מיליונר בצרות, אינגריד ברגמן: במילותיה שלה, מגורש
חדש בטלוויזיה – יום חמישי, 21 ביולי, 2016 / שי שגב

01:05 מיליונר בצרות | Millionaire in Trouble, ערוץ הקולנוע הישראלי


ג'רי אופנהיימר הוא איש עסקים, מיליונר החי בארה"ב. בדרכו לישראל הוא מתערב עם נהגו, כי הנשים אינן נמשכות אליו רק בגלל כספו. לשם כך, ג'רי מציע לנהגו להתחלף עמו בזהויות לחודש ימים ואם יוכיח במשך החודש כי דבריו נכונים יזכה ג'רי ב-100,000 דולר. עם: יהודה ברקן. בימוי: יואל זילברג. ישראל, 1978.

21:35 אינגריד ברגמן: במילותיה שלה | Jag är Ingrid | Ingrid Bergman in Her Own Words
, ערוץ Yes דוקו 


באביב 2011, הבמאי השבדי סטיג ביורקמן פוגש את איזבלה רוסליני, בתה של השחקנית אינגריד ברגמן מבעלה השני, הבמאי רוברטו רוסליני, ומציע לה לעשות סרט על אמא. באמצעות איזבלה, וילדיה הנוספים של ברגמן, סטיג מספר את סיפורה רב-התהפוכות – המקצועי והאישי - במילותיה שלה. עם שלושה אוסקרים ושבע מועמדויות, ברגמן הייתה אחת השחקניות המוכשרות ביותר בתור הזהב של הוליווד, עם הופעות אלמותיות בסרטים כמו "קזבלנקה" (1942), "ז'אן דארק" (1948) וסרטו של אינגמר ברגמן "סונטת סתיו" (1978). עם חומרי ארכיון אישיים שטרם נחשפו, מכתבים, יומנים וראיונות עם ילדיה – הסרט מציג דיוקן אישי ושובה לב, ומביא הצצה מרגשת אל מאחורי הקלעים של חייה יוצאי הדופן של נערה שבדית שהפכה לאחת השחקניות המוערכות ביותר בקולנוע האמריקאי ובעולם כולו. 116 דקות, שבדיה, 2015. הסרא ארוך ואיטי, עשיר באינספור חומרי גלם, אך מיועד בעיקר לחובביה האדוקים של ברגמן. ציון: 


22:45 מגורש | Outcast, ערוץ Yes Oh


דרמת מתח ואימה מדוברת חדשה מהיוצר של "המתים המהלכים", רוברט קירקמן ומבית סינמקס, המבוססת על סדרת קומיקס באותו השם, וכבר חודשה לעונה שנייה, עוד לפני עלייתה. הסדרה עוקבת אחר קייל ברנס (פיליפ פוג'יט, "נעלמת"), בחור צעיר שהמחפש תשובה לשאלה מדוע הוא נרדף על ידי שדים מאז ילדותו, וחושף מידע שיכול לכלות את כל החיים על כדור הארץ, כפי שהם מוכרים כעת. קייל פוגש את הכומר אנדרסון (פיליפ גלניסטר, "החיים על מאדים") שתיין ומהמר כבד, שמאמין שהוא חייל בצבא הקודש של אלוהים נגד הרוע, והם יוצרים קשר עם ג'ושוע (גבריאל ביטרמן) בן ה-8, ילד מהקצה האחר של העיר, שנרדף גם הוא על ידי שד ויש לו קשר מסתורי לקייל. קירקמן פיתח את הקומיקס ואת הסדרה במקביל (הקומיקס יצא לראשונה ב-2014) והוא טוען שמטרתו להעניק לצופים – בניגוד ל"המתים המהלכים" שעוסקת בפן ההישרדותי והפסיכולוגי של הקיום – חווית אימה ופחד אמיתית. שחקנים נוספים: גרייס זבריצקי ("טווין פיקס"), מלינדה מק'גרו, לי טרגסן ("אוז"), קת'רין דנט, ברנט ספיינר (דאטה ב"מסע בין כוכבים : הדור הבא"). ציון איי.אם.די.בי.: 8/10, עגבניות רקובות: 79%/100%, מטה-קריטיק: 70/100

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !