אנה פרנק: מהמחבוא למחנות, בילי ג'ואל מעבר למסך הברזל, אהבה ומלחמה, רון
יום ראשון, 22 במרץ 2015 / שי שגב

21:00 אנה פרנק: מהמחבוא למחנות | After the Annex, ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק


היומן של אנה פרנק הגיע לסיומו באחת, כאשר התגלה המחבוא בו הסתתרה משפחתה מפני הנאצים. הסרט התיעודי הוא הסיפור של מה שקרה בהמשך... מה שנכתב ביומנה של אנה הדהד בעולם לאחר מותה ועד היום הזה, אך מה שלא תועד ביומן הוא כל מה שארע מרגע שנחשף המחבוא ותהליך שקיעתה לתוך הזוועה במחנות הריכוז הנאציים. תכנית חד-פעמית המתארת תמונה מחרידה של מה שקרה למשפחת פרנק לאחר מעצרם. בתוכנית נעשה שימוש בצילומים היסטוריים ובעדויות ראייה של ניצולי המחנה שהכירו את אנה, ביניהם נאנט קניג, כיום בת 84, חברת ילדות של אנה, ואחת מ-60,000 אסירים ברגן-בלזן ששוחררו על ידי הבריטים.

22:00 בילי ג'ואל מעבר למסך הברזל | Billy Joel: A Matter of Trust, ערוץ Yes דוקו


לפני יותר מחצי יובל, שבר בילי ג'ואל את המחסום התרבותי הגדול בעולם בזמנו, עם סדרת הופעות בברית-המועצות. הביקור ההיסטורי הזה נערך ב-1987, בזמן הסלמת המלחמה הקרה בין ארה"ב וברה"מ. ג'ואל ולהקתו חצו את מסך הברזל (הוא היה אחד האמנים המערביים הראשונים לעשות זאת) והוא עשה זאת בעיקר עם מימון עצמי (2.5 מיליון דולר אם אתם חייבים לדעת). הסרט צולל אל החוויות שעבר בילי ברגע התקדימי הזה, כיצד חוויות אלה שינו את הכוכב, וכיצד זה גרם לו להתמסר להפצת החוויות הללו דרך השירים. בימוי: ג'ים בראון. 90 דקןת, ארה"ב, 2014.

22:00 אהבה ומלחמה | Love and Death, ערוץ Yes3


קומדיה פרועה ומצחיקה במיוחד של וודי אלן המלגלגת בחן על ספרות רוסית, צ'כוב, ברגמן ועוד כמה מגיבורי התרבות שלו. אלן מגלם פציפיסט יפה נפש שלא ממש מיישר קו עם הגבריות הלוחמנית של משפחתו הרוסית, ולמרות זאת הופך לגיבור מלחמה, זוכה בבחורה הנחשקת בכפר ואף מעורב בניסיון לחיסולו של נפוליון. הסרט זכה בפרס מיוחד בפסטיבל ברלין ונבחר ברשימת 500 הסרטים הטובים בכל הזמנים של מגזין אמפייר. שחקנים: וודי אלן, דיאן קיטון. במאי: וודי אלן. ארה"ב, 1975. מן הקומדיות הטובות, המשובחות והמצחיקות ביותר של אלן. ציון:
 


23:00 רון, ערוץ Yes קומדי

לפרטים נוספים, ראו יום חמישי, 19 במרץ, 2015, בערוצי Yes VOD

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !