המסע של האנה, כוח המחשבה, סינדרלה, עיניים גדולות, גאווה, האיש שבכה, Rush, מתנה משמיים, החשוד האחרון
חדש בטלוויזיה – יום שבת, 21 בנובמבר, 2015 / שי שגב

16:22 המסע של האנה | Hanna's Journey | Hannas Reise, ערוץ Yes3


האנה היא צעירה קרייריסטית מגרמניה אשר מחליטה לנסוע להתנדב בישראל, כדי להוכיח למעסיקיה שהיא אדם ערכי ובעל מעורבות סוציאלית, ובכך להשיג משרה נחשקת. בארץ, מפגשיה עם עובד סוציאלי מקסים וניצולת השואה בה היא מטפלת, משנים את חייה וגורמים לה לראות באור אחר את מה שחשבה כהיסטוריה רחוקה ולא רלוונטית. שחקנים: קרולין שוך, דורון עמית, ליאה קניג, סיגלית פוקס. במאית: ג'וליה פון היינז. ישראל/גרמניה, 2013. סרט קטן ואינטימי, שמנסה לבלוע בבת אחת את כל ההוויה הישראלית, אולם איפשהו הולך לאיבוד בדרך. ציון:
 


14:30 כוח המחשבה | Mindscape | Anna, ערוץ Hot אקשן


מותחן פסיכולוגי. ג'ון וושינגטון, בלש זכרונות מיומן שיצא לחופשה בעקבות שבץ ולאחר מות אשתו. בלשי הזכרונות מסוגלים לחדור למוחות בני אדם אחרים על-מנת לפתור פשעים או למנוע אותם, ואפילו לפתור תסביכים פסיכולוגיים ברמות שונות. על-מנת לחזור לשגרת העבודה, מנכ"ל חברה קטנה מציע לו מה שנראה בתחילה כמקרה פשוט למדי: טיפול בבעיית אנורקסיה של נערה בת 16, אנה גרין. בהדרגה מסתבר לוושינגטון שהמשימה שנטל על עצמו היא המורכבת והמאתגרת ביותר מכל אלו שקדמו לה, ומערבת גם בעיה מוסרית קשה. שחקנים: מרק סטרונג, טאיסה פרמיגה, בריאן קוקס, מולי סטיין, מרק פדרו, ססקיה ריבס, דיוויד צ'יברס. בימוי: חורחה דוראדו. ארה"ב / ספרד, 2013. הסרט מספר בדיוק את מה שרואים, בשביל זה לא צריך במאי, מספיק רק לקרוא את התסריט. ציון:
 


17:00 סינדרלה | Cinderella, ערוץ Yes5

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 20 בנובמבר, 2015, בשעה 22:00 בערוץ Hot גולד

18:15 עיניים גדולות | Big Eyes, ערוץ Hot גולד


דרמה המבוססת על סיפור אמיתי. מרגרט, אשה אמריקנית צעירה, נוטשת את בעלה (צעד שאינו מתקבל על הדעת בארה"ב המוסרנית והשמרנית של שנות ה-50) ועוברת בכוחות עצמה עם בתה לסן פרנסיסקו. היא מתחילה למכור ברחוב ציורים פרי מכחולה, שבכולם דיוקנאות של ילדים בודדים בעלי עיניים גדולות ולא פרופורציונליות, האוחזים כלבלב או חתול בידיהם. סוחר נדל"ן בשם קין מגלה אותה, נושא אותה לאשה ומתחיל להפיץ את תמונותיה בתור האמן שצייר אותן. מאותו רגע מרגרט כלואה בכלוב הזהב של בעלה ועליה להמשיך ולצייר עבורו. הסרט זיכה את איימי אדאמס בפרס גלובוס הזהב וגרף מועמדויות חשובות בפסטיבלים נוספים. שחקנים נוספים: כריסטוף וולץ, דני יוסטון, ג'ייסון שוורצמן, טרנס סטאמפ, קריסטן ריטר. בימוי: טים ברטון. ארה"ב, 2014. 
ברטון אמנם ממתן את הסגנוניות האקספרסיבית המוכרת שלו, אך מסתמן כי זהו אחד הסרטים היותר מעניינים שיצר בתקופה האחרונה. על אף הצניעות בתפאורה ובאפקטים, זהו סרט שנראה טוב על המסך הגדול. ציון: 


21:30 גאווה | Pride, ערוץ Yes1


מועמד לפרס הסרט הקומי הטוב ביותר בגלובוס הזהב, זוכה בפרס מיוחד לסרט הביכורים בבאפט"א, זוכה 7 פרסים כולל הסרט הטוב ביותר בפרסי הקולנוע הבריטי העצמאי, זוכה בפסטיבל קאן בפרס הקוויר פאלם. דרמה קומית המבוססת על סיפור אמיתי ומעורר השראה. בבריטניה של ימי תאצ'ר, מחליטה קבוצת פעילים חברתיים גאים להירתם למאבקם של הכורים השובתים כמחאה על תנאי העסקתם. עם זאת, הכורים עצמם לא לגמרי בטוחים מה דעתם על העזרה הלא צפויה הזו והאם בכלל מעורבתם של אותם צעירים אקסצנטריים לא תעשה נזק תדמיתי בסופו של דבר. ההתנגשות בין העולם הפרוע והחצוף של הצעירים, לבין זה השמרני והמדוכא של הכורים, אינה עולה יפה בהתחלה, אבל למען המטרה המשותפת, מתהווה מציאות חדשה. שחקנים: ביל ניי, אימלדה סטונטון, דומיניק ווסט, בן שנצר. במאי: מת'יו ורכוס. בריטניה, 2014. 
הסרט מבוים בצניעות קולנועית, אך מחוזק מאוד מבחינת הליהוק, ו"גאווה" מסתיים בנימה שמבטיחה שלא תישאר עין יבשה אחת. ציון: 


22:00 האיש שבכה | The Man Who Cried, ערוץ לייפטיים

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 22 במאי, 2015, בשעה 18:35 בערוץ MGM

22:00 Rush, ערוץ Hot גולד


דרמת מרוצים המבוססת על סיפור אמיתי. הבמאי רון האוורד ("נפלאות התבונה", "צופן דה וינצ'י") מביא למסך את הסיפור יריבותם המדהים של ג'יימס האנט, נהג מרוצים בריטי רודף שמלות עם חיבה לטיפה המרה, וניקי לאודה, נהג מרוצים אוסטרי שאפתן ומקצוען. שני נהגי הפורמולה 1 ניהלו ביניהם תחרות עיקשת, גם לאחר פציעתו הקשה של ניק. לאחר שניק משתקם מהפציעה, התחרות עם ג'יימס מגיעה לשיאה כאשר הם מתחרים אחד כנגד השני במירוץ הגראנד פרי האגדי של שנת 1976. לאובססיה של השניים יש לעיתים מחיר כבד, כשהסכנות אורבות מעבר לכל פינה. שחקנים: כריס המסוורת', דניאל ברוהל, אוליביה וויילד, נטלי דורמר, אלכסנדרה מריה לארה, סטיבן מנגן. בימוי: רון האוורד. ארה"ב, 2013. 
מצליח להרשים גם את מי שלא מתעניין במרוצי פורמולה אחת. "Rush" אמנם עוסק במרוצי מכוניות, אבל הרבה יותר מעניין לראות שני גברים מאתגרים זה את זה ומתחרים זה בזה – עד הניצחון. ציון: 


22:00 מתנה משמיים | 
Cadeau du ciel | Gift from Above, ערוץ הקולנוע הישראלי


סרטו השני של הבמאי דובר קוסאשווילי, לאחר הצלחת סרטו הראשון שהפך ללהיט, "חתונה מאוחרת". משפחה אחת, חמישה סבלים, ארבעה קילו יהלומים ושני פראיירים. זהו סיפור של שוד קלאסי. אלא שבאחו, מפקד המבצע, שקוע בדברים אחרים ולכוד בידי הנשים הלא נכונות. יד ימינו, אחיו ואז'ה, עומד להתחתן עם הבת של האישה אותה הוא אוהב. אוטרי, הגיס, מתחנן לאשתו ציאלה שתחזיר אותו הביתה. מריתה, הבת הקטנה, מביאה בחור חדש ולא גרוזיני למשפחה. ממוקה נמצא על גבול האי-שפיות וחושב שהוא מייק טייסון. ומעל כולם יושב גיורגי, אב המשפחה, שמנסה לעשות סדר גם במשפחה וגם בתוכנית המבצע. שחקנים: יובל סגל, רמי הויברגר, מוני מושונוב. ישראל, 2003.

22:30 רפי איתן, ערוץ 1


בגיל 99, רפי איתן מסתכל אל העבר, ומספר על המבצעים הסודיים ברחבי העולם עליהם היה אחראי, אשר שמו את המוסד בראש פירמידת הביון העולמי. בין היתר, מספר איתן על תפיסת מרגל, קצין בחיל הים שמכר סודות למצרים ועל ההצלחה לעצור את פיתוחו של טיל גרמני מצרי, שיכול היה לשאת נשק לא קונבנציונלי ולהגיע לטווח של 600 ק"מ, לכסות את כל שטחה של ישראל ולהוות איום על המדינה. כמו כן, מגלה איתן פרטים חדשים על פרשת פולארד, אשר היה האיש שעמד בראש הפיקוד שהפעיל את פולארד, וגם זה שמנע מפולארד להיכנס ולתפוס מכסה בשגרירות הישראלית. בסרט גילויים חדשים שטרם התפרסמו, לדוגמה, איך דרש פולארד כסף באופן אגרסיבי עבור הריגול לישראל וגילויים מרעישים אודות יחסי ישראל- ארצות הברית סביב הפרשה.

23:35 החשוד האחרון | The Last Suspect, ערוץ הקולנוע הישראלי


פשע. לילה אחד מתמוטט כל עולמו של ברזניץ, חוקר בכיר וכריזמטי במשטרת ת"א. חיי הנישואים שלו במשבר, אהובתו הצעירה נוטשת אותו, תאונת דרכים כמעט מקפחת את חייו, ומעמדו במשטרה הולך ומתערער. גופה מתגלה ביער, אך אין לה כל דורש... זהות הנרצח, מניעי הרצח – כל אלה הופכים במהלך החקירה, לאובססיה המאיימת לטרוף את דעתו, ולשנות את מהלך חייו... אך ברזניץ לא יוותר, הוא יגלה את האמת... בכל מחיר... סרטם של מתי הררי ואריק לובצקי. שחקנים: שמיל בן ארי, ציון ברוך, רותם זיסמן. ישראל, 2005.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !