הבאבאדוק, המדפסת שתשנה את העולם, בבילון
יום שלישי, 17 בפברואר, 2015 / שי שגב

22:00 הבאבאדוק | The Babadook, ערוץ Yes3


סרט אימה חכם ומרגש, על הקשר בין אם לבנה. לאחר שאיבדה את בעלה, נותרת אמליה לגדל לבד את בנה, מלאכה לא קלה כלל, כיוון שהילד לא מפסיד לדמיין שהוא רואה מפלצות בכל מקום. כאשר בביתם מתגלה ספר ילדים המספר את סיפורו של יצור בשם הבאבאדוק, אמליה מתחילה אף היא לראות את המפלצת צצה מבין הצללים, מאיימת על חיי בנה ועל שפיותה. שחקנים: אסי דיויס ("הסטירה"). במאית: ג'ניפר קנט. אוסטרליה, 2014. אימה אמיתית, ולא רק הקפצות חסרות טעם של הצופים, ומעבר להכל - הסרט באמת מרגש. ציון: 

22:00 המדפסת שתשנה את העולם | Print The Legend, ערוץ Yes דוקו


מדפסות תלת-מימד כבר משנות את עולמנו – מאקדחים מודפסים (שיורים!), דרך הדפסת איברים אנושיים, ועד שינוי טקטוני של התשתיות התעשייתיות על ידי אפשרות לייצור ביתי. הסרט עוקב אחר האנשים המרכזיים היום בעולם, שנמצאים במרוץ מטורף להביא את ההדפסה התלת-ממדית לבית שלכם ולשנות את חייכם. מיהם האנשים שנמצאים במרוץ להביא את המדפסת האולטימטיבית? האם יהיו אלה אנשי Makerbot הפייבוריטית בהנהגת בְּרִי פֶּטִיס או מקס לובובסקי מחברת Formlab? או אולי בכלל מי שינצח את המרוץ הוא אבי רייכנטל, מנכ"ל החברה הישראלית, 3D Systems, שהייתה בין הראשונות להיכנס לתחום ותובעת את Formlab על גניבת פטנטים? בימוי: לואיס לופז, ג'יי. קליי טוויל. 100 דקות, ארה"ב, 2014. פרס השופטים – פסטיבל SXSW 2014.

22:45 בבילון | Babylon, ערוץ Yes Oh


סדרה חדשה שיצר ומביים דני בויל ("טריינספוטינג") עבורChannel 4 הבריטית. דרמה קומית חריפה ושנונה שמאפשרת מבט אירוני על האנשים והפוליטיקה בתוך כוחות המשטרה הלונדונים. הסדרה עוקבת אחר דמויות שהן חלק מהמשטרה העירונית, ומחולקות לשתי קבוצות עיקריות: קציני המשטרה המגיבים לקריאות של תושבי העיר ומטפלים בפשעים, בראשות מפקד המשטרה ריצ'ארד מילר, ואנשי מחלקת הדוברות ויחסי הציבור, שמטפלים בפרוטוקולים ובמידע הרב המלווה את האירועים השונים, בראשות ליז גארבי, מנהלת התקשורת החדשה של המשטרה. ראשי שתי המחלקות, משתדלים מאוד לעבוד ביחד, אך נקודת מבטם השונות מתנגשות, ופקודים ועובדים חדלי אישים, גורמי לדברים להסלים, לא אחת. בכיכובם של ג'יימס נסביט ("הנעדר", "רגליים קרות"), ובריט מרלינג ("פרומתאוס"). ציון איי.אם.די.בי.: 6.9/10, ציון מטה-קריטיק: 67%/100%, ציון עגבניות רקובות: 73%/100%.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !