אבי הדיפלומט, תוצרת איטליה, ביטלג'וס
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 15 בנובמבר, 2015 / שי שגב

22:00 אבי, הדיפלומט | The Diplomat, ערוץ Yes דוקו


הבמאי דייויד הולברוק מנסה בסרטו המרתק להשיג את הבלתי-אפשרי: לתפוס את המורשת של אביו הגדול מהחיים – כדי 'להכיר אותו טוב יותר במותו, ממה שהכרתי אותו במשך כל חיי'. הקריירה הייחודית של האב, השגריר ריצ'רד הולברוק, כוללת 50 שנה בשירות מדיניות החוץ האמריקנית – מוייטנאם ועד אפגניסטן. הבן לוקח אותנו אל מאחורי הקלעים של דיפלומטיה ברמות הגבוהות ביותר, שבהן מלחמות מסתיימות ומושג שלום. וכדי להכיר את אביו טוב יותר, הוא פוגש ומראיין כמה מהאנשים שהכירו ועבדו איתו, בהם ביל קלינטון והילארי קלינטון, אל גור, מדלן אולברייט, ג'ון קארי, קופי אנאן, דיאן סוייר, בוב וודוורד, ווסלי קלארק, דייויד פטראוס ועוד. במקביל לפן הפוליטי של הקריירה של אביו - סמל לתפקידה של ארה"ב כשוטר של העולם – הדיוקן הזה יורד גם לעומקם של היחסים של הדיפלומט המזהיר עם בניו: האם האיש האמביציוזי, שהוגדר כתקווה הדיפלומטית של דור שלם - הצליח גם להיות אבא? 104 דקות, ארה"ב, 2015. בסרט הרבה אורחים נכבדים, אך בסופו של דבר זהו מסע אישי, יותר מאשר סרט תיעודי וחקרני המביא השגות והבנות חדשות. ציון:
 


22:00 תוצרת איטליה | Made in Italy, ערוץ 8


סרט שכולו שיר הלל לאופנה האיטלקית. התווית 'ארץ ייצור: איטליה' היא שם קוד לאיכות: אריגים איכותיים, תפירה עילית ועיצוב אלגנטי. מבט היסטורי על התפתחות האופנה האיטלקית לדורותיה. לאורך השנים השכילו מעצבי ובתי האופנה האיטלקים להמציא עצמם כל פעם מחדש ולהוביל את האופנה העולמית; הדולצ'ה ויטה של שנות ה-50, ההדוניזם של שנות ה-70, הצבעוניות של שנות ה-80 והגלובליזציה של שנות ה-2000. סיכום ביניים של שישה עשורים. ARTE, 2015.

22:00 ביטלג'וס | Beetlejuice, ערוץ Yes3


סרטו השני של טים ברטון הפך אותו לאחד הכישרונות המסעירים והפרועים של הקולנוע האמריקני. קומדיית הרוחות המטורפת והיצירתית שלו, הייתה ללהיט קופתי עצום בשנת יציאתה והרוויחה פי ארבעה מתקציבו, מה שגרם לפיתוחי סדרות אנימציה ומשחקי מחשב בעקבותיו. הסרט גם זכה בפרס האוסקר לעבודת האיפור המצטיינת של השנה. לאחרונה הוכרז שסרט המשך אכן כבר בשלבי עבודה. שחקנים: אלק בולדווין, ג'ינה דייויס, מייקל קיטון, וינונה ריידר. ארה"ב, 1988. מוזר וגאוני, עשיר ברעיונות מרתקים, וכמובן אחת מן ההופעות הכשרוניות ביותר של קיטון. סרט משעשע, מפחיד ומצחיק. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !