רופאים מתמחים, חייה הכפולים של ורוניק, הסודות של מלחמת העולם השנייה, בולשוי בבילון
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 21 בפברואר, 2016 / שי שגב

18:45 רופאים מתמחים | Junior Doctors, ערוץ הבריאות

רופאים מתמחים


דוקו-ריאליטי מבית היוצר של ה-BBC. שמונה רופאים צעירים מתקבצים בבית אחד בנאשוויל, טנסי, כדי לעבור התמחות במרכז הרפואי Vanderbilt. הסדרה תתעד את הקשיים והמהמורות הניצבים בפני המתמחים הצעירים, שעה שהם לומדים את המשמעות האמתית של חיי רופא ואת כובד האחריות המוטלת על כתפיהם.

22:00 חייה הכפולים של ורוניק | The Double Life Of Veronique, ערוץ Yes3


סרטו החידתי והמהפנט של קזי'סטוף קישלובסקי (טרילוגיית 'שלושת הצבעים'), הוקרן לראשונה בפסטיבל קאן, שם זכה בשלושה פרסים, ביניהם לשחקנית הטובה ביותר, איירן ז'ייקוב. נחשב לאחד הסרטים המהוללים מהקולנוע האירופאי החדש, יחד עם המוזיקה המפורסמת שהולחנה לו, והצילום המרהיב של סלאוומיר אדז'ייק ("סיפור על אהבה וחושך"). צרפת, 1991. שירה קולנועית אישית וסובייקטיבית, תוך צילום יפהפה ומשחק עדין. ציון: 


22:00 הסודות של מלחמת העולם השנייה | The Hidden Side of World War II, ערוץ 8


שבעים שנה לאחר תום המלחמה הקטלנית ביותר בעולם, ישנם עדיין כמה 'אזורים אפורים' שטרם נחשפו: יש עובדות שאינן ידועות, גיבורים שנשכחו, סיפורים מדהימים של גבורה והחלטות משנות חיים שבלעדיהן גורל העולם היה שונה. הסדרה בת חמשת הפרקים, שופכת אור על הסיפורים שלא סופרו. הסדרה מתחילה עם D-DAY, הפלישה לנורמנדי, מהחשובים שבמבצעי מלחמת העולם השנייה וממשיכה כרונולוגית, על פי סדר ההתרחשויות, עד לגילוי השואה והיקפיה. כמו כן, הפרקים חושפים את הסודות האפלים מאחוריי דמותו של היטלר וכיצד ברלין נפלה בסופו של דבר. באמצעות ראיונות חוקרים והיסטוריונים, תוך שילוב עדויות ניצולים, הסדרה חושפת את ההיסטוריה שהוסתרה. סדרה בת 5 פרקים, 60 דקות כל אחד, בשידור יומי.

22:00 בּוֹלְשּוי בּבּילוֹן | Bolshoi Babylon, ערוץ Yes דוקו


אם אתם רוצים להבין את רוסיה, הבלט בולשוי הוא מקום טוב להתחיל בו. גישה יוצאת דופן ללהקת הבלט המפורסמת בעולם, האוצַר הלאומי של רוסיה, בתקופה שאחרי תקיפתו בחומצה של המנהל האמנותי של הלהקה, סרגיי פילין, בשנת 2013. הסרט מכניס אותנו לְעולם של גדוּלה אמנותית ושל מאבקי כוחות אינטנסיביים במהלך אחת התקופות הדרמטיות ביותר של הלהקה, מאז היווסדה ב-1776. ב-17 בינואר, 2013, פילין אוּגַף מחוץ לביתו והותקף בחומצה. הוא סבל מכוויות בדרגה 3 ואיבד את הראייה באחת מעיניו. בשנה שלאחר התקיפה, כאשר פילין מתאושש, המנכ"ל ולדימיר יורין לוקח את המושכות לידיים; והרקדן הראשי, פאבל דמיטריצ'נקו, עומד למשפט על תכנון התקיפה. לאט לאט נחשפים הסדקים במוסד האלמותי. רקדני הבולשוי מאמנים את גופם כבר מילדות לקריירות שיש להן תאריך תפוגה קצר מאד. החלומות שלהם יכולים להתגשם (או להתמוסס) על ידי מי שמנהל את הלהקה. זה מוביל, באופן בלתי-נמנע, למתחים בין הרקדנים והמנהלים, ואז גם נכנסות לתמונה תיאוריות קונספירציה פוליטיות. ברוסיה, זה זמן רב, הבלט מעורבב בפוליטיקה. ראש הממשלה, דימיטרי מֶדְוֶודֶב, אומר בסרט 'הבולשוי הוא הנשק הסודי שאנחנו שולחים לארה"ב, אנגליה ולארצות אחרות'. הסרט מציג דיוקן מורכב של רוסיה של ימינו, שבה אמנים מנסים לחתור לשלמות כנגד כוחות אכזריים וגדולים מהם. בימוי: ניק ריד, מארק פראנצ'טי. 86 דקות, אנגליה, 2015. לחובבי הבלט, מסקרן לראות את הדם והדמעות שמאחורי הקלעים. ציון:
 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !