תיק שמחוני, אני והחבר'ה
חדש בטלוויזיה – יום שני, 22 באוגוסט, 2016 / שי שגב

21:00 תיק שמחוני, ערוץ 1


אסף שמחוני, אלוף פיקוד הדרום במבצע קדש, 1956, נהרג בהתרסקות מטוסו בשובו ממסדר הניצחון בשארם א-שייח' ולאחר סכסוך חריף עם הרמטכ"ל משה דיין. כשנתגלו שברי המטוס הקל, בצפון ממלכת ירדן, נמצא שמחוני ישוב מול ההגאים ולצדו תיק מסמכים סודיים שנועדו להימסר לראש הממשלה ושר הביטחון, דוד בן גוריון, פטרונם המשותף. סרטם של מיכה פרידמן ואמיר אורן מתאר מלחמת גנרלים סוערת ויצרית על תהילת הניצחון המזהיר שכל אמצעי היה כשר בה וסופה במות אחד מגיבוריה הראשיים. בנוסף ישודרו לראשונה קטעי שיחה עם ראש הממשלה המנוח, אריאל שרון, מח"ט הצנחנים בקדש, מתוך ראיון שהעניק ליוצרי הסרט, שבועות בטרם נפל למשכב.

21:32 אני והחבר'ה | Stand By Me, ערוץ Yes5


ארבעה בני 12 מעיירה קטנה באורגון יוצאים למסע ביערות בחיפוש אחר צעיר שנעלם. סרט יוצא דופן על התבגרות וחברות, יחסי הקרבה והמשברים בקרב החבורה. במאי: רוב ריינר. ארה"ב, 1986. אחד מסרטי הנעורים החשובים בכל הזמנים – מתח, דרמה, קומדיה ואימה בתסריט עלילתי בנוי לתלפיות. ציון: 

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !