הקודחים, עוזרות בית נחושות 3, קריטיקל, להיות שם, וולף הול, לבד, ההתמכרות הביזארית שלי 2, עדי ראייה
חדש בטלוויזיה - יום ראשון, 21 ביוני, 2015 / שי שגב

20:15 הקודחים, ערוץ Hot3


אורן זריף מחליט שהגיעה השעה לעשות מעשה ומגייס את חבריו מ"גולסטאר": נירו לוי, רון שובל, טום קשתי, יחד עם אנשי התקשורת חנוך דאום וגדעון לוי, להצטרף אליו למסע של חיפוש אחרי הזהב השחור ברחבי ארץ ישראל באמצעות כוחותיו המיוחדים. זריף וחבריו מקימים חברה לקידוחי נפט אשר מתמקמת בחווה בסגנון טקסאני בדרום הארץ ממנה יצאו לקידוחים השונים. מיקומי הקידוח נבחרים באמצעות שדרים ותיקשורים שזריף מקבל באמצעות חזיונות שתוקפים אותו מפעם לפעם. חזיונותיו שולחים את חבורת הקודחים לחפור את הארץ לאורכה ולרוחבה: מכיכר המדינה דרך הספארי, בנתיבי איילון ובמדבר הקדום ואפילו לביקור באסדת הגז תמר. אך הכסף שנגמר והקידוחים שנכשלים מביאים את החבורה לתסבוכת כלכלית שמעלה סימני שאלה לגבי כוחותיו של זריף ודרך ניהולו את החברה. בין היתר מגיעים הקודחים לביקור אצל השר נפתלי בנט על מנת לשכנע אותו להשקיע בחברה. בסדרה משתתפים גם: פלאטו שרון, אלכס קומן, דפנה שחר, פרוספר אזגי ואחרים. במאי ועורך ראשי: זיו שמש.

21:15 עוזרות בית נחושות 3 | Devious Maids 3, ערוץ Yes דרמה


ספוילר - בפתיחת העונה החדשה, רוצח חמוש ומופרע יורה לכל עבר במהלך חתונתם של רוזי וספנס ומשאיר את כולם תוהים מי ישרוד את ההתקפה. לאחר הטרגדיה, עוזרות הבית נשענות אחת על כתפי השניה, עוד יותר מתמיד, אפילו כשהן נאלצות להתמודד עם קשיים רבים בחייהן הפרטיים. זוילה מתלבטת מה לעשות כאשר היא מגלה שנכנסה להריון, ואינה בטוחה מי האב, כרמן מבינה שדמותו המקסימה של סבסטיאן מסתירה סודות ואינה חושפת את כל האמת עליו, ולנטינה ורמי מתקשים לתקשר לאחר הירי, שאיפותיה של מריסול מובילות אותה לשינוי מפתיע בקריירה, ובלנקה (ניה ריברה) עוזרת בית חדשה בשכונה, מוצאת עבודה בבית משפחה שנראית מושלמת, אך במהרה מגלה סוד נורא שיכול לשנות את חייה לעד.

22:00 קריטיקל | Critical, ערוץ 1


סדרת דרמה בריטית ששודרה ברשת סקיי, ממציאה מחדש את ז'אנר הדרמה הרפואית, ומביאה את סיפורו של הצוות הרפואי שמתמודד עם מקרי הטראומה הקשים ביותר. בכל פרק הצוות נלחם על חייו של מטופל אחד, במשך שעה אחת, בזמן אמיתי (בדומה לסדרה "24"). השעה הראשונה מרגע הגעת המטופל מוגדרת כ'שעת הזהב' שתקבע האם יחיה או ימות, וכל פרק הוא נסיעה משוגעת על רכבת הרים רגשית. הסדרה ריאליסטית במיוחד וכוללת גם הליכים רפואיים קשים לצפייה. יוצר: ג'ד מרקוריו ("Bodies", "Line of Duty"). שחקנים: לני ג'יימס ("המתים המהלכים"), קת'רין ווקר, קלייר סקינר, קימברלי ניקסון, ניב מקינטוש ("ד"ר הו") ועוד. ציון איי.אם.די.בי.: 7.5/10

22:00 להיות שם | Being There, ערוץ Yes3


סאטירה על פי ספרו של יז'י קושינסקי. פיטר סלרס בתפקידו הגדול האחרון, שהקנה לו מועמדות לאוסקר ואת פרס גלובוס הזהב, כגנן פשוט שאת כל הידע שלו על העולם שאב מהטלוויזיה, ועתה מוצא עצמו מעורב בענייני פוליטיקה וממון. שחקנים נוספים: שירלי מקליין, מלווין דאגלס ("נינוצ'קה"). במאי: האל אשבי. ארה"ב, 1979. סרט חכם, מתוחכם ונחשב לרענן בזמנו. בימוי עדין של אשבי אל מול הופעה משובחת של סלרס. ציון: 


22:00 וולף הול | Wolf Hall, ערוץ Yes Oh


דרמה תקופתית עטורת שבחים מבית ה-BBC, המבוססת על הרומנים 'וולף הול' ו-'Bring Up the Bodies', פרי עטה של הסופרת הילרי מנטל, ומתעדת את עלייתו של תומאס קרומוול, בנו של נפח אלים שהפך עם השנים לעורך דין ולשר הראשי של הנרי השמיני, שניווט במסדרונות הכוח בחצר שושלת טיודור והפך לאחד האנשים החשובים במדינה. הסדרה, עובדה על ידי התסריטאי פיטר סטרוגן ("החפרפרת"), ומככבים בה מארק ריילנס ("נערת בולין האחרת"), ו-דמיאן לואיס ("הומלנד"). ציון איי.אם.די.בי.: 8.3/10, ציון עגבניות רקובות: 100%/100%, ציון מטה-קריטיק: 86/100

22:10 לבד | Alone, ערוץ ההיסטוריה


סדרה חדשה בת עשרה פרקים, מציגה את ניסוי ההישרדות הנועז שבוצע אי-פעם. עשרה גברים נכנסים אל ערבות הפרא של צפון-אמריקה, כשכל מה שהם נושאים עימם הוא תכולת תיק-גב קטן. הם שוהים בשטח לבד, מופרדים זה מזה באזור פראי ומיוער, מנסים להשלים משימה אחת ויחידה: להישאר בחיים למשך פרק הזמן הארוך ביותר שהם יכולים; ללא צוות צילום חיצוני, התערבות הפקתית או מניפולציה עריכתית. לצורך כך, גברים אלו יצודו, יבנו מחסות ארעיים, ויניסו טורפים מסוכנים. עשרת המתחרים עומדים בפני תנאי בידוד ולחצים פסיכולוגיים קיצוניים ביותר, בעודם צוללים ללא-הנודע, כשהם מתעדים בעצמם לאורך כל הדרך את החוויה שהם עוברת עליהם, במצלמות אותן הן נושאים. זהו המבחן האולטימטיבי של רצון האדם לשרוד - כשהגבר שיצליח לשרוד אחרון - יזכה בפרס כספי של כחצי מיליון דולרים.

22:30 ההתמכרות הביזארית שלי 3 | 3 My Strange Addiction, ערוץ Yes דוקו


סידרת הדוקו-שוֹק מבית TLC חוזרת עם עונה חדשה ומטורפת. בכל פרק שני אנשים עם סיפורי התמכרויות שטרם שמעתם עליהן, והנה מספר דוגמאות: נתניאל, 27, נמצא במערכת יחסים כבר חמש שנים עם מכונית השברולט מונטה-קרלו שלו – הוא לוקח אותה לדייטים, קונה לה מתנות, ואפילו מגיע איתה למצבים אינטימיים; ג'יי, 28, מכור כבר 16 שנה להסנפת טלק תינוקות; קארי, 53, מכורה לשתיית השתן של עצמה. מזה ארבע שנים היא שותה מידי יום כשני ליטרים של שתן מתוך אמונה שזה מרפא סרטן; ושילה, 32, הוציאה כבר 250,000 דולר על 22 ניתוחי הגדלת חזה, בכדי להגיע למידה של 38KKK.

22:50 עדי ראייה | Eyewitness | Øyevitne, ערוץ Yes Oh


דרמת מתח נורווגית חדשה ומרתקת בת 6 פרקים. פיליפ והנינג שני נערים מהעיירה מייסן, נורווגיה, נפגשים בחשאי ערב אחד, במחצבת החול ששייכת לאביו של הנינג. הם מאוהבים, אך לאף אחד אסור לדעת את זה. מתוך ביתן ישן בו הם מתחבאים, הם רואים אדם קשור, שפיו חסום, מוצא מתא המטען של מכונית על ידי חבורת בריונים. בניסיון אחרון להימלט ממוות ודאי, הגבר מצליח להשתחרר, חוטף נשק, יורה והורג את כל חברי החבורה ושם פעמיו אל הביתן בו מתחבאים הנערים. פיליפ והנינג הופכים ברגע אחד לעדי ראיה של הוצאה איומה להורג ולא יודעים האם הרוצח ראה אותם, ומי הוא בכלל? חוששים לחייהם ופוחדים מההשלכות שיהיו לגילוי מערכת היחסים ביניהם, הם נשבעים לעולם לא לחשוף את שראו. מפקדת המשטרה המקומית, ואימו האומנת של פיליפ, הלן סיקלנד, חוקרת את מקרי הרצח במחצבה, אך מה שהיא לא יודעת זה שבנה גיי ועד מפתח בתיק החקירה הגדול. כל זמן שהעדים לא ידברו, התיק לעולם לא ייפתר, אך כמה זמן הם יוכלו להסתיר את מה שראו? כמה זמן יעבור עד שכלי הרצח יתגלה ויעמיד את הנערים ומשפחותיהם בסכנה? ועד שסודם יתגלה? ציון איי.אם.די.בי.: 7.6/10

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !