היקום: סודות העבר נפתרים 2, האמת המטרידה על סוכר, השמיים נופלים 5
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 15 ביולי, 2015 / שי שגב

21:20 היקום: סודות העבר נפתרים 2
Universe: Ancient Mysteries Solved 2, ערוץ ההיסטוריה


עונה שנייה לסדרה הבוחנת לעומק את מיטב התעלומות המסתוריות של העולם העתיק, דרך ההיסטוריה של היקום והאמונות שעיצבו את האופן בו אנו חווים אותו. בעונה החדשה, השימוש המפתיע שעשו קיסרי האימפריה הרומית בתכונות של השמש, לקידום מטרותיהם הפוליטיות והאישיות, הקשר האפשרי שבין תנועת גרמי השמיים ליכולת לחזות את העתיד, והאמונה של אבות-אבותינו, לפיה קיום תופעות אסטרונומיות מסוימות, מבשר על אסון ממשמש ובא בכדור הארץ.

22:00 האמת המטרידה על סוכר | Sugar Coated, ערוץ Yes דוקו


כיצד תעשיית המזון טאטאה מתחת לשטיח את השאלה: האם סוכר רעיל? הכל החל בקמפיין יחצ"ני סודי שהחל בשנות ה-70, שהִטה את הכף לטובת חברות המזון והשימוש שהן עושות בסוכר. במשך ארבעים שנה, קמפיין 'Big Sugar' טאטא מתחת לשטיח את כל הממצאים שעלולים לאיים על רווחיותן של אימפריות המזון שמגלגלות מיליארדי דולרים, ואִפשֵר המתקה גדלה והולכת של מוצרי המזון בעולם. למעלה מ-1500 מסמכים פנימיים שנתגלו במקרה, חושפים כיצד תעשיית הסוכר השתמשה בטקטיקות של חברות הטבק כדי לבטל את הטענות הבריאותיות המטרידות כנגד מוצריהן. בעוד שחברות המזון ואני המדע והרפואה מתקוטטים, השאלה היא האם אנחנו לא יושבים על פצצת זמן תזונתית? בימוי: מישל הוזר. 90 דקות, ארה"ב, 2015.

22:45 השמיים נופלים 5 | 5 Falling Skies, ערוץ Yes דוקו


עונה חדשה ואחרונה לדרמת המדע הבדיוני של רשת TNT מבית היוצר של סטיבן ספילברג ורוברט רודט, בכיכובו של נואה ויילי ("ER"). ספוילר - עונת הסיום מבטיחה לספק לצופים תשובות לשאלה מדוע פלשו החייזרים לכדור הארץ, וסגירת מעגל. לאחר שליבת הכוח נופצה, בני האדם מוכנים כעת ללחום בתנאים שלהם, אפילו אם המשמעות היא לשלב ידיים ולהילחם יחד באויב המשותף. לאחר ארבע שנים בהן עברו עינויים, כליאה ובני משפחה שנלקחו מהם, טום וחברי המאס ה-2 מלאים זעם ומוכנים להרוס את אויבם בקרב אחד ואחרון שיקבע את עתיד כדור הארץ.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !