ג'יימי אוליבר: מסע אמריקני, ממלכת עדני
חדש בטלוויזיה – יום רביעי, 17 בפברואר, 2016 / שי שגב

18:00 ג'יימי אוליבר: מסע אמריקני | Jamie's American Road Trip, ערוץ האוכל


השף ג'יימי אוליבר יוצא לגלות את פינותיה הנסתרות של היבשת האמריקנית, את ליבה הפועם בצידן של דרכים מאובקות, את אנשיה, תרבותה, וכמובן מאכליה. במהלך פרקי הסדרה יחקור ג'יימי את המטבח המקסיקני בלוס אנג'לס, בישול מחנות בוויומינג, תרבות קולינרית מחתרתית בניו יורק, ברביקיו בג'ורג'יה ועוד. ציון איי.אם.די.בי.: 7.4/10, טי.וי.קום: 7/10

21:00 ממלכת עדני, ערוץ Yes דוקו 


בליבה של העיר רחובות שוכנות זו לצד זו שתי שכונות פסטורליות בהן מתגוררים יוצאי תימן - שעריים ומרמורק. רק רחוב אחד מפריד ביניהן אך למעשה – עולם ומלואו. המרמורקים והשערוקים מתווכחים על כל דבר ועניין. לכל שכונה יש בתי כנסת משלה, בית עלמין משלה ובעיקר – קבוצת כדורגל מיתולוגית עליה עיקר גאוותה של כל שכונה. הבמאי ראובן ברודסקי ("הום מובי", "7 ימים בסנט פטרסבורג"), משרטט ברגישות את דיוקן שתי השכונות ומנסה להבין על מה נסובות המחלוקות רבות השנים. בין שלל הדמויות הססגוניות והסיפורים מגיע ברודסקי אל חנן עדני – המנהל המיתולוגי של קבוצת הפועל מרמורק. עדני מנהל את הקבוצה מזה ארבעים שנים. שחקנים באו והלכו, מאמנים הוחתמו ופוטרו - ורק הוא נשאר בחדרו הקטן שבאצטדיון, שם הוא ישן, ער ובעיקר שולט בקבוצה ביד רמה. עדני, 73, הוא שועל קרבות ותיק. ניסיונות רכישה של בעלים חדשים (בהם הזמר אייל גולן, יליד השכונה ושחקן הקבוצה לשעבר, שהיה לו לאחרונה עימות מתוקשר עם עדני) – אינם מפחידים אותו. גם לא מרד אוהדים. הדבר היחיד שמטריד אותו היא האפשרות שיום יבוא ויאלץ להפקיד את המפתחות בידיים חדשות - והיום הזה קרוב מאי פעם. ישראל, 2016.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !