אוקוורד 4, דרוש גיבור, ריפוי בתזונה, העולמות של פיליפ ק. דיק, דיור ואני
חדש בטלוויזיה - יום שני, 17 באוגוסט, 2015 / שי שגב

19:25 אוקוורד 4 | Awkward 4, ערוץ MTV


סדרת הלהיט של MTV שבה בעונה רביעית. ג'נה, המתחילה את שנתה האחרונה בתיכון, ומגלה שיש לה רגשות כלפי מאטי. ניסיונותיה להתמקד בלימודים ייתקלו בקשיים לאחר שיחסיה עם עולים על שרטון, רומן עם תלמיד קולג' יוצא משליטה וטיולה סקי האגדי של השמיניסטים חושף יריבויות ישנות.

22:00 דרוש גיבור | Show Me A Hero, ערוץ Yes Oh


מיני סדרה בת ששה חלקים, מבית HBO, מהיוצר של "הסמויה" ו-"טרמיי", דיויד סיימון, ומהבמאי פול האגיס ("התרסקות"). הסדרה מבוססת על ספר עיון שכתבה ליסה בלקין על פרשה משנות ה-80 וסוקרת את מושגי הבית, הגזע והקהילה, דרך חייהם של נבחרי ציבור, בירוקרטים, פעילים ואזרחים מן השורה, בעיר יונקרס ניו יורק. ניק ווסיסקו (אוסקר אייזק, "דרייב", "בתוך לואין דיויס" וכוכב "מלחמת הכוכבים" החדשה), ראש העיר הצעיר ביותר במדינה, מוצא את עצמו נדחף אל מרכזו של סכסוך בן גזעי. שחקנים נוספים: קת'רין קיניר ("להיות ג'ון מלקוביץ'"), אלפרד מולינה ("הלב הרגיל") טרי קיני ("אוז"), ווינונה ריידר כחברת מועצה נמרצת וג'ים בלושי כראש העיר הקודם המפסיד לאחר 6 כהונות. ציון עגבניות רקובות: 96%/100%, מטה-קריטיק: 83/100

22:00 ריפוי בתזונה | The Food Hospital, ערוץ הבריאות


סדרה הבוחנת את השימוש במזון כבכלי טיפולי בשירות המדע. צוות הרופאים של התכנית יפגוש מדי פרק אנשים הסובלים מהפרעה זו או אחרת וינסו להתאים להם דיאטה ייחודית. בין התופעות הרפואיות שתוצגנה בתכנית, לצד הטיפולים בהן: פסוריאזיס, מחלת קרוהן, שיגדון מגביל, דיכאון, תסמונת צחנת הדג ועוד.

22:00 העולמות של פיליפ ק. דיק | The Worlds of Philip K. Dick, ערוץ 8


פיליפ ק. דיק כתב ספרי מדע בדיוני שהפכו לשוברי קופות הוליוודיים, בהם "זיכרון גורלי", "בלייד ראנר", ו-"דו"ח מיוחד". 30 שנה לאחר מותו, אפשר היום להכריז עליו כעל נביא העידן הדיגיטלי. כאגורופוב שלא עזב את ביתו שבקליפורניה, ברא ק. דיק עולמות שלמים בדמיונו, פעמים רבות בעזרת סמי הזיה. ב-45 הרומנים ו-120 הסיפורים הקצרים שכתב, דיק חזה את העולם הווירטואלי של היום. בין ראיון נדיר שנערך עמו, לבין כאלה שנערכו עם אלמנתו, הפסיכולוג שלו וכותב הביוגרפיה שלו, מתוודעים לדיוקנו המרתק. ARTE, 2015.

22:00 דיור ואני | Dior and I, ערוץ Yes דוקו


ב-2012, כשהכריז בית האופנה כי ראף סימונס נבחר למלא את תפקיד המנהל האמנותי, הורמו כמה גבות בעולם האופנה. סימונס, מעצב בלגי שעסק בעיקר באופנת גברים ונתפס כמינימליסט, שמר עד אז על פרופיל ציבורי נמוך, ומעולם לא עסק באופנה עילית. היו לו בדיוק שמונה שבועות כדי ליצור את קולקציית הביכורים שלו ב'דיור', להבדיל מהתקופה הנהוגה בדרך כלל בתחום - חמישה עד שישה חודשים. "דיור ואני" מספק הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של בית האופנה שהוקם בשלהי שנות ה-40, ואל תהליך העבודה המרתק של סימונס - מהביקור הראשון שלו במבנה ההיסטורי, ההיכרות עם העובדים, החיפוש אחר מקורות ההשראה, המתחים, הקשיים והלחצים. התוצאה הסופית: תצוגת אופנה שאפתנית להפליא ומרהיבה ביופייה. בימוי: פרדריק צ'אנג. 90 דקות, צרפת, 2014. הסרט אמנם מיועד לחובבי אופנה, אך הוא נתפר בצורה כה יפה, שאפילו אחרוני המשקיענים בבגדים יסחפו לתצוגה. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !