פתלתל – סיפורו של נהר, כולנו יחד, בנות 4, Looking 2, וילפרד 4
יום רביעי, 21 בינואר 2015 / שי שגב 

21:00 פתלתל – סיפורו של נהר | Winding - Story of a River, ערוץ Yes דוקובמציאות הארצישראלית אין נוף משוחרר מסיפור. אנו יוצאים למסע שיט בן זמננו לאורכו המפותל של הירקון, ממוצאו בראש העין ועד לשפך הים בתל אביב, על מנת לספר את סיפורם הלא ידוע של מימיו. דרך שימוש בחומרים ארכיוניים ובקולותיהם של האנשים שחיים לצידו נעבור בנקודות הציון שעיצבו את פני הנהר היום וברגעים שנצרבו בתודעה הישראלית. זהו סיפור של מים, מים אשר במהלך השנים נחטפו, זוהמו וכוסו. מים שמתקשרים לפחדים ומוות, מים שזוכרים, אוגרים ונוקמים. משתתפים: אריק איינשטיין, עודד קוטלר, רוני סומק, יאיר גרבוז, ישראל גודוביץ', נאוה סמל ועוד. בימוי: אבי בלקין. 60 דקות, ישראל, 2014. הסרט התיעודי הטוב ביותר - פסטיבל חיפה 2014.

22:00 כולנו יחד | Togetherness, ערוץ Yes Oh


קומדיה חדשה מבית HBO, פרי עטם של האחים ג'יי דופלאס ומארק דופלאס ("הליגה", "ג'ף שחי בבית"), על ארבעה אנשים המתקרבים לשנות ה-40 שלהם, המתגוררים באותו בית בפרוורי לוס אנג'לס ונאבקים לשמור על שפיותם, על החלומות שלהם ועל מערכות היחסים שבחייהם. ברט (דופלאס) ומישל (מלאני לינסקי, "שני גברים וחצי") מנסים להצית מחדש את הניצוץ במערכת היחסים שלהם, שכבה עם השנים בעקבות לחצי הנישואין והילדים. כשאלכס (סטיס זיסיס, "ג'ף גר בבית") חברו הטוב של ברט, וטינה (אמנדה פיט, "האישה הטובה"), אחותה הגדולה של מישל, עוברים לגור איתם, הרביעייה פוצחת במאבק טרגי-קומי לשמור בחיים על חלומותיהם האישיים ולהישאר חברים טובים, אחיות, ובני זוג אחד לשני. ארה"ב, 2015, 8 פרקים, 30 דקות כל פרק. ציון איי.אם.די.בי.: 7.5/10, מטה-קריטיק: 78/100, טי.וי.קום: 7.9/10, עגבניות רקובות: 94%/100%.

22:30 בנות 4 | Girls 4, ערוץ Yes Oh


העונה הרביעית לקומדיה של HBO, פרי עטה של לנה דנהאם, העוקבת אחר קבוצת חברות בשנות העשרים לחייהם, שחיות בניו יורק, העליות והמורדות שהם חווים. ספוילר - בעונה החדשה האנה יוצאת ללימודים בסדנת כתיבה יוקרתית, הרחק מאדם ומחבריה הניו יורקים, פוגשת חברים חדשים, מוזרים ומשונים כמעט כמוה. יתארחו בעונה: ג'ייסון ריטר, ג'יליאן ג'ייקובס, נטשה ליאון ("כתום זה השחור החדש") ו-מוד אפטאו.

23:00 Looking 2, ערוץ Yes Oh


דרמה קומית מבית HBO המתרחשת בסן-פרנסיסקו ומתמקדת בחייהם של שלושה חברים גאים בני 30 ומשהו. ספוילר - פטריק (ג'ונתן גרוף, "בוס") מוצא את מה שהוא חושב שהוא רוצה, מבחינה מקצועית ורומנטית, אך במהרה מבין שזה לא מה שהוא צריך. פטריק וקווין - הבוס שלו שעדיין נמצא במערכת יחסים עם החבר שלו, מנהלים רומן סוער, בעוד פטריק מנסה להבין אם הוא וריצ'י יכולים להמשיך להיות חברים. אוגוסטין (פרנק ג'יי. אלוורז) שנפרד מפרנק בסיום העונה הראשונה, ועדיין לא חזר לעצמו לגמרי, מחליט לעזוב את שאיפותיו האומנותיות, ובמקביל מתיידד עם אדי, 'דוב' ונשא נגיף HIV. דום (מורי בארטלט) ממשיך לחלום על פתיחת מסעדת עופות פורטוגזית, אך מתקשה להסתדר מבחינה כלכלית ורומנטית, במערכת היחסים שלו עם לין (סקוט בקולה בתפקיד אורח).

23:30 וילפרד 4 | Wilfred 4, ערוץ Yes Oh


עונת הסיום של הקומדיה מבית FX, אדפטציה אמריקנית לסדרה אוסטרלית מצליחה, בעלת אותו שם, שיצר ג'ייסון גאן, ועיבד לגרסה האמריקנית דיויד צוקרמן ("איש משפחה", "המלך היל"). ספוילר - בעונתה האחרונה, הסדרה הופכת מקומדיה שחורה לדרמה סוריאליסטית עם אלמנטים קומיים. ראיין יקבל הזדמנות לתקן את היחסים שלו עם אביו, אמנדה תחזור לחייהם, וילפרד וראיין יצאו לקמפינג, וילפרד יהפוך לנושאו של מחקר מדעי, השניים יעברו תאונה וכל אחד מהם יחווה אותה בצורה שונה לחלוטין, ובפרק הסיום, אירועים טראומטיים יעזרו לפתור את התעלומה שבגללה ראיין רואה בוילפרד בחור בתחפושת כלב.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !