בלוז לחופש הגדול, מלחמת העולם Z, מבצע מוראל – קזבלנקה 61, השכן מגיהינום
יום רביעי, 22 באפריל, 2015

00:06 בלוז לחופש הגדול | Late Summer Blues, ערוץ הקולנוע הישראלי


הסרט המכונן של רנן שור מ-1987, שמתרחש בתל אביב של 1970 ונשאר מאד רלוונטי גם לימנו. במרכז העלילה עומדת חבורה של שבעה נערים ונערות בקיץ האחרון לפני הגיוס לצה"ל, על רקע מלחמת ההתשה. החבר'ה נמצאים בשיאן של ההכנות למסיבת הסיום של ביה"ס התיכון, כאשר מתקבלת הידיעה על מות חברם, יוסי, שהתגייס ראשון ונפל בעת מילוי תפקידו. כעת, מתכננים הנערים להפוך את טקס הסיום למופע מחאה פציפיסטי לזכר חברם. בין לבין הם מספיקים להתנסות באהבה, אכזבה, סקס ואפילו חתונה. הסרט שמסמל את רוח התקופה עורר גלים רבים והשפעתו מורגשת גם כיום. במאי: רנן שור, תסריט: דורון נשר. שחקנים: יואב צפיר, דור צויגנבום, מיקי קם, שחר סגל, עומרי דולב. ישראל, 1987. 
הסרט נע בין משובות ואהבות נעורים למלנכוליה ודיכאון. ציון: 


20:05 מלחמת העולם World War Z | Z, ערוץ Hot גולד


פעולה בדיוני שובר קופות בכיכובו של בראד פיט ובהשתתפות דניאלה קרטס, אורי פפר, ג'וליה לוי בוקן ("האלופה") ואפרת אבני. חוקר מטעם האו"ם נשלח למסע ברחבי העולם, בניסיון למצוא את המקור ואת התרופה למגיפת זומבים קטלנית, שמאיימת להכחיד את המין האנושי. בימוי: מארק פורסטר. ארה"ב, 2013. 
סרט אקשן עם אפקטים מרשימים לצד קטעי דרמה לא מרגשים במיוחד. ובראד פיט? הוא מתרכז בעיקר במראה שלו. ציון: 

21:00 הנובליסטים, ערוץ Yes דוקו


הבמאי אורי רוזנווקס ("ליבוביץ: אמונה, אדמה, אדם"), מביא למרכז הבמה את חייהם ומשנתם של זוכי פרס נובל הישראליים. בעשר השנים האחרונות זכו שמונה מדענים ישראלים בפרס נובל, הישג יוצא דופן בכל קנה מידה לגבי מדינה בסדר גודל כמו שלנו. זכייתם של דניאל כהנמן, אברהם הרשקו, אהרון צ'חנובר, ישראל אומן, עדה יונת, דן שכטמן, מייקל לויט ואריה ורשל הועלתה על נס ונחגגה בפי כל כהוכחה נוספת לתחייתו המחודשת של הגניוס היהודי בישראל. מדינה שלמה עקבה אחר חצי תריסר מדענים אפורי שיער ונרגשים, כולם בין סוף גיל השישים לגיל השבעים, שבאחת הבליחו מאורות הניאון של המעבדות אל אור הזרקורים. אבל אחרי הריקוד עם מלך שוודיה, הטקסידואים ושמלות הערב, מעטים מאתנו יודעים באמת - על מה הם זכו בכלל? במה זה היה כרוך, ואיך לעזאזל זה מתקשר לחיים שלנו? הסדרה מציגה בגובה עיניים, בהומור ובאופן קולנועי על מה כל המהומה... זהו פורטרט אישי לכל אחד ממקבלי הפרס אשר כולל הסבר בהיר, דינמי ומחויך על תגליתו, הסבר שיובן על ידי כל צופה טלוויזיה סקרן. במאי ומפיק: אורי רוזנווקס. חמישה פרקים בני 35 דקות, ישראל, 2015.

22:30 מבצע מוראל - קזבלנקה 61, ערוץ ההיסטוריה


תעודה שבמרכזה שחזור של מבצע מוראל - מבצע מחתרתי נועז של העלאת 530 ילדים ממרוקו לישראל בשנת 1961, כל זאת תוך סיכון וללא ידיעת שלטונות מרוקו. בחורף 2006 יצאו כמה מאנשי המוסד הישראלי לשעבר במסווה של קבוצת תיירים שנסעה לטייל במרוקו, לשחזר את המבצע שבו נטלו חלק לפני 45 שנה.

22:50 השכן מגיהינום | The Nightmare Neighbour Next Door, ערוץ CBS ריאליטי


ברחבי בריטניה מתקבלות יותר מ-6 מיליון תלונות בשנה על שכנים בעייתיים, התוכנית השכן מגיהינום מציגה את המקרים הקיצוניים ביותר של שכנות בעייתית ברחבי הממלכה.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !