ילדי קניון הזהב, מלחמת החזיות, סוכר הוא השומן החדש?, בית"ר פרובנס, רוז-ווטר
חדש בטלוויזיה - יום חמישי, 20 באוגוסט, 2015 / שי שגב

01:00 ילדי קניון הזהב | Golden Mall Children, ערוץ הקולנוע הישראלי


הסרט שבישר את ראשית הפיכתה של ראשון לציון לעיר הקניונים הרשמית של ישראל. צחי נוי, סיגלית פוקס, מיטל דוהן ומיכל זוארץ הם כמה מהדמויות הבוגרות המובילות בסרט, שהוא למעשה סיפור ילדים המתאר את הרפתקאות החופש הגדול של שלי, ילדה קטנה ומצוננת קלות. בימוי: דניאל אסף, אשרי הילזרנט. ישראל, 1996.

21:00 מלחמת החזיות | Bra Wars, ערוץ Yes דוקו


הרומן של הוליווד עם החזִיה. כיצד הפכו לִבְני-נשים, חזיות ותלבושות סקסיות לסמל למיניות נשית בקולנוע ההוליוודי? בשורה של ראיונות מרתקים עם המעצבים ז'אן-פול גוטייה ושנטל תומאס, עם השחקנית דבי מזר ("באטמן לנצח"), סטיבן דורף ("אי-שם") ומייקל מאדסן ("להרוג את ביל"), הדוגמנית אווה פאדברג, כוכבת הפורנו צ'יצ'ולינה ועוד, בודק הסרט את יחסי הגומלין בין התרבות הפופולארית והקולנוע לבין הייצוג הנשי, כפי שבא לידי ביטוי על המסך עם לבני הנשים. כיצד משנה האספקלריה הנוכחית את הדרך בה אנחנו מביטים ביצירות הללו ככאלה שמעצימות או מחלישות נשים? בימוי: הרמן וסקֶה. 52 דקות, גרמניה, 2015.

22:00 סוכר הוא השומן החדש? | ?Is Sugar the New Fat, ערוץ הבריאות 


סרט תיעודי הבוחן את תפקידו של הסוכר במגפת ההשמנה עולמית, בסוכרת ובתופעה המכונה סינדרום מטבולי. הפסיכולוג נייג'ל לאטה חוקר את המציאות מאחורי סטטיסטיקות הקובעות, כי למעלה ממיליון ניו זילנדים סובלים מהשמנת יתר. כאומה ניצבת כיום ניו זילנד בפני צונאמי של מקרי סוכרת מסוג 2, מחלות לב קטלניות והשמנה מורבידית. האם מקור האשמה הוא בצריכת סוכר בלתי מבוקרת?

22:00 בית"ר פרובנס | Beitar Provence, ערוץ הקולנוע הישראלי


דרמת כדורגל קטנה ומשעשעת שזיכתה את זאב רווח בפרס אופיר על משחקו. קבוצת כדורגל קטנה, בית"ר גבעת צורים מליגה ג', שמצליחה בדרך נס להשתחל לשמינית גמר גביע המדינה בכדורגל למשחק היסטורי נגד מכבי תל אביב. ניסיונותיו של מנהל הקבוצה (רווח) להעמיד קבוצה ראויה למשחק מציבים אותו, ואת כוכבה הצעיר (איתי תורג'מן שכה גם הוא בפרס אופיר על תפקידו בסרט) מול שורה של דילמות. עם: אלי אלטוניו, אסנת חכים ודאנה איבגי. במאי: אורי ענבר ("שתיקת הצופרים"). ישראל, 2002.

23:30 רוז ווטר | Rosewater, ערוץ Yes1


סרט הביכורים של מנחה הדיילי שואו לשעבר, ג'ון סטיוארט, כבמאי וכתסריטאי. דרמה המבוססת על סיפורו של העיתונאי האיראני, מאזיאר בהארי, אשר נכלא ועונה לאחר שהצטלם בתוכנית הסאטירה של הדיילי שואו. שחקנים: גאל גרסיה ברנל, קים בודינה ("הגשר"). במאי: ג'ון סטיוארט. ארה"ב, 2013. 
לסטוארט יש דרך מעניינת להעביר את רעיונותיו, תוך שימוש נבון בצבעים ובצילומים חדים, תחושה נכונה בהעברת סיפור וכמובן בחירת נושא מרתק. הסרט בונה עצמו בתבונה, חלק על גבול הרגשנות, וחלק אחר בזכות הליהוק החכם והיוצא דופן. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !