ממטבחה הלונדוני של רייצ'ל קו, אפריקה הפראית - לידה מחדש, כוכב האדם, המרוץ למיליון 25, הקלטות הסודיות של או.ג'יי. סימפסון, לארי קריימר: באהבה וזעם
חדש בטלוויזיה - יום שני, 19 באוקטובר, 2015 / שי שגב

17:00 ממטבחה הלונדוני של רייצ'ל קו | Rachel Khoo's Kitchen Notebook: London, ערוץ האוכל


לאחר שהות בת כמה שנים בצרפת, שבה עיתונאית האוכל והבשלנית, רייצ'ל קו, לעיר מולדתה לונדון. הרוח החופשית שמאפיינת את העיר מעניקה לרייצ'ל השראה לבשל וליצור מנות מקוריות ומעניינות שמבטאות את אישיותה המיוחדת. בין הנושאים והמנות שיופיעו בתכנית: מאכלי ילדות (רוטב בולונז וגלידה), פאסט פוד ביתי (המבורגר כרובית זריז, עוגות פירות יער אישיות ולחם מהיר הכנה), מנות מיוחדות לאנשים בתנועה (אקלר בנוסח הרכבת התחתית, מנה חמה תוצרת בית).

19:00 אפריקה הפראית - לידה מחדש | Africa's Wild Kingdom Reborn, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק ווילד


אחרי 16 שנות מלחמת אזרחים, שהותירו רק הרס וחורבן, אלפי בעלי-חיים שניצודו או הומתו בשביל הספורט, נותרה מערכת אקולוגית הרוסה וצמאה להתחדשות. זהו סיפור של תקווה ושיקום. בליבה של מוזמביק מתחיל מסע מופלא - חזרה לימיה המפוארים. בוב פול צלם הטבע, יליד ארה"ב אשר גדל באפריקה, מתחיל את הצילומים, שארכו כשנתיים בפארק הלאומי גורונגוסה שבמוזמביק. בוב מתעמת עם פחדיו ועברו יחד עם אחותו - ג'ויס פול, והוא מצטרף למדענים על מנת לגלות חלקים גדולים מהפארק שעוד לא נחקרו.

22:00 כוכב האדם | Human Planet, ערוץ 8


זוכת פרס האמי לצילום 2012; זוכת פרס BAFTA 2011. כהמשך ישיר לסדרות "עולם מופלא" ו-"לייף – חיים מופלאים", סדרה זו מבית ה-BBC עוסקת במערכת היחסים המדהימה, המורכבת והכה מאתגרת בין האדם לטבע בעידן המודרני. מהקוטב הצפוני הקפוא ליערות הגשם ההבילים, מאיים זעירים באוקיינוס העצום למדבריות צחיחים, בני האדם מצאו דרכים יוצאות דופן להסתגל ולשרוד בסביבות הקשות ביותר. בכל פרק תוצג סביבה ייחודית בה מתקיימים תנאים יוצאי דופן, בכל סביבה כזו מצאו בני האדם דרכים להתקיים לצד בעלי החיים ואיתני הטבע. צילומי הסדרה המרהיבים התקיימו ב-80 מוקדים שונים, ביבשה, באוויר ובים. ציון איי.אם.די.בי.: 9.2/10

22:00 המרוץ למליון The Amazing Race 25 | 25, ערוץ הטיולים


גרסת המקור האמריקנית לריאליטי הגדול בעולם. המרוץ מונה 11 זוגות וחולש על 8 מדינות ברחבי העולם, ביניהן הפיליפינים, מלטה, דנמרק, שוודיה, מרוקו וסינגפור. בכל חלק של המרוץ יידרשו הזוגות לעמוד במגוון אתגרים פיזיים ומנטאליים הכוללים פענוח רמזים, אינטראקציה עם מקומיים וניווט במדינות זרות. בסופו של כל חלק ינופה זוג אחד עד לשלב האחרון, שבסופו פרס על סך מיליון דולר. בין הזוגות שנפגוש: אם ובת, זוג כבאים, זוג רוכבי אופניים אורבאניים, זוג מתאבקים מקצועיים, זוג מדעני מזון ואחרים.

22:00 הקלטות הסודיות של או. ג'יי. סימפסון | The Secret Tapes of the OJ Case: The Untold Story, ערוץ לייפטיים


סרט דוקומנטרי. 20 שנה אחרי הרצח שזעזע את העולם, סדרת ראיונות חדשים עם חברים, בני משפחה ואו. ג'יי. סימפסון עצמו, מנסה להתחקות אחר יחסיו הסבוכים עם אשתו ואיך הפך הכוכב הנערץ לרוצח. הסרט מגלה תובנות חדשות על ההיבטים השונים באישיותו של סימפסון ושופך אור על ההתנהגות המטרידה בימים שלפני, במהלך ואחרי משפט הרצח הפלילי. הסרט עושה זאת באמצעות ראיונות נדירים עם שחקני מפתח משני צידי המקרה. כמו כן, הקלטה נדירה של סימפסון, אותה הקליט בסתר, לפני המרדף המפורסם, בו נתפס בצורה פומבית והואשם ברצח של אשתו לשעבר ומאהבה. הסרט כולל ראיונות נדירים עם העו"ד המנוח של סימפסון, רוברט קרדשיאן, שייצג אותו במשפט והיה גם חבר קרוב, ועם אשתו המפורסמת, קריס ג'נר, משפחתה של ניקול בראון, חברים של הזוג ועוד.

22:00 לארי קריימר: באהבה וזעם | Larry Kramer in Love & Anger, ערוץ Yes דוקו


הסופר, האקטיביסט והמחזאי, לארי קריימר ("הלב הרגיל"), הוא חיה פוליטית שנתנה קול והשראה לדור שלם של הומואים ולסביות להילחם על חייהם. קריימר היה מייסד-שותף של שתי העמותות המרכזיות שהביאו את מגיפת האיידס למודעות הציבורית והפכו אותה למשבר לאומי ששינה לנצח את מדיניות בריאות הציבור. הסרט מלווה אותו גם בימים אלה - בהם הוא נאבק בסיבוכים מהשתלת כבד שעבר ובנגיף ה-HIV איתו הוא חי כעשור - וגם צולל לתקופות מוקדמות יותר, בהן קרא לפעולות מיליטנטיות כדי להביא פתרון למגפת האיידס. כאחת הדמויות היותר בולטות ושנויות במחלוקת בקרב קהילת הלהט"ב האמריקנית, קריימר הוא בו בזמן אגוצנטרי ונטול-אנוכיות, זועם ומעורר השראה, בוטה ואכפתי. זהו סיפורו של אדם אחד עם אומץ לאתגר את המערכת ולעורר השראה באחרים לעמוד על זכויותיהם ולהילחם. בימוי: ג'אן קארלומוסטו. 82 דקות, ארה"ב, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !