לא לעלות יותר, דמבו הפיל המעופף, סיפורו של דולפין 2, גל עצום וקסום, אהבה היא מוזרה, ג'ון וויק
חדש בטלוויזיה - יום שישי, 21 באוגוסט, 2015 / שי שגב

13:30 לא לעלות יותר | Sweet and Sour, ערוץ הקולנוע הישראלי


ששון (זאב רווח, שגם ביים את הסרט) הוא נהג אוטובוס החי בשכונת עוני. ששון ואשתו (גאולה נוני) מתקשים להביא ילדים לעולם. בעזרת חברו הטוב (ז'אק כהן) עובר ששון לדיור טוב יותר ומשתתף בטיפולי הפוריות של אשתו אצל רופא מומחה (גדעון זינגר) אך ככל שהזמן חולף הוא מתחיל לחשוד שאולי בכלל אשתו בוגדת בו. ישראל, 1979.

17:00 דמבו הפיל המעופף | Dumbo, ערוץ Yes5


קלאסיקה מבית היוצר של אולפני דיסני. דמבו הוא פילון שנולד עם זוג אוזניים גדולות מאוד. שאר הפילים בעדר לועגים לו, אך עם נחישות ועזרתו של חברו העכבר הוא יגלה את כישרונו האמיתי. דיבוב בעברית: נורית כהן, שפרירה זכאי, אבי חדש. במאי: בן שרפסטין ("שלגיה ושבעת הגמדים"). ארה"ב, 1941. הסרט אמנם קצר באורכו, אך ההנפשה מחממת לב והמוזיקה נהדרת, ועל כן נחשב כקלאסיקה דיסנאית. ציון: 


17:47 סיפורו של דולפין 2 | Dolphin Tale 2, ערוץ Yes1


דרמה משפחתית המבוססת על סיפור אמיתי. מספר שנים לאחר שניצלה, שוב נקלעת הדולפין ווינטר למצוקה כשהיא מאבדת את אמה המאמצת. כעת צריך הצוות למצוא בת לווייה חלופית, על מנת שתוכל להישאר בבריכה שלה. שחקנים: מורגן פרימן, אשלי ג'אד. במאי: צ'ארלס מרטין סמית' ("סיפורו של דולפין"). ארה"ב, 2014. מתקתק, מיושן יחסית ומזכיר את התמימות של פעם, אם כי נחמד כסרט משפחתי. ציון:
 

 

21:10 גל עצום וקסום | Big Tube, ערוץ אקסטרים


סרט דוקומנטרי עוצר נשימה ביופיו על יעד הגלישה, שיפסטרן בלף, שבטזמניה אוסטרליה. האיזור מוקף בצוקים מתנשאים היוצרים נוף ייחודי ומדהים ביופיו, אך מה שמעניין את הגולשים האמיצים שעושים את דרכם במים הסוערים הם קבוצות של גלים בגובה של 7 מטר מתגלגלים לעברם.

22:00 אהבה היא מוזרה | Love is Strange, ערוץ Yes3


דרמה קטנה. בן וג'ורג' מחליטים לציין ארבעים שנה של זוגיות מאושרת בחתונה בעיריית ניו יורק. למרבה הצער, החגיגה לא מחזיקה הרבה זמן מכיוון שג'ורג' מפוטר מעבודתו בעקבות קשירת הקשר עם אהובו, והשניים מבינים שהם יאלצו לעזוב את דירתם. כל אחד מהם עובר לקרובי משפחתו שלו ולראשונה מזה ארבעים שנה הם נאלצים להיות רחוקים זה מזה, ולהתמודד לבד עם השינוי בחייהם. שחקנים: ג'ון ליתגו, אלפרד מולינה, מריסה טומיי. במאי: אירה זאקס ("השאר את האור דולק"). ארה"ב, 2014. משחק מצוין של ליתגו את מולינה, אך הסרט אינו פועם על קו ליניארי ובטח של מסתיים שם. ציון: 


22:00 ג'ון וויק | John Wick, ערוץ Yes4


אקשן מסחרר. ג'ון וויק הוא מתנקש מיומן ואכזר שפרש מעולם הפשע בעקבות מות אשתו האהובה. היצור היחיד שנשאר לו בחייו הוא גור כלבים קטן ומתוק שקנתה לו אשתו. לאחר שאנשי המאפיה הרוסית תוקפים אותו והורגים את הכלב, הוא מחליט לחזור לרחובות ולנקום ולחסל את האחראים ומי ששלח אותם. שחקנים: קיאנו ריבס, ווילם דפו, אלפי אלן ("משחקי הכס"), עומר ברנע. במאים: צ'אד סטלסקי ודיוויד ליטאץ'. ארה"ב, 2014. מותחן מסוגנן, עם כוריאוגרפיה מושלמת, שבוודאי עשוי להיות ראשון בסדרה של סרטים בכיכובו של ריבס. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !