משברי גיל, לשרוד את השבט, דוקטור פוסטר
חדש בטלוויזיה - יום שני, 18 בינואר, 2016 / שי שגב

21:00 לשרוד את השבט | Primal Survivor, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


מדריך ההישרדות הייזן אודל מגיע לחלק מהמקומות הקיצוניים ביותר בעולם על מנת לאתגר את עצמו במשימות בהם יבחן את הידע, הכישורים ואת כוח הסבל שלו. בכדי להצליח, הוא יסתמך על טכניקות עתיקות שלמד מבני שבטים אשר חיו באזורים אלו במשך אלפי שנים. ההרפתקאות ייקחו אותו ליערות הגשם שורצי התנינים של פפואה ניו-גינאה, למדבריות החרוכים של הסהרה, ולפסגות הקפואות של ההימלאיה. הייזן יאבק בסביבה הקשוחה וינסה לענות על השאלה העיקרית איך אנשים שורדים במקומות אלו? 

21:00 משברי גיל, ערוץ 8


סדרה על אנשים הנמצאים בקונפליקט עם הזמן, ערב החלפת עשור בחייהם. על החמצות והניסיון הכמעט סיזיפי להיחלץ מהן, על חלומות שנגנזו במירוץ החיים ועל ההחלטה להגשים אותם ברגע האחרון, לפני שיהיה מאוחר מידי. במשך שנה וחצי עקבו הבמאי רוני קובן והעורכת נילי קלימובסקי אחרי שישה גיבורים מגיל 30 ועד 80 שמתבוננים, רגע לפני החלפת עשור, בעצמם, בחייהם, ומבינים שהפער בין מי שחלמו להיות למי שהפכו להיות הוא קשה מנשוא. רגע לפני נפילה לייאוש, הם מגייסים את כל מה שיש להם כדי להפוך את חייהם ולחשב מסלול מחדש. זה לא אומר בהכרח שהם יצליחו. המאסטרו גיל שוחט, שכבש כל במה וזכה בכל פרס אפשרי, מוצא את עצמו בגיל 40 מרוקן, בלי אהבה וללא ילדים ומחליט לראשונה בחייו לעזור לעצמו. רחלה וייס, שכל חייה עבדה כמזכירה, מחליטה להגשים את חלומה ורגע לפני גיל 50 להפוך לסטנדאפיסטית. למרות המחיר הכבד של שינוי מקום מגורים ופרידה מבן זוגה, היא בוחרת להתחיל מחדש. גילי קצנלבוגן, מי שהיה מלך חיי הלילה של תל אביב, מרגיש ביומולדת 50 שלו מחוץ למשחק, ואז הוא מקבל מסר שייקח אותו עד למעיין הנעורים של קוסטה ריקה. אפרת בן ברוך, נכה המתמודדת עם שיתוק מוחין, חוגגת יומולדת 40 וחולמת על זוגיות ואימהות. על רקע הביקורת של משפחתה וחבריה, היא עומדת בפני החלטה העשויה לשנות את חייה. רבקה תדמור מתאלמנת אחרי 56 שנות נישואים מאושרות. היא מתקשה לישון במיטה הזוגית שהתרוקנה, ומתלבטת, על סף גיל 80, האם לעבור לדיור מוגן. ישי כרסנטי, רקדן בלט בן 30 שכיכב בלהקת הבלט הישראלי והיה שותף להפקות מחול מהגדולות בארץ, מבין שיש תאריך תפוגה לקריירה שלו. על רקע הדילמות עם בן זוגו באשר להקמת משפחה, ישי תוהה האם יצליח לחיות את החיים שכל כך חלם עליהם. ההקבלה בין 6 משברי גיל בנקודות שונות על ציר החיים, מגיל 30 ועד 80, משרטטת תמונה אנושית גדולה מסך חלקיה, כשמתחת מבעבעות השאלות: עד כמה בני אדם יכולים באמת להשתנות? עד כמה גורלנו באמת נתון בידינו? האם בכל גיל אדם יכול לייצר לעצמו הזדמנות שנייה? סדרה בת 9 פרקים, 35 דקות כל אחד.

22:00 דוקטור פוסטר | Doctor Foster, ערוץ Yes דרמה


 דרמה בריטית חדשה בת 5 פרקים מבית ה-BBC, פרי עטו של המחזאי והתסריטאי, מייק ברטלט, ובכיכובה של סורן ג'ונס ("הסודות של אחוזת קריקלי"), המגלמת את דמותה של דוקטור ג'מה פוסטר, רופאה מצליחה בעיר הקטנה פרמיניסטר. כשג'מה פגשה לראשונה את בעלה סיימון בלונדון, לפני 14 שנים, היא ויתרה על חיי העיר הגדולה ועברה לגור איתו בעיר הולדתו ולהקים בה את המשפחה שתמיד רצתה. כעת ד"ר פוסטר היא דמות מוכרת ומכובדת בקהילה ואמא לטום בן ה-11, שחיה את חיי המשפחה המושלמים, כפי שהם נראים מבחוץ, אבל גם כפי שהיא רואה אותם מבפנים. יום אחד, ג'מה מוצאת שערה בלונדינית על הצעיף של סיימון, ומתחילה לחשוד שהוא מנהל רומן. במקום להתעמת איתו, היא מחליטה לחקור ולעקוב אחריו, כדי לרדת לחקר האמת. כשסדקים מתחילים להיווצר בחיי משפחתה, ג'מה נאלצת להתמודד עם השאלה, האם חייה באמת אידיאלים כפי שהאמינה, והאם העיירה היא באמת הבית שלו קיוותה? הסדרה חודשה לעונה שנייה. ציון איי.אם.די.בי.: 8/10

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !