ילדים בבעלות המדינה, גורל ידוע מראש
חדש בטלוויזיה - יום שלישי, 16 ביוני, 2015 / שי שגב

22:00 ילדים בבעלות המדינה | Children of The State, ערוץ Yes דוקו


בכל שנה עולה כמות המשפחות ברחבי העולם, שאינן יכולות להביא לעולם ילדים ביולוגיים. בעוד שברוסיה ישנם כמעט 500,000 יתומים שממתינים להזדמנות למצוא הורים מאמצים, האימוץ ברוסיה אינו פופולארי כל-כך ולכן הסיכוי הכמעט יחידי של הילדים הללו הוא אימוץ בינלאומי. אך בדצמבר 2012, הנשיא פוטין חתם על הצעת החוק של דימא יאקובלב, שאוסרת על אזרחים מאמריקה ומכמה מדינות אירופאיות לאמץ ילדים רוסיים. קטרינה מוריס מארה"ב הייתה אחת מאותן משפחות, שתהליך האימוץ שהחלו נתקע בשל החוק החדש. קטרינה החלה בתהליך האימוץ של נטשה, ילדה בת 5 עם תסמונת דאון, שסיכויי האימוץ שלה היו קלושים מלכתחילה. אך קטרינה החליטה שהיא עומדת להיאבק עליה. עיתונאים ואקטיביסטים רוסיים החליטו לעזור לקטרינה במאמציה, כשהם ניצבים מול מערכת אימוץ רוסית שמגלגלת מיליארדים, תוך צלילה למשחקים פוליטיים בינלאומיים. האם יצליח תהליך האימוץ של נטשה? בימוי: אולגה ארלסקואס, ניקיטה טיחונוב-ראו. 58 דקות, רוסיה/ספרד, 2014.

22:00 גורל ידוע מראש | Predestination, ערוץ Yes3


מבוסס על סיפור קצר מאת רוברט היינלין. זוכה ארבעה פרסי הקולנוע האוסטרליים: שחקנית ראשית, עריכה, צילום ועיצוב אומנותי. על רקע הניסיון לעצור טרוריסט אלמוני ומסוכן, מקבל סוכן נוסע בזמן משימה לגייס מתנדב לארגון. שחקנים: אית'ן הוק, שרה סנוק. במאים: מייקל ספירינג ופיטר ספירינג. ארה"ב, 2014. נסיעה בזמן כיפית, אך קשה להבנה. מדע בדיוני חכם מעבר לרגיל, ומשחק נהדר של סנוק. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !