חשיפה לדרום 4, מרצ'לו מסטרויאני, גרסת דינקותא, מתבגרים על הקצה, סיילם 2
חדש בטלוויזיה - יום רביעי, 20 במאי, 2015 / שי שגב

20:45 חשיפה לדרום 4 | Hart of Dixie 4, ערוץ Hot3


רייצ'ל בילסון ("האו.סי.") חוזרת בעונתה הרביעית של הדרמה הקומית מבית רשת CW, שעוקבת אחר רופאה ניו-יורקית המנסה לפלס את דרכה בעיירה דרומית קטנה. בסוף העונה שעברה, הצהירה זואי בפני כל תושבי בלובל על אהבתה לווייד (ווילסון בת'ל, "מידות רעות"), רגע לפני שהוא נפרד ממנה בטענה ששניהם צריכים להמשיך הלאה. ספוילר - הצעד הזה רק העצים את הנחישות של זואי, ובפתיחת העונה החדשה היא עושה כל שביכולתה כדי להילחם על לבו של ווייד. למון, שנקלעה בעונה שעברה למשולש רומנטי משלה ואיבדה את המסעדה שלה, ממוקדת בהחזרת הקריירה שלה למסלול, ובמקביל מנסה למצוא את גבר חלומותיה. אביה, ד"ר ברילנד, סוף כל סוף מוכן להשאיר את העבר מאחוריו ולזכות באהבת האמת שהוא ראוי לה. ג'ורג' ניסה גם הוא להמשיך הלאה ולשכוח מטעויות העבר שלו, ובעונה החדשה הוא מגלה הזדמנות מקצועית מרגשת, בעוד שבחורה בלתי צפויה מושכת את תשומת לבו. אחרי שסיים את הקשר עם אנה-בת' (קתילין בלק), ראש העיר לאבון הייז (קרס וויליאמס, "אף פעם לא התנשקה") מבין שעדיין יש לו רגשות כלפיה, בזמן שאנה-בת' מוצאת ייעוד מקצועי חדש, ומשקמת קשר עם גבר מעברה.

21:00 מרצ'לו מסטרויאני | Marcello Mastroianni, L'Italien idéal, ערוץ 8


מרצ׳לו מסטרויאני, אחד מגדולי אייקוני הקלנוע של ימינו, היה הרבה יותר מנער השעשועים האיטלקי המפורסם בעולם. לאורך 40 שנות קריירה הוא הצדיק כל אספקט בתדמיתו של הגבר האיטלקי הקלאסי; כריזמה, עדינות מלנכולית, הומור עצמי, תחכום וקסם אישי שלא ניתן לעמוד בפניו. בסרט מספר מסטרויאני עצמו על עצמו במעין אוטוביוגרפיה, ומבין אינספור ראיונות שהעניק לאורך השנים נבנה ראיון אישי מקסים עמו על חייו, בו שזורים גם דבריהם של קרובי משפחה וחברים. סרט מסקרן, עשוי היטב וממצה, אם כי פועם באיטיות האופיינית ליצירות התיעודיות של ARTE. ציון:
 


21:00 גרסא דינקותא, ערוץ Yes דוקו


כשהיתה בת 38, עוזבת יהודית רוט, אשתו של מנהל ישיבה, את בעלה ואת העולם החרדי והופכת לסופרת. יהודית רותם הופכת לסופרת מצליחה. אלא שמאחורי הזרקורים, מתרחש סיפור אחר: הסיפור של הילדים, שנעקרים מעולם אחד לעולם אחר. 30 שנה אחרי, יוצאת נועה רוט לברר האם אמהּ גילתה גבורה והצילה אותה ואת חמש אחיותיה מעתיד שחור, או שמא הקריבה אותן על מזבח שאיפותיה לכתוב? האִם האב דחק את האֵם לעזוב את הקהילה בשל החמרותיו? האם ניסה למנוע את חורבן משפחתו, מבלי לדעת שהמחיר יהיה כואב? נועה, היום בת 38, טרם הקימה משפחה, אך חשה שהגיעה העת לכתוב את הגרסא דינקותא שלה ולהתנקות מפצעי העבר. בימוי: נועה רוט. ישראל, 2015.

22:00 מתבגרים על הקצה | Teen Trouble, ערוץ לייפטיים


מרגישים שבן משפחה עובר משבר אבל אתם לא יודעים איך לדבר איתו? מפחדים להתערב ולהחמיר את המצב אך מצד שני לא מסוגלים לשבת מהצד ולראות את יקיריכם סובלים? ג'וש שיף, מומחה לנוער במצוקה, שהיה בעצמו נער בעייתי, מנסה לעזור למשפחות לחזור לתקשר ולספק אוזן קשבת ולב פתוח לנערות ונערים במצוקה.

22:00 סיילם 2 | Salem 2, ערוץ Yes דרמה


עונה חדשה עם שחקנית חיזוק משמעותית – כוכבת "זינה", לוסי לולס, המצטרפת לסדרה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !