לפצח את השיטה, עליבאבא: קרוקודיל בנהר היאנגצה, נינוצ'קה, הג'ינקס
יום ראשון, 19 באפריל, 2015 / שי שגב

20:00 לפצח את השיטה | Hacking the System, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


בריאן ברושווד מכיר את כל השיטות לשימוש לרעה באינטרנט, והוא יודע איך עושים זאת מדענים, מרגלים, נוכלים ורמאים. עכשיו, בריאן משתמש בידע הסודי שלו כדי לעזור לכם, ולאפשר לכם להיות להיות צעד אחד לפני כולם. הוא ילמד אתכם איך להשיג מקום במחלקה הראשונה, לבקש מהבוס שלכם עוד כסף, לשמור על הזהות שלכם ועוד.

21:55 עליבאבא: קרוקודיל בנהר היאנגצה | Crocodile in the Yangtze, ערוץ 8


סיפורו של ג'ק מא, מורה לשעבר והיזם הראשון של המסחר המקוון בסין, שהחליט להתחרות בחברת הענק האמריקאית eBay, דרך בניית חברת המסחר האינטרנטית הראשונה בסין, עליבאבא (Alibaba). דיוקן בולט וכנה של מא והחברה שלו, עליבאבא, שבהקמתה הוביל מהפכה בתרבות הצריכה הסינית. הסרט מביא את סודות ההצלחה של החברה והטעויות אותם עשה מא בדרכו מדירה קטנה, לחברה גלובלית המעסיקה יותר מ-16,000 עובדים. ארה"ב, 2012. זוכה סרט הדוקו הטוב ביותר - פסטיבל סן פרנסיסקו 2012, זוכה פסטיבל סיליקון ואלי 2012.

22:00 נינוצ'קה | Ninotchka, ערוץ Yes3


הקומדיה הסאטירית של ארנסט לוביטש נחשבת לאחד הסרטים המצחיקים והשנונים ביותר אי פעם. גרטה גרבו בתפקידה הקומי הראשון (בכרזות הסרט הופיע המשפט 'גרבו צוחקת!') מגלמת אשת עסקים רוסיה המתאהבת בגבר אמריקני שרמנטי למרות הבדלי התרבות וההשקפה. התפקיד השיג לה את מועמדותה האחרונה לאוסקר, והעניק לגאון הקולנועי בילי ווילדר את מועמדותו הראשונה אי פעם על כתיבת התסריט. שחקנים נוספים: מלווין דאגלס, בלה לוגוסי. במאי: ארנסט לוביטש. ארה"ב, 1939. סרט משעשע ביותר וכתוב נהדר, אשר נעשה בשלהי הקריירה של גרבו. לחובבי הקומדיה הקלאסית - אסור להחמיץ. ציון: 


22:00 הג'ינקסThe Jinx, ערוץ Yes דוקו


רוברט דֶרְסְט, צאצא לאחת מהמשפחות העשירות ביותר של ניו-יורק, שעשתה את המיליארדים שלה מנדל"ן – הואשם בשלוש רציחות. הוא מעולם לא הורשע באף אחת מהן. מבריק, מתבודד, ונמצא כל העת תחת עינה הבוחנת של התקשורת – דרסט מעולם לא דיבר ציבורית על פרשות הרצח. עד עכשיו. סידרת המתח התיעודית, מאת אנדרו ג'ארֵקי, במאי הסרט "לתפוס את הפרידמנים" והיוצר השותף שלו מארק שמרלינג (שגם מצלם), חושפת את המידע המרתק, שהיה קבור זמן רב. הבמאי ניהל חקירה אובססיבית בת 7 שנים של פשעים לא מפוענחים, שהאיש שנחשד בביצועם היה דֶרְסְט. תוך כדי כך, הוא בונה מערכת של אמון עם דרסט, וכך נחשפים אלפי מסמכים חבויים, תיקים משטרתיים, הקלטות מבית הכלא. זוהי סידרה חסרת-תקדים בהיקפה ובעומק המידע שהיא חושפת על אחד האנשים המסתוריים ביותר באמריקה, שצפויה לעמוד בשורה אחרת עם סדרות מופת כמו "המדרגות" או סידרת הפודקאסטים "Serial". ציון איי.אם.די.בי.: 9/10, ציון עגבניות רקובות: 93%/100%, ציון מטה-קריטיק: 76/100.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !