היום ששינה את חיי, להרוג את השליח, בריחה אל הטבע
חדש בטלוויזיה – יום חמישי, 19 בנובמבר, 2015 / שי שגב

22:00 היום ששינה את חיי | The Day That Changed My Life, ערוץ Yes דוקו


סרט שמגיע מניו-זילנד, שם זכה בפסטיבל החשוב ביותר במדינה: DocEdge - בפרס הסרט הטוב ביותר, הבימוי הטוב ביותר והעריכה הטובה ביותר. הסרט מביא בצורה חזקה ולא מצונזרת חומרים שצולמו דקות ספורות אחרי רעידת האדמה של פברואר 2011 בקרייסטצ'רץ', העיר השנייה בגודלה בניו-זילנד. שניות ספורות אחרי הרעידה, מרימה העיתונאית הצעירה, ליב קארוויל, מצלמה ומתחילה לתעד את התוהו ובוהו, שנחשפת לנגד עיניה ממש מחוץ למערכת העיתון שלה. במקביל למראות הבלתי-נתפסים של רעידת האדמה שחירבה את העיר היפה, של כוחות ההצלה והחיפוש, של אלה שנלכדו מתחת להריסות - חולקים הניצולים את הסיפורים שלהם: סיפורים של פאניקה ואובדן קורע-לב, של אומץ ושל הישרדות שהיא בגדר נס. בימוי: כריסטופר דאדמֶן. 45 דקות, ניו-זילנד, 2015.

22:00 להרוג את השליח | Kill The Messenger, ערוץ Yes4


מותחן המבוסס על אירועים אמיתיים. באמצע שנות ה-90 עלה העיתונאי גארי וובר על סקופ ענק ולא יאומן – ארגון ה-CIA עזר להבריח כמויות עצומות של קוקאין לתוך ארה"ב, במטרה לעזור לממן את ארגוני המורדים בניקרגואה. למרות האזהרות של הסובבים אותו, הוא מחליט לפרסם את הסיפור, ובמהרה הופך ליעד עבור ארגון הביון, שאינו בוחל בדבר כדי להכפיש את שמו ולפגוע בכל היקר לו. שחקנים: ג'רמי רנר ("מטען הכאב"), ריי ליוטה, פז וגה ("סקס ולוסיה"). במאי: מייקל קווסטה. ארה"ב, 2014. הנושא החשוב והמשחק הסביר של רנר גוברים על אי דיוקים וכשלים בתסריט. ציון:
 


22:00 בריחה אל הטבע | Kevin McCloud Escape To The Wild, ערוץ הטיולים


המעצב הבריטי, קווין מקלאוד, המוכר מהסדרות "בניה ירוקה" ו-"לעצב בגדול" מגיש סדרת מסעות ייחודית. מדי פרק ירחיק מקלאוד אל פינה נידחת של העולם ויבקר בה אנשים שהחליטו להקים את ביתם הרחק מן הציוויליזציה. בין היתר יפגוש מקלאוד במשפחה לונדונית שהקימה את ביתה בצילו של הר געש צ'יליאני, משפחת אטקינסון שהתמקמה מחדש בליבו של יער גשם, ריצ'רד וקלייר, זוג שבנה לו בקתה ביער שוודי מושלג ואחרים.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !