בלרינה שחורה, אקס מכינה, מתחת לקו המים, יומן השומן 3, המאניה שלי ואני, פרולוג
חדש בטלוויזיה – יום שלישי, 23 בפברואר, 2016 / שי שגב

22:00 בלרינה שחורה | A Ballerina's Tale, ערוץ Yes דוקו


צִלְלו לסיפורה של הבלרינה האמריקנית, מיסטי קופלנד – רקדנית שמכוונת למטרה הגבוהה ביותר עבורה – להיות פרימה בלרינה של ה'אמריקן בלט ת'יאטר'. מיסטי – צעירה, יפהפייה ומוכשרת, ששואפת להיות סיפור הצלחה אמריקני אדיר יש רק עניין אחד שמסבך את התמונה: היא שחורה. מתברר שמאחורי הקלעים, עולם הבלט הוא הומוגני מבחינה גזעית: הכוריאוגרף והמנהל, ג'ורג' בלאנשין, אחד המשפיעים ביותר על הבלט האמריקני המודרני, היה בעל חוש יופי פטישיסטי – הוא יצר סטנדרט פיזי וגזעי, שהיווה מחסום כניסה עבור רבים ורבות. זה מוסיף אתגר נוסף לחלומה של מיסטי, והופך את המאבק שלה להרבה יותר מורכב, וגם להרבה יותר פוליטי. סרטו של נלסון ג'ורג' מציג את נסיקתה של הרקדנית המופלאה, הפציעה הקשה שאיימה לגדוע את הקריירה שלה באיבה, וסוגיות של גזע ודימוי גוף בעולם הבלט הקלאסי – והכל בשילוב קטעי מחול מרהיבים ומרגשים. 85 דקות, ארה"ב, 2015. סרט מרתק על גבורה, אומץ והתגשמות החלום האמריקני. ציון: 3.5

22:00 אקס מכינה | Ex Machina, ערוץ Yes3 

לפרטים נוספים, ראו יום שבת, 23 בינואר, 2016, בשעה 20:10 בערוץ Hot גולד

22:00 מתחת לקו המים | Underwater, ערוץ Yes קולנוע ישראלי


דרמה קצרה בבימויה של יסמין הראל ובכיכובם של רן דנקר ויעל אבקסיס. סיפור התבגרותה של עמליה, ילדה-נערה בת 11, רגע לפני גיל ההתבגרות, על רקע חיי היום יום של ראשית שנות ה-90 במושב בדרום הארץ. חייה משתנים בעקבות חזרתו של ניר, אחיה של אמה, גבר מרשים ומלא קסם לאחר שנים בפריז.

22:50 יומן השומן 3 | My Mad Fat Diary 3, ערוץ Hot פלוס


לאור הצלחתה, הוכרז בפברואר האחרון על עונה שלישית בת שלושה חלקים, פרי עטו של ג'ורג' קיי ("השעה") ובבימויו של אלכס וינקלר, שתחתום את עלילת הסדרה. העונה החדשה מתרחשת ביוני 1998, וריי ארל מאושרת. היא צלחה באופן מפעים את שנות הנעורים, ומנהלת זוגיות מלבלבת עם פין. הכל משתנה כשהעתיד מתדפק על דלתם של ריי וחבריה. קלואי (ג'ודי קומר, "ורה") האמביציוזית מתכוננת ללימודי עסקים, פין מוותר על הקולג' ורוצה להשתקע, ומבחני הקבלה לאוניברסיטאות מעסיקים את כולם. כשריי מחרבת ראיון לאוניברסיטת בריסטול, היא נותרת רגועה. החיים שלה בסטמפורד מושלמים. אך כשהיא מקבלת הצעה לא צפויה, ובהשפעת חברתה החדשה קייטי (פיי מרסיי, "מלכה לבנה"), ריי נסחפת למערבולת רגשית. בעוד ריי מתקשה לשמור על הסדר הקיים, היא נאלצת להחליט האם להישאר מאחור או לאמץ את ההרפתקה הגדולה של חייה.

23:00 המאניה שלי ואני | My Mania and Me, ערוץ 8


קים לא יכולה להפסיק לגנוב, קריסטל חייבת לקיים יחסי מין בכל יום, היילי מהמרת על ההון המשפחתי שלה, קזייה מוציאה אלפי שקלים על בגדים. האם הרופאים יכולים לרפא את הפרעות השליטה בדחפים שלהם? הפרעת שליטה בדחפים (Impulse Control Disorder) היא הפרעת המאה ה-21 שהורסת את חייהם של רבים. האם יש תרופה להפרעה? הסרט מספק הצצה אל חייהן של ארבע נשים המתמודדות עם ההפרעה ובוחנת את המחקרים האחרונים בתחום. דרך סיפורי חיים אמתיים, הסרט חושף את הגבול שבין חיים נורמליים לכפייתיות מוחלטת. מצב המשתלט על הגוף והנפש ומותיר רק אופוריה, כוח רצון מעורפל והרבה אשמה. כעת, טכנולוגיה חדשה חושפת את סודותיה של ההפרעה. באמצעות הדמיה ייחודית ניתן לראות בפעם הראשונה מה מתרחש במוחם של אלו המתמודדים עם ההפרעה. האם זהו סופה של הפרעת השליטה בדחפים? בריטניה, 2015.

22:35 פרולוג, ערוץ Yes קולנוע ישראלי


פרויקט מסקרן המאגד שלושה סרטים קצרים של שלושה במאים צעירים, בכיכובם של: אורנה בנאי, אלמה דישי, אלברט אילוז ואוהד קנולר. הפרוייקט הוצג לראשונה במסגרת פסטיבל סרטי הסטודנטים בתל אביב ב-2015. "חם": בעיירה קטנה בלב המדבר בשעת אחר צהריים מנומנמת וקרה, מתאספים כמה צעירים בקיוסק של משה, אחד מוותיקי העיירה. אסי מגיע עם שמועה בפיו כי דודה של אלי, המנהיג שביניהם, נאנסה וכי האנס הוא חברו הטוב של משה – מרואן, בדואי שחי בעיירה. בשעות שלאחר מכן מנסה החבורה למצוא את מרואן. משה בטוח בחפותו של מרואן, אסי בטוח באשמתו, הנער מביט בהכל מן הצד, ואלי עסוק בחקירה. הם מגיעים למרואן לאחר השקיעה, אך תשובותיו רק מגבירות את הספק עד שהעניינים יוצאים משליטה. בימוי: יותם גנדלמן. ישראל, 30 דקות. "קוץ": קומדיה רומנטית חכמה שביים מיכאל אללו שגם מככב בתפקיד הראשי כמיכאל, רווק תל אביבי בן שלושים. כשלמיכאל נתקע קוץ באצבע הוא נחוש שדווקא חברתו לשעבר, גלי, תהיה מי שתשלוף אותו החוצה. ישראל, 25 דקות. "כלבי ציד": 16 שנים שאיריס קדוש שומרת על מוצגים במוזיאון במסירות רבה ובדממה מופתית. עם הגעתה לעוד יום עבודה שגרתי היא מתבשרת כי מנהלת התפעול של המוזיאון עזבה והיא עומדת למלא את מקומה. הבשורה המשמחת מלווה במעורבותה של איריס בתאונה שגורמת לסגירתו של המוזיאון ולפתיחת חקירה בנושא. על איריס לנווט דרך החרדה ההולכת ומתעצמת בתוכה ודרך אנסמבל הפועלות הצבעוני והגס המקרקר סביבה. עליה להתמודד עם שאלות אפלות של מוסר, טוב מול רע ולהחליט עד כמה רחוק היא תגיע כדי לשמור על הכבוד שהוצע לה הבוקר – תפקיד ניהולי אחרי שנים של ישיבה בפינה והשגחה על מבקרים. הדינמיקה הטראגית והמשעשעת בין עובדות המוזיאון, יוצרת אופרה של דמויות שוליים דחויות המחפשות אחר כבודן האבוד בעולם. בימוי: עומר טובי.

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים - נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !