שבעה ימים בסנט פטרסבורג, לייף – חיים מופלאים, התרמית
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 17 ביוני, 2015 / שי שגב

21:00 שבעה ימים בסנט פטרסבורג | i
7 Days in St. Petersburg, ערוץ Yes דוקו


זוכה פרס השופטים, פרס העריכה ופרס המוסיקה המקורית – דוקאביב 2015. ליזה נוסעת לביקור בן שבעה ימים ברוסיה כדי להחזיר לארץ את בנה לאוניד, אותו לא ראתה 12 שנה. לפני 12 שנה לאוניד ערק מצה"ל, עזב את משפחתו והיגר בחזרה לרוסיה. שבעת ימי הביקור מזכירים חופשה קצרצרה מהכלא שאין בה שום דבר טריוויאלי וזמנה קצוב. במהלך הביקור, מצליחה ליזה לגשר על הפערים הרגשיים ולעורר בלאוניד ערגה למשפחה ולישראל, אך המחיר של חזרתו לארץ - שנה וחצי בכלא צבאי - לא מתקבל על דעתו. מה עוד שבסמוך לביקורה, לאוניד מכיר את נטשה - ספּרית יפהפייה, שמעצימה את הדילמה. האִם תצליח האֵם להשיב את בנה למולדת החדשה? בימוי, צילום, עריכה והפקה: ראובן ברודצקי. מוסיקה מקורית: עדי רנרט. 60 דקות, ישראל, 2015.

22:00 לייף - חיים מופלאים | Life, ערוץ 8


זוכת פרס האמי 2009. סדרת הטבע המרהיבה של ה-BBC, המלווה בקולו של דיוויד אטינבורו ומתעדת התנהגויות מדהימות של בעלי חיים וצמחים החיוניות להישרדותם. סדרת ההמשך ל"עולם מופלא", מסדרות הטבע הראשונות שצולמו בטכנולוגיית טלוויזיה ברזולוציה גבוהה. הפקת הסדרה החדשה ארכה למעלה מ-4 שנים והיא צולמה בכל יבשות כדור הארץ. סדרה בת 10 פרקים, 50 דקות כל אחד, שני פרקים בכל שבוע. ציון איי.אם.די.בי.: 9.2/10, ציון טי.וי.קום: 9.4/10

22:00 התרמית | The Hoax, ערוץ MGM


דרמה. ב-1971, עיתונאי-סופר מצליח להשיג ביוגרפיה בלעדית של המיליארדר המסתורי, הווארד יוז, אשר מתגלה כאחת התרמיות הגדולות בתולדות אמריקה. עם: ריצ'רד גיר. במאי: לאסה הלסטרום. ארה"ב, 2006. סרט מעניין, אם כי לא אחיד בקצב שלו. הופעה טובה של גיר. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !