בית-מלון בהווה, אשר מגוייס על-ידי סוכנת ביון בריטית (אוליביה קולמן, "ברודצ'רץ'"), כדי ללכוד איש עסקים מפוקפק (יו לורי, "האוס"). כדי להצליח במשימה, פיין נאלץ לאמץ דפוסי התנהגות של פושע בעצמו, תוך שהוא נקלע לעולם של אינטריגות בינלאומיות. הסדרה צולמה בין היתר בספרד, מרוקו ושוויץ. ציון איי.אם.די.בי.: 8.3/10, עגבניות רקובות: 92%/100%, מטה-קריטיק: 82/100

22:00 הרובוט של בֵּן | 
Machine of Human Dreams | Ben's Robot, ערוץ Yes דוקו


בֵּן גֶרְצֶל הוא הוא גורו טכנולוגיה ססגוני שהקדיש את חייו לעיצוב מודל של המוח האנושי בדמות תוכנה. בילדותו, הוא דמיין עולם רציונלי מושלם במקום אמריקה השסועה של מלחמת וייטנאם. בשלושים שנות הקריירה שלו, המדען היהודי הקדיש את חייו לעיצוב ובניית תוכנה שתהווה מודל של המוח האנושי. אם בֵּן יצליח, התוכנה תיהפך לבינה המלאכותית המתקדמת בעולם. ב-2014 גרצל קיבל מממשלת הונג קונג מימון להעניק לתוכנה שלו גוף רובוטי, דרכו תוכל לתקשר עם העולם הפיזי. בן מגייס צוות של מומחים יוצאי דופן לא פחות ממנו, העוזרים לו להגשים את החלום שלו. אולם, ככל שגודל האתגר מתבהר, כך צצים גם סיפורים מעברו של בן, השופכים אור על הצורה שבה הוא מפתה אנשים להירתם לעזור לו וחושפים את שובל הכאב שהותיר מאחוריו. במהלך שלוש שנים מלווה הבמאי הישראלי רועי כהן את גאון הבינה המלאכותית, כדי להבין – האם יצליח בן יצליח לבנות את רובוט הבינה המלאכותית הכמו-אנושית הראשון או שמא מדובר במדען מטורף? והאם אנחנו בכלל רוצים שיצליח בכך? ישראל / אנגליה, 2016.

22:10 סודותיו של האפיפיור יוחנן פאולוס | The Secrets of Saint John Paul, ערוץ 8


במשך 32 שנה התקיימה מערכת יחסים קרובה וסודית בין הכומר הפולני שהפך להיות האפיפיור יוחנן פאולוס השני שהוגדר כקדוש בשנת 2014, לבין פרופ' אנה טרסה, אישה יפיפייה ונשואה. מערכת יחסים שכעת נחשפת במלואה. הסרט מתאר את סיפור החברות בין השניים באמצעות תמונות, צילומים ומכתבים שמעולם לא נראו בעבר, הנכתבים מפאולוס לאנה טרסה ונמכרו על ידה לספרייה הלאומית הפולנית בוורשה. הספרייה לא פרסמה דבר על קיום המכתבים ואלו לא היו יוצאים לאור לולא הגילוי של העיתונאי הבריטי, אדוארד סורטון. תחילת הקשר בין השניים היה מקצועי בלבד, אך עם הזמן ניכר היה שטרסה מתאהבת במי שלימים יהפוך להיות האפיפיור ה-2. טרסה הפכה לחלק משמעותי בחייו של האפיפיור אך נשמרה בסוד לאור רגישות הכנסייה הקתולית למערכות יחסים שבין נשים לכמרים. הסרט חושף את מערכת היחסים שנעלמה מההיסטוריה של הכנסייה הקתולית עד לרגע זה. BBC, 2016.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !