במטבח המשפחתי, נמס בגשם, ריצ'רד פריור, צווארון לבן 6
יום חמישי, 19 בפברואר, 2015 / שי שגב

16:00 במטבח המשפחתי | Catherine's Family Kitchen, ערוץ האוכל


השפית האירית, קת'רין פלוביו, שבה ממסעותיה האיטלקיים אל שורשיה במחוז וויקלווו שבאירלנד וממציאה את מחדש הבישול עליו התחנכה. פלוביו, המעורה במסורת הבישול האיטלקי, מכירה בכוחו של האוכל לכנס יחדיו חברים ומשפחה ומשתמשת במיטב המרכיבים האיריים כדי לערוך ארוחות ערב, פיקניקים, מסיבות ברביקיו וחגיגות יום הולדת. כל פרק בסדרה יוקדש לאירוע אחר ולאוכל הייחודי המוגש בו. בריטניה, 2014, 8 פרקים.

22:00 נמס בגשם | Melting Away, ערוץ הקולנוע הישראלי


סיפורה של משפחה הנקלעת למשבר כאשר ההורים מגלים שבנם היחיד מתלבש בסתר בבגדי נשים. הם מסלקים אותו מהבית וכעבור שנים, כאשר האב גוסס מסרטן, שוכרת האם את שירותיו של בלש פרטי שיאתר אותו. במקום ה'בן' מוצא הבלש זמרת במועדוני לילה. שחקנים: חן יאני, לימור גולדשטיין, עמי ויינברג. תסריט: בילי בן משה. בימוי: דורון ערן. 86 דקות, ישראל, 2011. סיפור אפקטיבי, צילום ועיצוב אמנותי מושקעים ועבודות משחק טובות, המתחברים למכלול ראוי, שמצליח לעשות את העבודה לא רע. ציון: 


22:10 ריצ'רד פריור | Richard Pryor: Icon, ערוץ 8 (הוט)


סיפורו של הקומיקאי, ריצ'רד פריור. כיצד הפך לאחד מהקומיקאים שנויי המחלוקת ומעוררי המחשבה של זמנו. סקס, סמים וגזע – שום דבר לא היה מחוץ לתחום עבורו. בזכותו נפתחה דלת לקומיקאים אחרים שרצו להביע את דעתם ופרשנותם החברתית באמצעות הומור. פריור גדל בבית בושת שבו עבדה אמו בניהול סבתו. בתחילת הקריירה שלו הוא נחשב לאחד הקומיקאים בעלי הפה המלוכלך ביותר בעולם הבידור, אך זכה באוהדים רבים בזכות סגנונו הבוטה, שלעתים תכופות כלל תובנות על החיים המודרניים, גזע ודת. פריור כיכב בסרטים רבים כמו "לילות הארלם", "סופרמן 3" ו-"לא ראיתי, לא שמעתי". גרסאות מצולמות של הופעותיו סייעו להפוך אותו לאחד הכוכבים בעלי השכר הגבוה ביותר בהוליווד. ב-1986 אובחן כחולה בטרשת נפוצה שהשפיעה על כישוריו המוטורים ועל יציבתו, בגיל 65 מת מהתקף לב בבית חולים בלוס אנג'לס. הסרט מביא ראיונות עם קומיקאים שהושפעו מפרייר ועם חבריו הקרובים, ביניהם טרייסי מורגן ו-ג'ורג' לופז. ארה"ב, 2014.

22:45 צווארון לבן 6 | 6 White Collar, ערוץ Yes אקשן


עונה שישית ואחרונה לדרמת האקשן, בכיכובו של הזוכה הטרי בפרס גלובוס הזהב, מאט בומר. בסיום העונה חמישית, פיטר לא הצליח להביא לשחרורו של ניל, כיוון שמנהלי ה-FBI רואים בו נכס חשוב מידי מכדי לוותר עליו. ניל המאוכזב החליט לברוח וביקש ממוזי לשחרר את צמיד הרגל שלו, ובדיוק אז נחטף על ידי אדם לא מוכר. ספוילר - בפתיחת העונה החדשה, ניל מוחזק בשביו של ג'ים, אחד מאנשיה של רבקה (ברידג'יט רגאן, "ג'יין הבתולה") ופיטר (טים דקיי) נעזר בה כדי לאתר אותו. ג'ים אינו מבזבז זמן ומודיע לניל שיהרוג אותו אם לא יעמוד בדרישותיו. ג'ים מעוניין ביהלומים שניל העביר ל-FBI, ודורש שניל יגנוב אותם בחזרה עבורו, במטרה להצטרף לקבוצת גנבים יוקרתית שנקראת הפנתרים הורודים. בהמשך העונה, ניל ופיטר צריכים למצוא דרך להפיל את חברי הקבוצה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !