בובה, מופע הקולנוע של רוקי, אייריס
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 16 באוגוסט, 2015 / שי שגב

22:00 בובה | On the Fringe, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמה. לאחר שלקה בהלם קרב, יורד בובה דרומה והופך אחראי מזנון דרכים. למקום נקלעים רחל ואלי, ובין השלושה נרקמת מערכת יחסים המערערת את חיי כולם. שחקנים: זאב רווח, חני נחמיאס. במאי: זאב רווח. ישראל, 1987.

22:00 מופע הקולנוע של רוקי | The Rocky Horror Picture Show, ערוץ Yes3


הסרט שעלילתו הטראשית מספרת על זוג בורגני שנקלע לטירה אפלה מלאה בטיפוסים נועזים, הוקרן לראשונה ב-14 באוגוסט, 1975, בלונדון והתקבל בקרירות, אך בהדרגה הפך לסנסציית חצות והוקרן שוב ושוב מול קהל משולהב שהתחפש לדמויות והגיב לאירועים על המסך. שחקנים: סוזן סרנדון, טים קארי, מיטלוף, בארי בוסטוויק, ריצ'רד אובריאן. במאי: ג'ים שרמן. בריטניה, 1975. עלילה חלשה, משחק מוגזם ובימוי מזעזע, אבל שווה לראות את הסרט בשביל המוזיקה הנהדרת ובעיקר בגלל הפולחן. עם זאת, רצוי לחפש את הסרט לא בשידור טלוויזיה כי אם בקולנוע. ציון:
 


22:00 אַיְיריס | Iris, ערוץ Yes דוקו


סרטו האחרון של הדוקומנטריסט אלברט מייזלס, מחבֵּר בין הקולנוען בן ה-88 (שנפטר במרץ השנה) לבין אייריס אַפּפֶל. לאייריס, פאשניסטה ססגונית ושנונה בת 93, הייתה נוכחות יוצאת דופן בסצנת האופנה הניו-יורקית במשך עשורים רבים. יותר מאשר סרט על אופנה, זהו דוקו על יצירתיות ועל השפעתה של הרוח החופשית על ההשראה. הסרט מתעד אישה מיוחדת במינה שהתשוקה שלה לאופנה, אמנות ואנשים, היא מעיין חיים נובע שמזכיר לנו שלבוש, כמו גם החיים עצמם, הם ניסוי. למרות שחייה היום מלאים בזוהר, היא עדיין חיה עם ערכים ומוסר עבודה שמקורם בילדותה בקווינס בעת השפל הכלכלי הגדול. בימוי: אלברט מייזלס. 78 דקות, ארה"ב, 2015. סרט קטן ומעורר השראה, בלי כיוון מסוים, מלבד יחסים מתוקים-מרירים שבין הבמאי למושאתו. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !