סיפור שמתחיל בלוויה של נחש, מעבר לים, עושות בכאילו 2, יפה שלי, מבצע סבתא, מאהב לטיני, קומה אפס 2, אדמה משוגעת
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 15 בספטמבר, 2015 / שי שגב

16:50 סיפור שמתחיל בלוויה של נחשDreams of Innocence, ערוץ הקולנוע הישראלי


אח, אחות ושני חברים יוצאים למסע חיפוש אחר אביהם שעזב את הבית. זהו סיפור על ילדים המנסים להבין את עולם המבוגרים, ובסופו של דבר להבין את עצמם. מסע של התמודדות עם אכזבה אשר בעצם מוביל להתבגרותם והתפקחותם של הגיבורים. על פי סיפור מאת רונית מטלון. בימוי: דינה צבי ריקליס. עם: משה איבגי. ישראל, 1994. 

18:15 מעבר לים | Over the Ocean, ערוץ הקולנוע הישראלי


הבמאי ינקול גולדווסר והתסריטאי חיים מרין, מי שאחראים לקומדיית הפשע, "מתחת לאף", שבים לשתף פעולה בסרט שונה לחלוטין. הפעם מדובר בדרמה קומית משפחתית תקופתית בכיכובם של אריה מוסקונה ודפנה רכטר בתור מנחם ורוזה גרינברג, זוג ניצולי שואה קשי יום. קרוב משפחתם, הדוד מוריס גרינשפן (מוטי גלעדי), עשה את הונו בקנדה בעסקאות מפוקפקות, והוא טיפוס נאלח אשר מפציר בזוג ההורים להגר מן הארץ אל החיים הטובים בקנדה. הילד חיימון ער לקונפליקטים ההולכים ומתעצמים בבית הוריו לנוכח הקשיים הכלכליים והתערבותו של הדוד המסתורי, שאף מחזר בחשאי אחרי אמו. אחותו מירי (מילי אביטל) היא נערת טיפש-עשרה שנשבית בקסמו של פושטק (יאיר לפיד, בתפקידו הראשון בקולנוע). הסרט זכה ב-10 פרסי אופיר כולל לסרט, לבמאי, התסריטאי והשחקנים. ישראל, 1991.

19:25 עושות בכאילו 2 | 2 Faking It, ערוץ MTV


פרקים חדשים לסדרה עטורת השבחים. בתיכון הסטר שבפרברי אוסטין השונה הוא פופולרי. קארמה וחברתה הטובה איימי מנסות לבלוט, אך לשווא, כשהזדמנות פז נופלת לחיקן: הזמנה למסיבה אקסקלוסיבית של הארווי, תלמיד גיי המאמין כי השתיים הן נאהבות. מעמדן כזוג הלסביות הראשון בתיכון הופך אותן לפופלריות בן לילה. כעת עליהן להמשיך במשחק ההתחזות או לשוב לאנונימיות של חייהן הקודמים.

21:00 יפה שלי, ערוץ 8


בימים של מלחמת תרבות, מעניין להיזכר בתרבות הישראלית מימי ראשית המדינה, וביפה ירקוני, 'זמרת המלחמות', מאושיות הזמר הישראלי לדורותיו וכלת פרס ישראל. חתנה, השחקן מאיר סוויסה, מנציח בסרטו זה את דמותה, וחושף את הצדדים הפחות מוכרים בביוגרפיה שלה. בד בבד, שופך הסרט אור על חיי התרבות בתל אביב בתקופת המנדט ותורם להבנת השינויים שחלו בהם מאז ועד היום - מהשנים הראשונות של הטלוויזיה והבמה בישראל ועד לימים אלה. במאי: מאיר סוויסה.

22:00 מבצע סבתא | 
Operation Grandma, ערוץ הקולנוע הישראלי 


קומדיית הפולחן הקלאסית של דרור שאול על סבתא חיה שמתה ומשפחתה הפסיכית שמתקשה לארגן לה לוויה נורמלית. אינסוף דמויות ורפליקות שנכנסו כבר לפנתיאון התרבות הישראלית. רמי הויברגר, עמי סמולרצ'יק, עינת ויצמן, רותם אבוהב וצח שפיצן נותנים את תפקידי חייהם. ישראל, 1999. אחת מן הקומדיות הטובות, החכמות והמשעשעות שהופקו בישראל. ציון:
 


22:00 מאהב לטיני | Latin Lover, ערוץ Yes3


מחווה אוהבת וקומית לקולנוע האיטלקי הקלאסי, העסיסי והגדול מהחיים. סווארי קריספו היה אחד השחקנים הגדולים והנחשקים ביותר באירופה, ומאהב גדול לא פחות. הוא היה נשוי שלוש פעמים, לאישה צרפתייה, לאיטלקייה ולספרדייה, ועם כל אחת מהן הקים משפחה. בעקבות סרט תיעודי שנערך על חייו מתקבצים בעיירה ציורית באיטליה כל בני משפחתו שעדיין בחיים, על אלמנותיו וילדיהן, וכמובן שצלקות העבר וסכסוכי ההווה לא מאחרים לתת את אותותיהם. שחקנים: ולריה ברוני-טדסקי, וירנה ליסי ("המלכה מארגו"), מאריסה פארדס ("הכל אודות אמא"). במאית: כריסטינה קומנצ'יני. איטליה, 2015.

22:30 קומה אפס 2 | Ground Floor 2, ערוץ קומדי סנטרל


הקומדיה של רשת הכבלים TBS וחברת Warner Bros, חוזרת בעונה שנייה. לתפקידי אורח מגיעות אנה קאמפ ("העזרה", "דם אמיתי"), אמילי ראת'רפורד ("כריסטין הישנה") וכריסטה מילר ("המופע של דרו קארי").

22:55 אדמה משוגעת | Sweet Mud, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמה משפחתית רגישה ומופלאה העוסקת ביחסי אם ובנה בקיבוץ בדרום ישראל, בשנות ה-70. עלילת הסרט היא גם סיפור התבגרותו האוטוביוגרפי של הבמאי דרור שאול. מירי (רונית יודקביץ') היא אלמנה דיכאונית וככל הנראה מעורערת בנפשה, שחריגותה בולטת מאד על רקע הקונפורמיות האחידה והשוויונית של הקיבוץ. בנה המתבגר של מירי, דביר (תומר שטיינהוף), מוצא עצמו נקרע בין ערכי הקיבוץ והחינוך המשותף שלאורם הוא מתחנך, לבין יחסיו הקרובים עם אמו החריגה, עליה הוא מנסה להגן. הסרט זכה בפרס אופיר לסרט הטוב ביותר והיה מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר. עם: שי אביבי. ישראל, 2006.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !