מולאן, קואלה קיד, סיבוב חופשי, שף על האש 4, הרווקה, רק ג'יגולו, קוד פרוץ, הבלתי אפשרי, שש פעמים
יום שבת, 17 בינואר 2015 / שי שגב 

10:00 מולאן | Mulan, ערוץ Yes5


אגדה סינית אודות מולאן, צעירה אמיצה ונמרצת, המגלה כי אביה עתיד להתגייס לצבא הסיני. בניגוד לרצונו, היא מחליטה ללכת במקומו לצבא. לשם כך היא מתחפשת לגבר, שומרת על זהותה בסוד ויוצאת למסע עשיר בהרפתקאות ממנו תצא כאחת הגיבורות הגדולות בתולדות סין. לאורך כל הדרך תומכים בה חבריה הטובים הדרקון והצרצר. דיבוב לעברית: רינת גבאי, תומר שרון, ליאור אשכנזי, חיים צ'ינוביץ'. במאים: טוני בנקרופט, בארי קוק. ארה"ב, 1998. הסרט שובר מוסכמות מבחינה משפחתית בהיסטוריה המונפשת של דיסני, אך עדיין מביא אנימציה יפה ודמויות תוססות על המסך. ציון: 

גרסה בדיבוב לאנגלית תשודר בשעה 15:56: מינג-נהאדי מרפיבשעה 11:28 ישודר סרט ההמשך: מולאן 2 | Mulan 2

10:10 קואלה קיד |  The Outback aka The Koala Kid, ערוץ Hot פאן


סרט אנימציה לכל המשפחה. ג'וני, הקואלה הלבנה, נעלב מההקנטות על צבעו המיוחד. הוא מצטרף לקרקס נודד עם שני חבריו הטובים: היימיש השד הטסמני והיגינס הקוף הצלם. אולם, הקרונוע שלהם מתפרק במהלך נסיעתם בערבה האוסטרלית. ג'וני, שהיימיש הציג אותו כגיבור, פשוט חייב להוכיח שהוא כזה מרגע שבוג הענק נכנס לתמונה. בימוי: קיונג הו לי. דרום קוריאה/ארה"ב, 2012. הסרט ישודר בגרסה מדובבת לעברית. אנימציה פשוטה למדי וקטעים שמפחידים את הילדים, לא מפצים על תסריט דל והומור שטוח. ציון: 

17:10 סיבוב חופשי | Free Ride, ערוץ Hot דרמה


דרמת פשע. אנה פקווין ("דם אמיתי", "אקס-מן") מגלמת את דמותה של כריסטינה, אם יחידנית המגדלת שתי בנות בפלורידה של אמצע שנות ה-70. בחיפוש אחר חיים אחרים, טובים יותר, עבורה ועבור בנותיה, כריסטינה מתפתה לקחת חלק בסחר בסמים, במה שנראה כניסיון לברוח ממערכת יחסים אלימה ולהמשיך לקיים את משפחתה הקטנה. הבעיה היא שאינה צופה מראש את הסכנות הרבות וההסתבכות הוודאית עם החוק ועם שלל טיפוסים שקשורים לעסקי הסמים. שחקנים נוספים: אווה אייקרס, ליאנה ליברטו, דניאלה גרסיה, קאם ג'יגנדה. בימוי: שיינה בייטס ("הזרים", "הכישוף של לוסינדה"). ארה"ב, 2013. סרט מדכא, עם תסריט שכתוב גרוע במיוחד, ועוד יותר מדכא לראות את פקווין מבוזבזת על עלילה נדושה. ציון: 


18:00 שף על האש 4, ערוץ האוכל


השף עומר מילר ("שולחן", "חדר אוכל") חוזר בעונה חדשה לתוכנית הבישול. בפתחו של כל פרק ייפגש מילר עם הקולגה והידיד, השף ירון קסטנבוים, שיצייד אותו בנתחי בר מובחרים מהקצבייה שלו ובמדריך מלא לכל נתח. לאחר מכן יעלה מילר יעלה על הקרוואן המדוגם ויפרוס את ערכת הגריל שלו בלוקיישנים שונים. במהלך פרקי העונה יחברו אל מילר חברים מוכרים שונים, ביניהם: אנה אהרונוב, עדי שילון ("מחוברים פלוס"), הזמר אסף אבידן, הזמר והשחקן אלישע בנאי, אורחת כבוד: אימא של עומר ואחרים. ישראל, 2014, 6 פרקים.

19:00 הרווקה | Bachelorette, ערוץ Hot גולד


קומדיה רומנטית על יחסי בנות בהשתתפות קירסטן דאנסט ואיסלה פישר (אשתו של סשה ברון כהן, ששיחקה גם ב"האשליה" וב"גטסבי הגדול"). שלוש שושבינות רווקות נפגשות ללילה פרוע בעיר הגדולה, רגע לפני חתונת חברתן בקי (רבל וילסון) מימי התיכון. למעשה, בקי מתנגדת בתוקף למסיבת רווקות נועזת, וכשהיא משתכנעת, שמלת הכלה שלה נקרעת בשוגג. הבנות יוצאות לסיור לילי של גילויים בוטים ואמיתות לא נעימות על עצמן. שחקנים נוספים: ליזי קפלן, פול קורנינג. בימוי: לסלי הדלאנד. ארה"ב, 2012. בסרט יש מספר קטעים משעשעים, אך הסצנות מלאות הרגש המאולץ באות על חשבון הומור מפוספס. ציון: 

21:30 רק ג'יגולו | Fading Gigolo, ערוץ Yes1


קומדיה רומנטית בכיכובם של ג'ון טורטורו ו-וודי אלן. בעל חנות ספרים כושלת משכנע את חברו הטוב ביותר להפוך לג'יגולו כדי לסייע לשניהם לצאת ממצב כספי בעייתי. לאחר סדרת הרפתקאות מיניות משעשעות עם נשות ניו-יורק, מסתבכים העניינים כאשר הגי'גולו המצליח מתאהב באחת הלקוחות – אלמנה יהודייה חרדית יפה ועדינה. שחקנים נוספים: ונסה פארדי ("שובר לבבות"), סופיה ורגרה ("שף", "משפחה מודרנית"), שרון סטון, לייב שרייבר ("ריי דונובן"). במאי: ג'ון טורטורו ("רומנטיקה וסיגריות"). ארה"ב, 2013. 
בסרט מספר רגעים משעשעים, אבל קשה שלא להיות מוסח מכמה שורות שנראה כאילו נכתבו בטעות וללא כל היגיון. ציון: 

22:00 קוד פרוץ | The Numbers Station, ערוץ Yes4


סוכן מבצעים סודיים ב-CIA נשלח למשימה במתקן סודי ומבודד, ממנו נשלחות המשימות לשאר הסוכנים בארגון בצורה של קוד מוצפן. תפקידו במתקן הוא להגן על מומחית בפיצוח קודים, אבל המשימה מקבלת תפנית כשהשניים מגלים שנפלו למארב, והם מוצאים עצמם במאבק על חייהם. שחקנים: ג'ון קיוזאק, מלין אקרמן ("אשת החלומות"). במאי: קספר ברפוד. ארה"ב, 2013. 
מותחן פסיכולוגי צפוי ולא מעניין במיוחד. בנוסף, המצלמה רועדת וקופצת, וכנראה שגם מישהו שכח להדליק את התאורה. ציון: 

22:00 הבלתי אפשרי | The Impossible, ערוץ Hot גולד


דרמת אסונות העוסקת באסון הצונאמי הגדול שהתרחש בדרום אסיה בשנת 2004. נעמי ווטס ויואן מקגרגור ("סופר הצללים", "בגידה כפולה") מגלמים זוג הורים שנוסעים יחד עם שלושת ילדיהם לבלות את חופשת חג המולד בתאילנד. הם מקבלים הצעת שדרוג ללון בווילה על חוף הים ויוצאים יחד עם תיירים רבים לבריכה, בדיוק כאשר שאון גלי הים העצומים נשמע באוזניהם והם נסחפים עם הגלים העצומים. כשכל אחד מההורים נסחף בכיוון אחר, נשאלת השאלה מי יינצל מהצונאמי הקטלני ומה יעלה בגורל המשפחה המאושרת. שחקנים נוספים: ג'רלדין צ'פלין, טום הולנד, סמואל ג'וסלין. בימוי: חואן אנטוניו ביונה ("בית היתומים"). ספרד, 2012. בהחלט הישג קולנועי יוצא דופן, סרט אסונות הרסני, לעתים רגשני, לפעמים מעניק השראה, אך מרתק במשך כל דקותיו. ציון: 

22:00 שש פעמים | Six Acts, ערוץ קולנוע ישראלי


הצצה נדירה, מטלטלת וחסרת רחמים אל עולמם של בני נוער ישראלים. הסרט מתאר כמה שבועות בחייהם של קבוצת נערים מתבגרים בני 17 בהרצליה. אל החבורה הסגורה מתפרצת גילי, שהרגע עברה לבית הספר שלהם, ומנסה לתפוס את מקומה בכל דרך אפשרית. כדי לממש זאת היא נפגשת איתם שוב ושוב ומתמסרת להם בגופה. לא היא ולא הבחורים עמם היא מקיימת יחסי מין, אינם חושבים שמשהו לא בסדר בהתנהגותה או התנהגותם. כל זאת, עד שהנושא נגלה לאחד המבוגרים בסביבתם. דרך גילי אנחנו מתוודעים אל המעמדות, הערכים ויחסי הכוח שמרכיבים את חווית ההתבגרות הישראלית של ימינו. הסרט נכתב בהשראת אירועים אמיתיים. שחקנים: סיוון לוי, אביתר מור, רועי ניק, ניב זילברברג. במאי: יונתן גורפינקל. ישראל, 2013. סרט הביכורים של הבמאי והתסריטאית רונה סגל. זוכה פסטיבל חיפה בפרס השחקנית, התסריט וסרט הביכורים. זוכה פסטיבל סן סבסטיאן הספרדי, בקטגוריה היוקרתית 'מבט אחר', זוכה פרס אופיר לשחקנית הטובה ביותר. אחד מן הסרטים הישראליים החשובים והטובים ביותר שנעשו בשנים האחרונות. ציון: 

22:00 אחוזת דאונטון 5 | Downton Abbey 5, ערוץ Yes Oh 


העונה החדשה מתחילה ב-1924, זמן קצר לאחר עליית ממשלת הלייבור לשלטון, שמשנה את הלך הרוחות באחוזה. רוברט וקרסון מוטרדים שניהם מהשינויים וניצבים אחד מול השני כשאנשי הכפר רוצים להקים אנדרטה לזכר המלחמה. מרי קראולי מוכנה ממשיכה במערכות היחסים שלה עם אנתוני פוייל וצ'ארלס בלק וטום ברנסון ממשיך בחיזוריו אחר המורה שרה בונטינג. ליידי אדית' חזרה עם בתה התינוקת לאחוזה, אך מסרה אותה לגידול אצל משפחת אריסים המתגוררת במקום, ומרבית סביבתה כלל אינה מודעת לעובדה שהיתה בהריון. אולם אדית' אינה מוצאת מנוח ומוטרדת מאוד מכך שאינה יכולה לגדל את בתה, ובאירוע חשוב למשפחה, נוהגת בחוסר תשומת לב וגורמת לשריפה. "אחוזת דאונטון" ממשיכה והיא חודשה כבר לעונה שישית. הפופולאריות של הסדרה משכה את ג'ורג' קלוני לככב במיני מערכון למען צדקה, ששודר (בנפרד מהסדרה) באנגליה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !