טופ שף 10, תחת השמש: שנה בצפון קוריאה, נשארים ללילה, ברט: חיים ללא זרועות
חדש בטלוויזיה – יום שלישי, 21 ביוני, 2016 / שי שגב

20:45 טופ שף 10 | Top Chef 10, ערוץ Hot3


הריאליטי הפופולארי של רשת Bravo וחברת NBC Universal חוזר לעונה נוספת, שצולמה ברובה בסיאטל. אל פאנל השופטים הקבוע, שמונה את מחברת ספרי הבישול והשחקנית פדמה לקשמי, השף ואושיית הקולינריה טום קוליצ'יו, עיתונאית הבישול גייל סימונס והמסעדנים יו אצ'סון ואמרל לגאסי, מצטרף העונה גם השף והמסעדן ההוליוודי וולפגנג פאק. 21 מתמודדים על תואר 'טופ שף' פותחים את העונה העשירית, כשמתוכם שישה ינופו כבר בפרק הראשון. אל 15 השפים הנותרים יצטרפו שלושה מתמודדים מעונות קודמות: ג'וזי סמית' מלאב (עונה 2), כריס סי.ג'יי. ג'קובסן (עונה 3) וסטפן ריכטר (עונה 5), שישלימו את הנבחרת הנוכחית.

22:00 תחת השמש: שנה בצפון קוריאה | Under the Sun, ערוץ Yes דוקו


ז'ין-מי חיה עם הוריה הפועלים ברפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה, היא צפון קוריאה. על קירות ביתה, בבית ספרהּ ואפילו בתחנות המטרו תלויים דיוקנאות מנהיגי העבר של הרפובליקה, משגיחים עליה כל העת. ז'ין-מי עומדת להצטרף לאגודת הילדים של הרפובליקה, מה שאומר שהיא עומדת להפוך לחלק מהאידאל החברתי המקובל בדיקטטורה הקומוניסטית, שבו עבודה קשה ואחריות אישית הם תנאי בסיס. במשך שנה תמימה קיבל הבמאי ויטלי מאנסקי הצצה לחייה של ז'ין-מי ולחיי משפחתה, כאשר לכל אורך הצילומים, עיני הנץ של הממשלה משגיחות על כל צעד שלו. כך למשל, בסצנות שונות בסרט, אנו נוכחים לדעת כיצד נציג הממשלה בצילומים מעביר הוראות לז'ין-מי ולמשפחתה כיצד לנהוג ולדבר ע"מ שייצאו יותר פטריוטים ואידיאליסטים בסרט. כך גם מתברר לצופים במחזה המהפנט הזה, שהסרט לא באמת לוכד את החיים האמיתיים של משפחה צפון-קוריאנית, אלא חושף הלכה למעשה כיצד נוצרת פרופוגנדה. 106 דקות, רוסיה / גרמניה, 2015.

22:00 נשארים ללילה | The Overnight, ערוץ Yes3

לפרטים נוספים, ראו יום ראשון, 19 ביוני, 2016, בשעה 22:00 בערוץ Hot גולד

22:10 ברט: חיים ללא זרועות | Brett: A Life with No Arms, ערוץ 8


ברט נילסון נולד ללא זרועות. מאחר שאמו נטלה בתקופת ההיריון את התרופה תלידומיד, שנודע מאוחר יותר כי גורמת להיוולדות ילדים ללא גפיים או עם גפיים קצרות/מעוותות. 50 שנה לאחר שתועד על ידי יוצר הסרטים, רוג'ר גרף, בעת ילדותו הקשה, מספר נילסון על החיים ללא זרועות, עבודתו כמוזיקאי והאתגרים כהורה יחידני. בנוסף לעבודתו, נילסון גרוש בפעם השלישית. והוא מאוהב שוב. זהו סרט על תשוקה, אופטימיות ושמחה, זהו סיפור של ניצחון. BBC, 2015.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !