ג'וליאן המלך, מחנה הפחד, פאלו אלטו, הפנים האנושיות של הביג דאטה, הרובוט האנושי, חדר 514, נישואים בהישרדות
חדש בטלוויזיה – יום שלישי, 16 בפברואר, 2016 / שי שגב

16:10 ג'וליאן המלך | All Hail King Julien, ערוץ הילדים


המלך של מדגסקר מגיע למקום האמתי ואתם רק צריכים להיכנס לקצב ולהצטרף למסיבה. האנימציה החדשה מציגה את העולם הפראי של מדגסקר בעזרת עלילה מקורית, מצחיקה ומשוגעת, במהלכה נתקלים המלך ג'וליאן, עוזרו הנאמן מוריס והמעריץ המושבע מורט בהרפתקאות המשוגעות ביותר שיש לג'ונגל להציע.

16:35 מחנה הפחד, ערוץ הילדים


עונה חדשה. מקגי, גרטצ'ן ושפריץ חוזרים למחנה הפחד, שאינו מפחיד כלל ואפילו עדיף על מחנה הקיץ הרגיל. ביחד עם מפלצות וזומבים, המשמשים כמדריכי המחנה, יצאו החברים להרפתקאות מסתוריות וסוחפות.

22:00 פאלו אלטו | Palo Alto, ערוץ Yes3


דרמת התבגרות המבוססת על ספרו של ג'יימס פרנקו. סיפורם של כמה מתבגרים בעיירה אמריקנית קטנה הסובבים סביב אהבה ראשונה, סקס ואובדן. אמילי ואפריל הן נערות עם גישה שונה לחיים, כאשר לאחת רומן עם נער חדש ולשנייה עם אחד המורים בביה"ס, הן עוברות תהליך מהיר של התבגרות ולמידה. שחקנים: אמה רוברטס, ג'יימס פרנקו, ואל קילמר, נט וולף. במאית: ג'יה קופולה (הנכדה של פרנסיס, אחיינית של סופיה). ארה"ב, 2013. סרט בכוורה מרשים מבחינת צילום ואיכות המשחק, אם כי הסיפור הולך קצת לאיבוד. ציון:
 


22:00 הפנים האנושיות של הביג דאטה | The Human Face of Big Data, ערוץ Yes דוקו


המונח 'נתוני עתק' (Big Data) מוגדר כאיסוף, ניתוח וחיזוי בזמן אמת של כמויות ענק של מידע בזמן אמת. בידיהם של חוקרי הנתונים, האינפורמציה הגולמית מתדלקת מהפיכה שרבים סבורים שתהיה לה השפעה אקוטית על האנושות, ממש כפי שהייתה השפעתה של כניסת האינטרנט לחיינו לפני שני עשורים. זה מאפשר לנו לחוש, למדוד ולהבין אספקטים שונים של הקיום האנושי, בדרכים שלא היו אפשריות קודם לכן. הסרט לוכד את תמציתה של המהפכה הזו, שסוחפת בשקט את תחומי העסקים, האקדמיה, הממשל, הבריאות וחיי היומיום: זה כבר מאפשר לספק חיים בריאים יותר עבור ילדינו; לתת לאנשי הגיל השלישי גם עצמאות וגם תחושת בטחון; לשמר משאבים יקרים כמו מים ואנרגיה; ליצור צורות שונות של חיים; וגם, בקרוב כפי שרבים צופים – להנדס את המין האנושי כולו. אך האיסוף העצום של מידע בזמן אמת טומן בחובו גם אתגרים גדולים, וסכנות מוחשיות. מהו אם כן המחיר שהאוכלוסייה תצטרך לשלם עבור נגישות המידע הזה? בימוי: סאנדי סמולאן. 56 דקות, ארה"ב, 2014.

22:00 הרובוט האנושי | Backlight: The Human Robot, ערוץ 8


'היא יכולה לעשות יותר משימות במקביל, מאשר בני האדם, היא לא זקוקה להפסקה ולא מתלוננת', כך מתאר מפתח הרובוט היפני את התוצר המוגמר הניצב לצדו. בעוד במערב הרובוטים נחשבים כאיום, ביפן הם נחשבים לגיבורים והופכים להיות יותר ויותר דומים לבני אדם. בסרט המתאר את עולם הרובוטים האנושיים, ניתן לראות כי העתיד כבר כאן: החל מרובוטים בדמות חיות מחמד, דרך רובוטים שיכולים לסייע לנו בסיור במוזיאון או להראות לנו את הדרך בשדה התעופה וכלה ברובוטים העובדים כפקידי קבלה. אין משהו שהם לא יכולים לעשות, ואם במקרה יש – הוא כבר בטיפול. אז מי מפחד מרובוטים אנושיים? הולנד, 2015.

22:00 חדר 514 | Room 514, ערוץ Yes קולנוע ישראלי


דרמה אינטנסיבית ויוצאת הדופן של שרון בר זיו אשר זכתה בפרס מיוחד בפסטיבל טריבקה ובפרס הבימוי בפסטיבל גרנדה. במרכז העלילה עימות בין אנה, חוקרת צבאית אמיצה, יפה ונחושה ממוצא רוסי, לבין דוידי, מ"פ קרבי מצטיין המואשם בפעילות אלימה. למרות התנגדותו של מפקדה הישיר (אתו היא מקיימת יחסים אינטימיים) ממשיכה אנה בחקירתה המובילה אותה ואת הצופים אל עבר התפתחויות דרמטיות. ישראל, 2012. סרט אינטליגנטי, משוחק היטב, תוך בימוי ישיר ומוקפד. ציון:
 


22:00 נישואים בהישרדות | Surviving Marriage, ערוץ לייפטיים


סדרה חדשה שעוקבת אחרי זוגות על סף גירושים, שעוברים תרפיה זוגית במשך 72 שעות על אי בודד. בלי הסחות דעות מהחיים האמיתיים כמו ילדים, טלפונים, עבודה וחשבונות הזוגות מוכרחים להתמודד הם הבעיות שלהם. הזוגות נאלצים לבצע שורה של משימות זוגיות שנבחרו בקפידה על ידי מטפלים ונועדו להגיע ללב הבעיות במערכות היחסים. עם שלושה ימים בלבד הזוגות צריכים להחליט האם הנישואים שלהם שווים את המאמץ והאם האהבה יכולה להתגבר על המכשולים?

22:45 התערבות 12 | Intervention 12, ערוץ לייפטיים


עונה חדשה וממכרת שמנסה להציל מגוון רחב של מכורים, שנמצאים בדרך להרס עצמי. כיצד אנשים שפנטזו על החלום האמריקני, שקעו בתהומות הסמים והאלכוהול והצליחו בעזרת אהבת משפחתם ותמיכת צוות התוכנית התערבות לשקם את חייהם. דרך הצגת סיפורי ההתמכרות מנסים גיבוריה לגאול את עצמם מגורל של הידרדרות מטה והריסת משפחתם וחייהם.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !