מטבחי הגיהינום, שף בראש אחר 2, חייזרים מן העבר 8, רוק דה פארק, ביורק, וולברגר: עסק משפחתי 4, השואו ראנרס: איך מריצים סידרת טלוויזיה?, מלך הקומדיה, דונאל מקינטייר – תיק לא ברור
חדש בטלוויזיה – יום ראשון, 22 בנובמבר, 2015 / שי שגב 

15:15 מטבחי הגיהינום | Hell's Kitchen, ערוץ האוכל


סדרת הריאליטי בכיכובו של השף גורדון רמזי. 20 שפים יחולקו לשתי קבוצות שתתחרנה זו מול זו בהאנגר עצום שהוסב לחלל מסעדה, מטבח כפול ומעונות, בהם יתגוררו המתמודדים במהלך התחרות. האתגר הראשון של העונה יהיה אתגר מנת הדגל, בו יידרש כל שף להכין את המנה המייצגת יותר מכל את עולמו הקולינרי ואת כישוריו. אתגרים אחרים ידרשו הכנת סרוויס מורכב בתנאים קשים (ללא מיזוג אוויר, זמן קניות קצוב וכדומה), שחזור מדויק של מנה על סמך טעימה עיוורת ועוד. בסופה של העונה תיוותר קבוצה אחת המונה חמישה שפים. אלו יתמודדו זה מול זה והשף המנצח יזכה בשני פרסים: ההזדמנות לעבוד כשף בכיר באחד ממסעדותיו של רמזי ופרס כספי של 250,000 דולר.

19:30 שף בראש אחר 2 | 2 The Mind of A Chef, ערוץ האוכל


השפים שון ברוק ואפריל בלומפילד יוצאים למסע בנבכי המטבח האמריקני הדרומי. השניים יבקרו במסעדה המגישה את העוף החריף ביותר בנאשוויל, ידונו במעמדו ובשימושיו של האורז במטבח הדרומי, יתעמקו בהשפעותיו של המטבח הלואיזיאני, יבדקו שיטות שונות לשימור מזון, יחקרו את ענף הברביקיו ועוד.

21:20 חייזרים מן העבר 8 | Ancient Aliens 8, ערוץ ההיסטוריה


בין הסוגיות הנדונות בעונה: לפי המיתולוגיה היוונית, כבר ב-2,000 לפנה"ס בנה האל הפייסטוס רובוטים. במצרים, האל אוסיריס פורק והורכב מחדש כמו מכונה. האם ייתכן כי רובוטים פעלו כבר בימי קדם? מי בנה אותם? ולאיזו מטרה? ארכיאולוגים חושפים כל העת מבנים נדירים ברחבי כדור הארץ, שקיומם סותר את לוח הזמנים המקובל של תולדות האנושות. האם קיימת אפשרות כי מבנים אלו נוצרו על ידי ציביליזציה חוצנית מתקדמת? הייתכן כי מדען הטילים הגרמני הנודע, ורנר פון בראון, שעבד בשירות הממשל האמריקני לאחר מלחמת העולם השנייה, רכש את הידע שאיפשר לו לפתח טכנולוגיות מתקדמות, באתר נחיתת העב"מים המסתורי ברוזוול, בשנת 1947?

21:30 רוק דה פארק | Rock the Park, ערוץ הטיולים


סדרה הבוחנת מקרוב את הרומן ארוך השנים בין תושבי הארה"ב לפארקים הלאומיים שבתחומיה. המנחים, ג'ק סטיוארד וקולטון סמית', לקחו על עצמם משימה כבדת משקל: לסייר בכל אחד מהפארקים הלאומיים שבארה"ב. בדרך הם מתעמתים פנים מול פנים עם איתני הטבע ונחשפים לנופים המדהימים בעולם.

22:00 ביורק | Björk, The Creative Universe of a Music Missionary, ערוץ 8


לרגל יום הולדתה ה-50 ועם צאת אלבומה החדש (ותערוכת מחווה במוזיאון האומנות המודרנית בני-יורק) – רטרוספקטיבה לפועלה של ביורק, המוסיקאית ששימשה השראה לדורות של מוסיקאים בעולם כולו. היא פורצת את גבולות הז'אנרים השונים באומנות ומגדירה כל פעם מחדש את תהליך היצירה. במשך שלושה עשורים, ביורק משכילה להשתמש בכל גווני האומנות ביצירותיה. הווידיאו קליפים שלה משמשים מקור השראה לעולם הווידיאו ארט. אך ביורק לא מסתפקת ביצירתיות שלה עצמה; היא שואפת לעורר יצירתיות גם בקרב הקהל. גרמניה, 2015.

22:00 וולברגר: עסק משפחתי 4 | Wahlburgers 4, ערוץ לייפטיים


עונה חדשה למשפחה הכי פוטוגנית בעסקי ההמבורגרים, שמוכיחה שמאחורי פרסונת הסופרסטאר של מארק וולברג יש איש משפחה חם שלא נתן להצלחה לעלות לו לראש.

22:00 השואו ראנרס: איך מריצים סידרת טלוויזיה? | Showrunners: The Art of Running a TV Show, ערוץ Yes דוקו


היכנסו לעולמם המרתק של השואו-ראנרס – האנשים שמניעים את תעשיית הטלוויזיה האמריקנית. הם האנשים שאחראים על היצירה, על הכתיבה ועל הפיקוח על כל אלמנט בהפקה של אחד מענפי היצוא הגדולים ביותר של ארה"ב – סדרות דרמה וקומדיה טלוויזיוניות. השואו-ראנר, אחד התפקידים המורכבים ביותר בעסקי הבידור, צריך לג'נגל על בסיס יומיומי בין הפן האמנותי לבין זה המסחרי, תוך שהוא אחראי כאמור על ניהול כל האספקטים של הסדרה – משלבי הפיתוח, הליהוק, ההפקה, התקציב והלוגיסטיקה. הסרט פוגש כמה מהשמות הגדולים ביותר בעולם הטלוויזיה היום, בהם – יוצרי "אימפריית הפשע", "המפץ הגדול", "האישה הטובה", "ספרטקוס", "באטלסטאר גלקטיקה" ועוד. בימוי: דֶס דויל. ארה"ב, 2014. בסרט הרבה ראשים מדברים מעניינים, אך כסרט תיעודי אין פה דבר מיוחד. ציון: 


22:00 מלך הקומדיה | King of Comedy, ערוץ Yes3


אחד משיתופי הפעולה המצחיקים והחריפים של הבמאי מרטין סקורסזה ושחקנו הקבוע רוברט דה נירו, שנתיים לאחר הצלחת "השור הזועם". סיפורו של גבר ששאיפותיו להצליח בעולם הבידור דוחפות אותו למעשה קיצוני ונואש, הפך לאחת הסאטירות המושחזות על המרדף אחר התהילה. בכורת הסרט הייתה בפסטיבל קאן, ולאחר מכן זכה בפרס הבאפט"א לתסריט הטוב ביותר. ניצב במקום ה-87 ברשימת 500 הסרטים הטובים ביותר של מגזין הקולנוע אמפייר. שחקנים נוספים: ג'רי לואיס, סנדרה ברנרד. ארה"ב, 1982. הסרט לא הצליח בצאתו, אולם כיום אפשר ליהנות מהמשחק הנהדר של דה נירו אל מול משמעויות רב-דוריות חשובות. ציון: 


22:00 דונאל מקינטייר: תיק לא ברור
Donal MacIntyre: Unsolved, ערוץ CBS ריאליטי


דונאל מקינטייר חוקר מקרים לא פתור, מהידועים לשמצה והמסקרנים ביותר בבריטניה ובאירלנד, מטרתו להציג ולהבין איך מקרים אלה לא נפתרו מעולם. באמצעות ראיונות וגישה לתיקים המקוריים, דונאל וצוות המומחים שלו יעריך מחדש את הראיות, ישוחח עם אנשים קרובים אל הקורבנות שזוכרים את המסתורין סביב מקרים לא מפוענחים אלה. דונאל וצוותו שואפים לשפוך אור חדש על מקרים אלה ולחקור מדוע הם נשארו למרות שיטות בילוש מודרניות.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !