שיכור-מסטול-מבריק-מת: סיפורו של הנשיונל למפּוּן, משחקי רצח
חדש בטלוויזיה - יום שני, 21 במרץ, 2016 / שי שגב

22:00 שיכור-מסטול-מבריק-מת: סיפורו של הנשיונל למפּוּן | Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon, ערוץ Yes דוקו


משנות השבעים ועד שנות התשעים, מגזין הסאטירה 'נשיונל למפּוּן' היה הדבר החם ביותר בקומדיה האמריקנית המודפסת – עם הומור פורץ דרך שדוחף כל הזמן את גבולות הטעם והנורמה, עם פרודיה על כל דבר אפשרי – מפוליטיקה, דרך דת, בידור ועד סגנון החיים האמריקני. לאחר ההצלחה הגדולה, הנשיונל למפון פרץ גם את גבולות הדפוס, עם תכניות רדיו, תקליטים, הופעות בימתיות וגם קולנוע, כולל סרט הפולחן האלמותי "בית החיות". הנשיונל למפון הזניק גם את הקריירות של אגדות, כמו ג'ון בלושי, ביל מוריי, צ'בי צ'ייס, כריסטופר גסט וגילדה ראדנר, שהמשיכו משם לתכנית המיתולוגית "Saturday Night Live" ומשם במסלול מהיר לכוכבות. הסרט המשעשע מספר את סיפורו של המגזין, שנוסד בידי שני סטודנטים מהרווארד, את הצלחתו הפנומנלית, את סופו, ואת כל מה שבאמצע. בימוי: דגלאס טירולה. 98 דקות, ארה"ב, 2015. זהו אמנם לא הסרט התיעודי שחובבי הסוגה חיכו לו, עם זאת, יש כאן עדיין כמה בדיחות שמפילות את הצופים מצחוק. ציון: 


22:00 משחקי רצח | Murder Games, ערוץ 8


מה שהתחיל כמשחק מחשב תמים של נער בן 14 הפך לרצח מזעזע שטלטל מדינה שלמה. הסרט מספר את סיפורו של ברייק בנדר, תלמיד בית ספר בן 14 שנרצח לאחר שפותה על ידי לואיס דיינס, מתכנת מחשבים בן 19, באמצעות משחק מחשב. דיינס הצליח לפתות את בנדר להגיע לדירתו לאחר חודשים בהם שיחקו ושוחחו יחדיו במשחקים אונליין. בפעם הראשונה חבריו של ברק מספרים את סיפורם, סיפור של מניפולציה והונאה שגרמה להלם גדול בקהילת הגיימרים. הסרט עוקב גם אחרי הוריו ואחיו של ברק בעודם נאבקים להשלים עם הרצח הנורא. בריטניה, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !