רובו אוטו פולי, סיפורי אימוץ, פשעים שזעזעו את אוסטרליה, חמוץ מתוק, מלפפון, בננה
יום שני, 16 במרץ 2015 / שי שגב

16:30 רובו אוטו פולי | Robocar Poli, ערוץ ניק ג'וניור


סיפורה של עיירה קטנה, ותושביה הנקלעים מדי יום לשלל צרות ותאונות: מכונית המחליקה בגשם, ילד שנלכד בבית מכבי האש ותקריות נוספות. למרבה המזל צוות החילוץ המקומי פועל סביב לשעון כדי להביא כל סיפור אל סופו הטוב. הצוות מונה את פולי, ניידת משטרה בעלת מוסר גבוה, נאמנות ודבקות בתפקידה; רוי, משאית מכבי אש מאובזרת להפליא ובעלת כוח רב; אמבר, אמבולנס ורוד עם לב חם ואוהב; הלי,הליקופטר ירוק והיחיד מבין חברי הצוות שאיננו מכונית; ג'ין, ילדה מבריקה המפעילה את צוות החילוץ.

17:50 סיפורי אימוץ | Adoption Stories, ערוץ CBS ריאליטי


המסע המורכב והרגשי של הורים מאמצים, והמחויבות שלהם ליצירת משפחה אוהבת. בין אם הם נשואים או גרושים. בין אם הם רווקים, ללא ילדים או עם, בסדרה זו ההורה המאמץ משתף בחלום המשותף לכל אלה: להקים משפחה. סיפורי אימוץ מציגה את התובנות שבתהליך האימוץ, מהגישה ראשונית לאיחוד הסופי של הורים ומאומצים. הורים פוטנציאליים עשויים לעמוד בפני מכשולים, אבל הפרס הוא ענק והצופים זוכים בסיפורים הנוגעים ללב והמרגשים. כל פרק בסדרה עוקב אחר זוג אחד במסעם לאמץ ילד, מהקשר הראשוני חזרה לבית המשפחה.

22:50 פשעים שזעזעו את אוסטרליה | Crimes That Shook Australia, ערוץ CBS ריאליטי


סדרה תיעודית מרתקת המספרת את הסיפורים של הפשעים הגדולים ביותר שהכו את אוסטרליה, דרך עיניהם של האנשים הממוקמים ממש בלבן של הטרגדיות. הסדרה מציגה את הסיפורים של הפשעים האכזריים והמזעזעים ביותר, וכן את האירועים שקדמו לפשע. בין הסיפורים: אדם שהורשע ברצח 35 בני אדם, האישה האוסטרלית הראשונה שנידונה למאסר עולם ללא אפשרות חנינה ועוד רבים. באמצעות ראיונות מרתקים, שחזורים דרמטיים, וקטעי ארכיון הסדרה מחברת יחד את הפשעים שזעזעו את המדינה.

23:00 חמוץ מתוק | Fresh Off the Boat, ערוץ Yes קומדי


קומדיית מצבים חדשה המבוססת באופן רופף על חייו של השף אדי הואנג ועל ספרו: Fresh Off the Boat: A Memoir. הסדרה עוקבת אחר סיפורה של משפחתו הטיוואנית של אדי, בשנות ה-90 המאוחרות, כשהם עוברים מוושינגטון לאורלנדו במטרה לפתוח שם מסעדת בשרים אמריקנית. אם המשפחה, ג'סיקה (קונסטנס וו) מתקשה להתרגל להבדלי התרבויות בין הערים, בעוד אב המשפחה לואיס (רנדל פארק) מקבל בברכה את החלום האמריקני והולך שולל אחר כל דבר שהוא חלק מהתרבות הזו. אדי ואחיו מתמודדים עם הקושי להשתלב בבית הספר החדש, ולמצוא חברים בעיר הזרה, תוך כדי שאדי מאמץ את תרבות ההיפ הופ האמריקנית. זהו הסיטקום הראשון מזה 20 שנים בארה"ב בו מככבת משפחה אסיאתית בתפקיד הראשי, הסדרה זכתה לשבחים רבים על מקוריותה וההומור שבה. ציון איי.אם.די.בי.: 8.3/10, ציון עגבניות רקובות: 90%/100%, ציון מטה-קריטיק: 75/100.

מלפפון | Cucumber, ערוץ Yes VOD


מבית היוצר של "קוויר בעיר" ו-"הכי גאים שיש", ראסל טי. דייויס, מגיעה דרמה חדשה המספרת את סיפורו של הנרי בן ה-46 ובן זוגו, לאנס, החיים חיים נוחים ושלווים, עד שפגישה מהגיהינום, שכוללת מין בשלישיה, שתי ניידות משטרה ולהקת 'בוני M', הורסת את חייו המוכרים של הנרי, וחיים חדשים מתחילים. בזמן שלאנס מתוודע אל דניאל המסתורי, הנרי מוצא את עצמו במפתיע עם שני בני לוויה חדשים: פרדי בן ה-24 ודין בן ה-19, שהיו זרים גמורים עד עכשיו, והופכים לשותפיו לדירה. האם גברים מדורות שונים כל כך יוכלו להסתדר יחד? קליאו, אחותו של הנרי, אינה יכולה לעשות דבר כדי לעצור את הסתחררות שהוא עובר, אבל גם היא מסתירה סודות משלה. וכשחברו הוותיק והמסוכן של הנרי, קליף, נמצא בסביבה, הנרי צריך לחשוב מהר וליצור לעצמו חיים חדשים, בעודו נאלץ להכיר בכמה אמיתות שמאתגרות לחלוטין את זהותו המוכרת. ציון איי.אם.די.בי.: 7.9/10.

בננה | Banana, ערוץ Yes VOD


סדרה מלווה, אך עומדת בפני עצמה, ל"מלפפון", המביאה 8 סיפורים מקסימים, שנונים ולעיתים שוברי לב, העוקבים אחר של מגוון רחב של דמויות, מכל הקשת של ההילה הלהט"בית: הומואים, לסביות, טרנסג'נדרים ומה שביניהם, המופיעות בתפקיד קטן ב-"מלפפון", וכאן מקבלות במה לפרוס את סיפורן המלא. סקוטי, לסבית צעירה, רודפת אחר אהבה ללא גמול, לדין בן ה-19 יש סודות משפחתיים ומערכת יחסים אסורה עם זר מסתורי, סיאן צריכה לבחור בין ויולט בת זוגה, ובין ונסה, אימא שלה, הלן נאבקת בתשומת לב לא רצויה מצד האקסית שלה וג'וש, סטודנט למשפטי, נוסע הביתה כדי לחפש אחר חבר ילדות ואת החיים שהשאיר מאחור. ציון איי.אם.די.בי.: 7.4/10.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !