מובילים על קרח דק 10, עיר בעין הסערה, נשק מתוכנן, שעשועים מסוכנים, עיניים עצומות לרווחה, התיק של ג'ונבֶּנֶה רמזי
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 18 בדצמבר, 2016 / שי שגב

00:45 מובילים על קרח דק 10 | Ice Road Truckers 10, ערוץ ההיסטוריה


במהלך תשע העונות, הנהגים האמיצים בצפון אמריקה נלחמו באיתני הטבע השונים – סופות שלגים, סערות, טמפטורות מקפיאות, וכן בינם לבין עצמם – כדי להוביל אספקה חיונית לתושבי הקהילות המבודדות המפוזרות ברחבי המרחבים הקפואים של היבשת. כמובן שבדרך, הם נאלצו להתמודד עם מעברי קרח מסוכנים שבחנו את יכולת ההישרדות שלהם עד לקצה. אך כעת, עם תחילת העונה העשירית, הנהגים מתמודדים עם איום מסוג חדש, מאתגר ומסוכן - ההשלכות של אל-ניניו וההתחממות הגלובלית, הגורמות לחורף כמותו טרם פגשו בעבר. בעונה הנוכחית, תחושת דחיפות מלווה את כל הנהגים בסדרה. כשהכבישים נפתחים מאוחר ונסגרים מוקדם, כל מסע על הקרח יכול להיות גם האחרון. בכל זמן נתון, הדרכים עלולות להיחסם ועשרות אלפי טונות של של אספקה לא יגיעו ליעדם. לכן, הנהגים מנהלים העונה מירוץ מאתגר במיוחד נגד השעון, כשהמשימה הניצבת מולם ברורה: למהר כמה שיותר בלי לוותר. תושבי הקהילות המבודדת סומכים עליהם כעת, יותר מאי-פעם.

21:00 עיר בעין הסערה | Town on a Wire, ערוץ Hot8


הרומאים קראו ללוד עיר האלוהים. עשר דקות מתל אביב המשגשגת, היא משמשת כחצר האחורית של גוש דן, מוכת ייאוש, פשע וגזענות. האם ניתן להציל את העיר? להביא תקווה לתושביה הערבים והיהודים כאחד? הסרט מציג מעקב צמוד בן 4 שנים, אחר מקום קטן המכיל בתוכו את כל הקונפליקטים הגדולים של החברה הישראלית ומספר את סיפורם של תושביה האמיצים של העיר שעדיין לא אמרו נואש וממשיכים להילחם על הבית, על לוד. בימוי והפקה: אורי רוזנווקס, אייל בלחסן. ישראל, 2016.

22:00 נשק מתוכנן | Weaponized | Swap, ערוץ Hot אקשן


פעולה עתידני. בלש במחלק הרצח חייב למנוע מאב שכול להפיץ וירוס רובוטי קטלני, שבאמצעותו הוא מתכנן להשמיד את תא הטרור שאחראי לרצח של בנו. שחקנים: ג'וני מסנר, מיקי רורק, טום סייזמור, מייקל פארה, טיילור קול. בימוי: טימותי וודווארד. ארה"ב, 2016.

22:00 שעשועים מסוכנים | Risky Business, ערוץ Yes3


קומדיית נעורים. נער פוחז פוגש בנערת ליווי. שחקנים: טום קרוז, רבקה דה-מורניי. במאי: פול בריקמן. ארה"ב, 1983. סרט חכם, שנון ומצחיק הבוחן נושאים קודרים הקשורים לבני הנעורים. ציון: 


22:00 עיניים עצומות לרווחה | Eyes Wide Shut, ערוץ Yes3


דרמה אניגמטית. גבר נשוי במשבר אמצע החיים. שחקנים: טום קרוז, ניקול קידמן. במאי: סטנלי קובריק. ארה"ב / בריטניה, 1999. ראווה קולנועית מבריקה ומרשימה של קובריק, בסרט הזוי ולעיתים מבלבל. ציון: 


22:00 התיק של ג'ונבֶּנֶה רמזי | The Case of: JonBenét Ramsey, ערוץ Yes דוקו


ג'ונבנה רמזי, ילדה אמריקנית בת 6, שנהגה להשתתף בתחרויות יופי לילדות, בת לאיש עסקים אמיד ולמלכת יופי לשעבר, נמצאה באוגוסט 1996 ללא רוח חיים במרתף בבית הוריה בבולדר, קולורדו, כמה שעות לאחר שדווחה על ידי אמה כנעדרת. הרצח זעזע את ארצות הברית ונותר בלתי מפוענח עד היום. כעת, 20 שנה מאוחר יותר, מתכנס צוות ממיטב חוקרי הפשעים הלא-מפוענחים כדי לבחון מחדש ולפענח את התעלומה - מי רצח את ג'ון-בנט רמזי? צוות החוקרים כולל את סוכן ה-FBI לשעבר והתובע בדימוס – ג'ים קלמנטה; המדען המשפטי - ד"ר הנרי לי; החוקר הראשי לשעבר של התובע המחוזי בבולדר, קולורדו - 
ג'יימס קולר; הפתולוג המשפטי המוביל - ד"ר ורנר שפיץ; סוכנים מיוחדים בדימוס של ה-FBI - ג'יימס פיצ'גראלד וסטאן ברוק ומומחית התנהגות פלילית של הסקוטלנד יארד - לורה ריצ'רדס, כדי לפענח את מקרה המוות שוחזר מחדש כל הבית של משפחת רמזי, כולל זירת הפשע שבו. קבוצת החוקרים המיומנים מציגים ראיה מכרעת חדשה בעזרת שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שלא היו קיימות לפני 20 שנה, הם מתייעצים ביניהם ועם טובי המומחים שחקרו אז את הפרשה ומציגים תאוריות חדשות בדרך לפתור את התעלומה. מפיק הסדרה: טום פורמן ("9/11", "48 שעות"). בימוי: אדי שמידט. 6 פרקים בני 60 דקות. ארה"ב, 2016. ציון איי.אם.די.בי.: 7.3/10, עגבניות רקובות: 20%/100%, מטה-קריטיק: 33/100

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !