הדוכסים ממלרוז, ג'יין הבתולה 2, פארגו 2, סיוט של בת, הטרילוגיה של ויויאן – ולקחת לך אישה, כורי הזהב 3, אור
חדש בטלוויזיה - יום חמישי, 15 באוקטובר, 2015 / שי שגב

18:45 הדוכסים ממלרוז | The Dukes of Melrose, ערוץ החיים הטובים


כריסטוס גרקינוס וקמרון סילבר הם בעליו של הבוטיק היוקרתי, Decades, המתמחה באופנה עלית. פרקי הסדרה יעקבו אחר השניים, הנודעים בחיבתם ללבוש זוהר, ולוינטאג', במהלך עסקי היומיום והמפגש התדיר עם כוכבים, מעצבי אופנה ואנשי ממון וכוח. בין הידוענים ששוכרים את שירותי הזוג: השחקניות מליסה מקארת'י, רייצ'ל האריס, הקומיקאית פיליס דילר והשחקן מקס גרינפילד
הסדרה בת עונה אחת ושודרה בשנת 2013. סך הכל: 12 פרקים. ציון איי.אם.די.ב.י: 6.3/10

21:15 ג'יין הבתולה 2 | Jane the Virgin 2, ערוץ Yes דרמה


עונה שנייה לדרמה הקומית בכיכובה של ג'ינה רודריגס ויעל גרובגלס. ספוילר - העונה תמשיך מהסיום הטרגי של העונה הקודמת: תינוקה של ג'יין נחטף על ידי הארכי פושעת, סין רוסטרו, אך סיפור החטיפה ייפתר במהרה ואינו צפוי ללוות את העונה. המניע של רוסטרו עתיד גם הוא להיחשף כשיסתבר שרצתה להחליף את מתאו הקטן, בן הערובה שלה, בדבר אחר אותו היא מנסה להשיג. לאחר שג'יין תקבל אל חיקה את תינוקה, תשנה אותה האימהות עד מאוד. החטיפה הופכת אותה לאם מגוננת מידי, עצביה חשופים ובמקביל היא צריכה להתמודד עם האיזון בין חייה האישיים לאחריות שנובעת מהטיפול בתינוקה. גם יחסיה של ג'יין עם רפאל יושפעו – בטיחותו של מתאו בזמן שהוא נמצא אצל רפאל, תמיד היה עניין חשוב, אך לאחר החטיפה, חשיבותו והגעש הרגשות סביב העניין רק עולה. שלושת נשות וילנואבה יתמודדו גם הן עם משבר ביחסיהן, כשסגנונות ההורות השונים שלהן, בעודן חיות תחת קורת גג אחת, יובילו לפיצוץ, וגם דמותו של רוחליו, הסב הטרי, עתידה לעבור התפתחות מעניינת. בעונה החדשה צפויות שתי הופעות אורח מיוחדות: בפרק השני תשתתף הזמרת קאשה כרוקיסטית, ובפרק החמישי תשתתף בריטני ספירס בתפקיד שעוד לא נחשף.

22:00 פארגו 2 | Fargo 2, ערוץ Hot פלוס


זוכת פרס האמי ופרס גלובוס הזהב למיני-סדרה הטובה ביותר, והבחירה הרשמית של המבקרים לסדרה הטובה של 2014. ספוילר - העונה מתוארת חקירה חדשה שמתרחשת ב-1979 ומעורבים בה כנופיה מקומית, סינדיקט פשע וקוסמטיקאית מעיירה קטנה. בין המשתתפים: קירסטן דאנסט, טד דנסון ו-פטריק וילסון. אליהם יצטרפו ג'סי פלמונס ("שובר שורות"), ג'ין סמארט ("פרייז'ר", "24"), בראד גארט ("כולם אוהבים את ריימונד"), אדם ארקין ("שיקגו הופ"), ניק אופרמן ("מחלקת גנים ונוף"), קיראן קולקין ("תקנות בית השיכר") וכריסטין מוליטי ("איך פגשתי את אמא", "הזאב מוול סטריט").

22:00 סיוט של בת | A Wife's Nightmare, ערוץ לייפטיים


מותחן המבוסס על סיפור אמיתי. בעוד ליז מתאוששת מהתמוטטות עצבים, מתבגרת מסתורית מופיעה על סף ביתה וטוענת שהיא בתו האבודה של בעלה, ולה לא נותרת ברירה, אלא להכניס אותה הביתה. כשליז מתחילה להרגיש שהיא הופכת לגלגל החמישי, בגלל שהילדה-אישה דוחקת בה החוצה, היא מתחילה לחשוד במניעים שלה, ומחליטה להילחם על הבעל ועל החיים המושלמים שהיו לה. עם ג'ניפר בילס ("הקוד של שיקגו") ודילן ניל ("סידר קוב").

הטרילוגיה של ויויאן, ערוץ הקולנוע הישראלי


כבר עשרים וחמש שנה שרונית אלקבץ היא עמוד תווך של הקולנוע הישראלי. אלקבץ פרצה אל המסכים כשחקנית טוטלית, יצרית, מסתורית ויפיפייה שקצרה שבחים בפסטיבלים ברחבי העולם. מאוחר יותר גילתה אלקבץ בפני העולם כשרון נוסף הפעם כבמאית כשיצרה (ביחד עם אחיה, שלומי אלקבץ) כמה מהסרטים המשמעותיים ביותר של הקולנוע הישראלי במסגרת סרטי 'הטרילוגיה של ויויאן'. סרטי הטרילוגיות הם דרמות משפחתיות בעלות גוונים ביוגרפים המשרטטות בצורה מורכבת דינאמיקות בין בני זוג, מעגלים משפחתיים וחברתיים והתנגשויות בין עולם ישן וחדש, אינדיבידואל מול חברה, פמיניזם ושוביניזם, דת ומודרניות. בין ה-15 ל-17 באוקטובר, 2015, ישודר מדי ערב החל מ-22:00 סרט מהטרילוגיה, כאשר החלק הראשון "ולקחת לך אישה", ישודר בבכורה בערוץ והחלק הנועל "גט", ישודר בבכורה טלוויזיונית.

22:00 ולקחת לך אישה | To Take a Wife, ערוץ הקולנוע הישראלי


סרט הבכורה המהווה את החלק הראשון של הטרילוגיה של האחים אלקבץ, מספר את סיפורה של משפחה ישראלית בחיפה של שנת 1979. ויויאן (רונית אלקבץ) ואליהו מנסים להגיע לשלום בית בתיווך המשפחה המורחבת שלהם. בין גידול ארבעת ילדיהם, עבודה מהבית ושמירה על מסורת יהודית אדוקה, ויויאן מנסה לשמור על המסגרת המשפחתית, אך נתקלת בקשיים וחושבת לא מעט על בריחה והתחלה בחיים חדשים. הסרט מכיל אלמנטים ביוגרפים רבים מחייהם של היוצרים. ישראל, 2004.

22:00 כורי הזהב 3 | Yukon Gold III, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


בעונה השלישית הכורים, קן פוי וגיום ברודיר, חוזרים למוס קריק, קארל קנוטסון ואביו מרטי חוזרים לסולפור קריק, אל מקרוגר חוזר אל נהר אינדיאן (Indian River) וקאם ג'ונסון ומשפחתו מצטרפים לעבודה ב-10 מייל קריק.

23:40 אור | (Or (My Treasure, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמה ריאליסטית המתארת את חייה של אור (דאנה איבגי, שזכתה בפרס אופיר על משחקה בסרט). חייה של אור מורכבים מסדרת מטלות אין סופיות: שטיפת כלים במסעדה, איסוף בקבוקים וניקיון חדר המדרגות של הבניין בו היא גרה. כשאיננה עובדת, היא הולכת לבית הספר, ומטפלת באימה-רותי (רונית אלקבץ), שעוסקת בזנות כבר יותר מעשרים שנה. כשרותי משתחררת מאשפוז בבית החולים מוצאת אור עבודה חדשה בספונג'ה ומחליטה שמעכשיו הכל יהיה אחרת. הסרט זכה בפרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן. בימוי: קרן ידעיה. ישראל, 2004. סרט חד מימדי ומיושן, אשר אינו דן באופן משכיל בתופעת הזנות, אלא דואג רק לזעזע עד דחייה. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !