נפגש בספארי, הכי טרי שיש 3, פשוט אמנות, האפי ואלי: סקנדל בנבחרת, שמונה וחצי, קשישי הסייבר, סטיב רמב"ם צייד הנאצים
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 19 ביולי, 2015 / שי שגב

00:40 ניפגש בספארי | Funny Faces, ערוץ הקולנוע הישראלי


יהודה ברקן מרחיק עד לדרום אפריקה הרחוקה כדי למתוח את המקומיים התמימים. בין המתיחות המפתיעות - כלבים המטילים את מימיהם על רגלי העוברים והשבים, אב ממתין בפתח חדר היולדות, והנה, מגישים לו את הרך הנולד ועוד. עם: יהודה ברקן, פול סמית', אלן דה וולף. במאי: יהודה ברקן. ישראל, 1989. הסרט הקדים את זמנו בדרום אפריקה, ולכן זכה שם להצלחה לא רעה. אין לו כל ערך קולנועי, אך בהחלט מבדר. ציון: 


17:30 הכי טרי שיש Annabel Langbein - Free Range Cook 3 | 3, ערוץ החיים הטובים


עונה חדשה. אנאבל לאנגביין לוקחת לסיורים בגנה הפרטי ומדגימה כיצד לרקוח ממרכיביו הטריים ארוחות על טהרת הבריאות והטעם הטוב.

20:30 פשוט אמנות | The Art Of, ערוץ החיים הטובים


הסדרה חוקרת שדות יצירה הנופלים מחוץ לגבולות ההגדרה המסורתית של 'אמנות'. החל מרקדניות בורלסק וכלה בפסלי שיער, כל פרק יבחן מדיום אמנותי חדש מבעד לעבודתם של אמנים פורצי דרך, יסקור את התהליך היצירתי ויחשוף את המניע לעשייה הבלתי מתפשרת. בין יתר התחומים שיככבו בפרקי הסדרה: היפ הופ, סושי, גרפיטי, קינוחים, קומיקס ועוד.

22:00 האפי ואלי: סקנדל בנבחרת | Happy Valley, ערוץ Yes דוקו


הבמאי אמיר בר-לב ("הילדה שלי יכולה לצייר את זה", "הסיפור של טילמן") מספר את סיפורה הדרמטי של שערורייה שלא תיאמן במוסד אקדמאי אמריקני אייקוני. בליבו של האזור הפסטורלי המכונה 'האפי ואלי' (עמק האושר) שבפנסילבניה, ארה"ב, שוכנת העיירה סטייט קולג', בֵּיתה של האוניברסיטה היוקרתית, פֶּן סְטֵייט. במשך ארבעים שנה, שימש ג'ו פּאטֶרנו כמאמן האגדי של קבוצת הפוטבול המצליחה של האוניברסיטה. פאטרנו היה דמות נערצת בעיירה, עד שבנובמבר 2011 הכל השתנה כאשר עוזר המאמן, ג'רי סאנדאוסקי, הואשם ב-40 סעיפים של התעללות מינית בילדים, מה שעורר גל של האשמות לגבי מי שנכשל בהגנה על ילדי האפי ואלי, כלומר פאטרנו עצמו. בר-לב טווה במיומנות את הסיפור המורכב והטראגי, שפצע ושינה מהיסוד קהילה שלמה. בימוי: אמיר בר-לב. 98 דקות, ארה"ב, 2014. באופן מדוד וחכם הסרט מציג את ההרס שבעקבות הטרגדיה, אם כי הצופים צריכים לנסות ולהסיק מסקנות בעצמם. ציון: 


22:00 שמונה וחצי | 1/2י8, ערוץ Yes3


קשה לחשוב על הרבה סרטים יותר נערצים ומשפיעים בכל תולדות הקולנוע מאשר החגיגה הסוחפת של פדריקו פליני, במרכזה במאי מהולל שחווה משבר יצירה בעוד כולם מצפים ממנו ליצירתו החדשה. מאסטרויאני עושה את אחד מתפקידיו הבלתי נשכחים והפך לאלטר-אגו המושלם של פליני. בכורתו של הסרט הייתה בפסטיבל קאן, ולאחר מכן זכה בשני פרסי אוסקר, לתלבושות ולסרט הטוב ביותר בשפה זרה, כאשר פליני עצמו היה מועמד גם לפרס הבמאי והתסריט. שחקנים: מרצ'לו מאסטרויאני, אנוק איימה, קלאודיה קרדינל. במאי: פדריקו פליני. איטליה, 1963. מקורי, מעורר השראה ומצחיק. מן הסרטים החשובים בתולדות הקולנוע. ציון: 


22:00 קשישי הסייבר | Cyber Seniors, ערוץ 8


זוכה פרס חביב הקהל בפסטיבל High Falls Film 2014. סרט דוקומנטרי קומי העוקב אחר הקשרים הנרקמים בין בני גיל הזהב למדריכי המחשב הצעירים שלהם, וההשפעה ההדדית של אלה על אלה. חמישה קשישים, בגילאים 77 עד 93, מנסים ללמוד את רזי הטכנולוגיה, ועל הדרך מלמדים דבר או שניים את בני הנוער מדריכי המחשב שלהם. ארה"ב, 2014.

23:40 סטיב רמב"ם צייד הנאצים | Nowhere To Hide, ערוץ CBS ריאליטי


סרט דוקומנטרי מרתק על פועלו של סטיב רמב"ם, אחד מן החוקרים הפרטיים הידועים ביותר בעולם. סטיב אחראי לניקוי שרידי הנאצים בקנדה וכן לפתרון שרשרת של מקרי רצח מזעזעים ובלתי מוסברים בניו יורק. ארה"ב, 2014.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !